Teraz jest 29 mar 2024 0:57:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
czytnik do pdf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2012 19:23:05
Posty: 5
Post czytnik do pdf
Witam,
otóż, chciałbym zakupić czytnik który będzie mi służył do czytania pdf, ma być szybki i wygodny w użytkowaniu i mieć słownik. Rozważałem Nook simple touch, z uwagi na cene, możliwość zrootiwania i możliwości jakie ona oferuje,
ale jest niewielki, nie wiem czy nie za mały. No i pdfy.... jak z takimi w których jest tekst radzi sobie jeszcze dobrze, to pdf które sa złożone z obrazów (w sensie tekst w obrazach) nie możliwe sa do czytania.

Co prawda po zrotowaniu można go przerobić tak by był landscape i w aplikacji ezpdf podobno działają te pdfy w miarę dobrze, ale nie wiem czy jest to dobra opcja...
To sprawia że się waham się czy go zakupić.
Może lepiej było by zainwestować jednak w jakiś większy tablet w rozsądnej cenie ?
bo raczej nie mam pieniędzy na zakup 10 calowego czytnika, bo to wydatek rzędu 1500zł...


04 wrz 2012 19:24:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: czytnik do pdf
Już za 1250 jest Onyx Boox M92.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


04 wrz 2012 19:34:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik do pdf
A po "grzyba" Rootować? Skoro Onyx Boox'y doskonale czytają pdf'y? A słowniki sobie sam wgrasz jakie będziesz chciał, Boox "przyjmuje" standart StarDict.

Masz doskonały Onyx Boox M92, który czyta PDF'y - z reflow włącznie, do tego DOC, TXT, RTF, EPUB, MOBI i wiele innych formatów z arkuszami Excela czy prezentacjami PowerPointa wlącznie :)

I można go kupić za 1200 - 1300 zł.

Zastanów się DOBRZE jakie Pdf'y chcesz czytać? Bo M92 to duże "bydlę" - rewelacyjnie sprawdza się jako biblioteka schematów i serwisówek w PDF ale ja osobiście uważam, ze jest "deczko" za duży do "normalnych" książek - operowanie nim w autobusie jest ciut nie poręczne - takiego I62 czy Kundla wsadzę "za pazuchę" a 9 calowego potwora już nie bardzo. :D

Najlepiej udaj się do sklepu i poproś o prezentację - przeczytaj parę zdań i porównaj je sobie - na przykład i62 z M92.
Sklepy jak Euro RTV AGD, Media czy inne duże sieci mają zwykle na stanie czytniki - a jak przyjdziesz z gotówką, i wpłacisz zaliczkę to je mogą ściągnąć.
Ja tak zrobiłem w Euro - wpłaciłem 500 zł zaliczki ściągneli mi do lokalnego sklepu 3 rózne czytniki (i62, i62 Espresso i M92) które przez pół godziny testowałem i wybrałem w końcu i62 Espresso. Przysłali trzy nówki i trzy egzemplaże pokazowe. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 wrz 2012 18:47:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2012 19:23:05
Posty: 5
Post Re: czytnik do pdf
Stokrotnie dziękuje za odpowiedź Rhavir.

Otóż czytam normalne książki, ale jest problem taki że cześć z mojej biblioteki jest w wersji takiej w której nie ma tekstu, tylko są takie obrazy z tekstem, które na 6calach są nie do odczytania, nawet jak się przybliży to przesuwanie ich z boku na bok nie jest poręczne, z tym przybliżeniem to także w nooku kiepsko działało. Nie miałem w ręce innego czytnika więc stwierdzić nie potrafię jak jest w innych.


06 wrz 2012 17:49:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik do pdf
FiSH947 - jak "ktoś" zaszył w PDF zwykły obraz np. w JPEG 'u to mówiąz obrazowo "Dupa Blada" - tego żaden czytnik nie "ugryzie" - niestety. Konwersja też nic nie da. Jedynie pozostanie OCR - większość programów ma mozliwość rozpoznawania pisma z PDF'ów. Jak Masz te "nieszczęsne" PDF'y z grafiką nie tekstem to nie ma mozliwości skalowania zamego tekstu. Niestety Reflow tu nie zadziała.
Reflow - działa wtedy gdy mamy "normalny" PDF z tekstem, czytnik mówiąc obrazowo - "wyciąga" tekst i go powieksza, nie "ruszając" reszty. Niby to prosta rzecz ale taki Kindle tego nie potrafi. :D

Jeśli masz dużo takich dziadowskich* PDF'ów to polecam Ci czytniki 10 calowe, duże jak Onyx Boox M92. Bo na 6 calowych jak sam Wiesz będziesz miał problemy. Opcja druga to OCR.

