Teraz jest 28 mar 2024 17:25:14




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Oprogramowanie 1.7beta dla Boox 60/A60/X60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Na karcie był katalog fonts z czcionkami, których używałam poprzednio. Nadpisałam go katalogiem fonts z aktualizacji więc katalog zawierał więcej czcionek - wszystkie dobrze się zainstalowały i są dostępne.
Wybór czcionki domyślnej nie ma wpływu na opisany problem - przy różnych czcionkach efekt jest ten sam: po otworzeniu książki w menu i słownikach brak niektórych polskich znaków.
Przeinstaluję ponownie firmware i zobaczymy. Skoro problem u Państwa nie występuje to zapewne coś nie tak poszło z moją aktualizacją.
Edit:
Sprawa czcionki rozwiązana. Wyrzuciłam całkowicie katalog fonts zastępując go katalogiem z aktualizacji. Przeinstalowałam. Dołożyłam kilka ważnych dla mnie czcionek m.in Georgia EInk. Przeinstalowałam.


PS. IVONA czytała przez ponad godzinę bez żadnych problemów :D


Ostatnio edytowano 19 wrz 2012 15:43:59 przez EllenRipley, łącznie edytowano 1 raz



19 wrz 2012 14:55:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Jakiego skryptu trzeba użyć, aby ustawić własne obrazki przy uśpieniu Booxa i po jego wyłączeniu? Bo pewnie te z wersji 1.5.1 nie będą działać.


19 wrz 2012 15:28:43
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
W pierwszym poście zaktualizowany plik z paczką - mocniejsza pierwsza czcionka Sans.

EllenRipley napisał(a):
brak niektórych polskich znaków w menu oraz w słownikach (gdy zarówno menu jaki i słowniki otwierane są z poziomu czytanej książki).
Mogę prosić o przybliżenie: w jakim formacie plików (jaka aplikacja) występują takie braki. Może przykładowe słowo z menu i przykładowe słowo ze słownika (czy to w opisie pól/ikonek, czy w treści opisowej słownika?). Powinny być wszystkie polskie litery poprawnie. Może być przeoczone jakieś tłumaczenie z EN na PL.

Co do obrazków uśpienia - powinien działać ten sam skrypt, obrazki "pionowe", bez słowa "pearl" w nazwie pliku (czyli wszystkie przykładowe, nie dla X61S/E). Ścieżka docelowa plików w skrypcie:
Kod:
\usr\share\system_manager\images
Ważna jest ścieżka w pamięci wewnętrznej czytnika, do której rozpakuje się paczkę (w/g opisu, zaszyta w skrypcie).


19 wrz 2012 15:39:57
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
A jak wygląda ścieżka w tej wersji firmware do karty SD? Wolę dodatkowe pliki (np. obrazek wyświetlany po wyłączeniu) trzymać oddzielnie. Wypróbowałem taki skrypt
Kod:
#!/bin/sh
cp -r /media/sd/moj_katalog/shutdown.png /usr/share/gui_shell/images/
sync

i niestety jakoś nie działa (tzn. po wyłączeniu pojawia się "firmowy" obrazek).

Edit: dziwne, ale po ponownym napisaniu skryptu i uruchomieniu, zadziałało... Czyżby były wcześniej zbędne dodatkowe spacje?


21 wrz 2012 14:38:08
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
errenay napisał(a):
dziwne, ale po ponownym napisaniu skryptu i uruchomieniu, zadziałało... Czyżby były wcześniej zbędne dodatkowe spacje?
Wszystko się zgadza - ścieżki dobre.
Co do skryptu - zadziała, jeśli znaki końca linii są zgodne ze standardem unixowym (linux). Jesli znaki końca linii są w standardzie "windowsowym" (np. edycja w standardowym Notepadzie) skrypty nie działają. Dodatkowe spacje nie grają roli.


21 wrz 2012 15:42:38
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
OK, w takim razie wszystko jasne - poprawiałem skrypt w Notepadzie.