*sobiście uważem, że upychanie skanu w postaci grafiki w PDF to kurestwo czystej wody. Jak już skanujemy to od razu można przepuścić przez OCR - nawet surowy, nie obrobiony tekst jest lepszy niż grafiki - zawsze znajdzie się ktoś, kto "obrobi" i dokończy pracę za nas - będzie dostępny normalny, tekst a nie dziadostwo.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


07 wrz 2012 13:51:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2012 19:23:05
Posty: 5
Post Re: czytnik do pdf
Ściągnąłem jakiś program do OCR i przetestowałem na jednej książce, muszę przyznać ze działa całkiem w porządku, nawet w postaci surowego tekstu.

Co sprawia że zastanawiam się czy jednak nie kupić nooka poprostu z uwagi na to że jest najtańszy, a posiada reflow który także działa całkiem fajnie.


07 wrz 2012 14:52:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2012 19:23:05
Posty: 5
Post Re: czytnik do pdf
tak teraz patrzę że wyszedł nowy kindle, czy może on był by dobrą opcją ?


08 wrz 2012 12:18:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik do pdf
Nowy Kundel Paperwhite jeszcze nie wyszedł. Premiera 8 October czyli Październik :D A Fire to tablet z LCD więc nie czytnik.

Niby Paperwhite ma czytać DOC/X - ale przy PDF'ach nie zająknęli się o Reflow - no i nie czyta EPUB - co moim skromnym zdaniem jest sporym minusem.

Poczekamy i zobaczymy - Preorderowa cena 119$ nie jest aż tak atrakcyjna, doliczając VAT i CŁO robi się "grubo". Jak pojawią się sensowne testy i minie jakiś czas to będzie można pomyśleć.

Zresztą inni też wyprodukują ekrany typu Paperwhite i może się bardziej będzie opłacalo kupić u konkurencji.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


08 wrz 2012 12:37:39
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czytnik do pdf
Rhavir napisał(a):
Niby Paperwhite ma czytać DOC/X - ale przy PDF'ach nie zająknęli się o Reflow - no i nie czyta EPUB - co moim skromnym zdaniem jest sporym minusem.

Gdzieżeś wynalazł takie rewelacje? Wsparcie formatów się nie zmienia:
Cytuj:
Kindle Format 8 (AZW3), Kindle (AZW), TXT, PDF, unprotected MOBI, PRC natively; HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP through conversion

Konwersja oznacza wysłanie maila z plikiem do Amazona, dostajesz wtedy mobi na czytnik, ale to już tak funkcjonuje od kilku lat.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 wrz 2012 0:15:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik do pdf
T3d - niestety nie doczytałem do końca :D a to na końcu było : through conversion :D

A łudziłem się że Kundel w końcu zacznie czytać normalne formaty. Tak czy inaczej chcę zobaczyć jak ten nowy ekran działa.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


09 wrz 2012 8:34:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2012 19:23:05
Posty: 5
Post Re: czytnik do pdf
czy mógłby mi ktoś udzielić jakichś informacji na ten temat:
http://ereader-store.de/en/onyx-boox/41 ... touch.html

wydaje mi się że w większej rozdzielczości lepiej wyglądały by me pdfy
jednak nie widzę żadnego takiego w polsce...

ps, proszę wybaczyć moją wybredność, no ale taka już ma natura :)


10 wrz 2012 14:37:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: czytnik do pdf
W Polsce na razie ich nie ma, ale ekran w takiej rozdzielczości ma iriver story HD. W odpowiednim dziale masz opis i zdjęcia.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 wrz 2012 16:07:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: czytnik do pdf
"Jakość" PDF'ów zasadniczo nie zalezy od rozdzielczości - po wyżej pewnej i tak nie rozróznimy pojedyńczych pikseli. Róznica między 800x600 a 1024x768 jest marginalna.
Miałem w ręku Boox'a i62HD i mogłem go porównać z Kindlem z ekranem Pearl i rozdzielczością 800x600. I duzej różnicy nie widziałem. Owszem na dużym ekranie rozdzielczość ma znaczenie, ale na małych 6 calowych już nie. Ja osobiście nie zauważyłem różnic. Dodam, ze nie używałem lupy czy mikroskopu - załadowałem ten sam plik i przeczytałem kilka kartek. Nie rzuciły mi się w oczy róznice.

Dużo lepszą wygodę czytania PDF'ów mamy dzięki dużemu ekranowi oraz funkcji Reflow. W firmnie mojego Taty do szchematów