21 wrz 2012 16:00:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Zainstalowałem oprogramowanie na próbę i znalazłem jak na razie tylko dwa błędy:
1. Wygląda na to, że opcja "Glyph Embolden" nie pogrubia czcionek, tylko przerysowuje ekran przesunięty o wybraną liczbę pikseli, przez co obrazki osadzone w plikach PDF także się zaciemniają i czasami stają się nieczytelne.
2. Wyłączając czytnik z obróconym ekranem widzimy także obrócony i rozciągnięty ekran zamknięcia.


23 wrz 2012 18:16:35
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
LukeSw napisał(a):
opcja "Glyph Embolden" nie pogrubia czcionek, tylko przerysowuje ekran przesunięty o wybraną liczbę pikseli, przez co obrazki osadzone w plikach PDF także się zaciemniają i czasami stają się nieczytelne.
Jest pięć stopni tego przerysowania, dla dobrania optymalnego dla danej strony (w podglądzie). Efekt jest bardzo pomocny w czytaniu (już przy 1-szym poziomie). Ta funkcja jest obecna we wszystkich modelach.


24 wrz 2012 10:39:28
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2012 11:14:22
Posty: 8
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Bardzo się cieszę, że dożyłem tej chwili - nowe oprogramowanie! :D
Niemniej mam jednak pytanie.
Dlaczego w domyślnych ustawieniach FBReadera zmieniono preferencje układania akapitów (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). Chodzi o to, że po każdym akapicie następuje przerwa większa niż między wierszami jednego akapitu.

:?: Jak mogę to zmienić? Zależy mi na tym aby te odstępy nie występowały.

Swoją drogą takie układanie tekstu jest bardzo "niehigieniczne" dla odbioru tekstu. Szczególnie gdy występuje dużo dialogów, a wypowiedzi dialogowe rozkładają się w różnej ilości wierszy. Nie spotkałem jeszcze żadnej książki w której by zastosowano taki właśnie układ.

-----Edit--------
Przypomniało mi się
Zmieniłem sobie podgląd w katalogach z ikon na listę (szczegóły). Czy planujecie dodać jeszcze jakąś opcję, albo czy można jakoś inaczej zmienić opcje przeglądu listy?
Rzecz w tym że teraz mieści mi się na liście menadżera plików pięć elementów (bardzo mało) i zależy mi na tym aby lepiej wykorzystać tą przestrzeń i zmieścić więcej elementów - chociażby kosztem mniej kobyłowatych ikon. Zapewne ta forma jest przystosowana do ekranów dotykowych obsługiwanych palcem, ale w A60 używa się rysika i można by dać jeszcze jakiś wybór opcji.


24 wrz 2012 13:54:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 wrz 2012 19:42:06
Posty: 1
eCzytnik: A60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Witam serdecznie
zainstalowałem nowe oprogramowanie i mam pytanie:
1. dlaczego nie chce działać mi odtwarzacz muzyki mp3?
2. dlaczego po uruchomieniu IVONY czytnik powraca do głównej strony a czytany tekst
znika?


24 wrz 2012 20:11:28
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Cenzor napisał(a):
Dlaczego w domyślnych ustawieniach FBReadera zmieniono preferencje układania akapitów (nie wiem jak to się dokładnie nazywa). Chodzi o to, że po każdym akapicie następuje przerwa większa niż między wierszami jednego akapitu.
Ten parametr został dodany ze względu na czytelność tekstu z długimi akapitami - jeśli tak bardzo przeszkadzający, możemy wycofać.
To jest opcja w pliku konfiguracyjnym FBReadera: "ui.xml" (<option name="Regular Paragraph:spaceBefore" value="5"/>). Została opisana kiedyś w wątku: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Aby to w tej testowej wersji zmienić, trzeba ściągnąć plik: BOOX_stylizacja_akapitow.zip i zastosować "Bez_dodatkowej_spacji.oar". Skrypt zadziała, jeśli znajdzie się w katalogu "testy" na karcie SD, a nie jak opisano w wątku, w rozpakowanym katalogu "paragraph" (trzeba zmienić nazwę katalogu po rozpakowaniu, aby zadziałało).

Cenzor napisał(a):
Rzecz w tym że teraz mieści mi się na liście menadżera plików pięć elementów (bardzo mało) i zależy mi na tym aby lepiej wykorzystać tą przestrzeń i zmieścić więcej elementów
Tak jak napisałem w pierwszym poście, w tej wersji oprogramowania brak widoku "Lista". Tego nie da się już zmienić.
Natomiast za pomocą piórka można łatwo "nawigować" jeśli jest więcej stron, za pomocą dolnego paska, na którym jest pokazywana aktualna pozycja w linijce.

tobiasz napisał(a):
1. dlaczego nie chce działać mi odtwarzacz muzyki mp3?
2. dlaczego po uruchomieniu IVONY czytnik powraca do głównej strony a czytany tekst znika?
Czy to na pewno model A60? Proszę napisać z jakiej serii (i w jakim opakowaniu kupiony). Przyda się też informacja, jaka wersja oprogramowania była przed aktualizacją.
Można spróbować powtórnie wgrać lub wrócić do poprzedniej wersji.


25 wrz 2012 9:38:08
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2012 11:14:22
Posty: 8
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
To jest opcja w pliku konfiguracyjnym FBReadera: "ui.xml"


Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. Procedurę zastosowałem i jest tak jak chciałem. Przywołany sposób był mi znany z ale nie praktykowany i nie miałem pewności, że funkcja "Bez_dodatkowej_spacji" dotyczy odstępu między akapitami. Nie chciałem testować i czegoś schrzanić. Wolałem się upewnić. Zatem jeszcze raz dzięki.
Kontynuując i nieco odbiegając od tematu tego wątku.
Czy istnieje gdzieś zebrana wiedza o podstawowych parametrach ui.xml? Wiem z innych wątków, że jeszcze jakiś czas temu wiedza była rozproszona i niekompletna. Może coś się zmieniło w tej materii. Jak rozumiem zmian w ui.xml mogę dokonywać jedynie tego typu skryptami?


25 wrz 2012 10:14:38
Zobacz profil
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Cenzor napisał(a):
Czy istnieje gdzieś zebrana wiedza o podstawowych parametrach ui.xml?
Jest to (wewnętrzny) plik konfiguracyjny programu FBReader. Niektóre opcje są używane i dostępne poprzez "menu" z otwartego tekstu/dokumentu. Do pozostałych myślę że można dotrzeć poprzez dokumentację na stronie programu lub przez analogię z opcji dostępnych dla innych sytemów (Windows, Linux, Android itd.).
Plik ten znajduje się "wewnątrz" systemu i można go podmieniać (po edycji) za pomocą takiego skryptu, lub edytować wprost na czytniku za pomocą aplikacji "OTFM" wspomnianej w innym wątku.


25 wrz 2012 14:18:35
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
Robert ArtaTech napisał(a):
Ten parametr został dodany ze względu na czytelność tekstu z długimi akapitami - jeśli tak bardzo przeszkadzający, możemy wycofać.
To jest opcja w pliku konfiguracyjnym FBReadera: "ui.xml" (<option name="Regular Paragraph:spaceBefore" value="5"/>).


Zdecydowanie warto byłoby wrócić do poprzednich ustawień (przynajmniej z mojej perspektywy ;) )


26 wrz 2012 14:19:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60
BŁAD - ikonki odtwarzacza IVONY są za duże; zasłaniając niepotrzebnie w lewym dolnym rogu część tekstu. W poprzednim FW - z tego co pamiętam - mieściły sie na dolnej belce i nie zasłaniały tekstu.

Da się to poprawić?


26 wrz 2012 16:33:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: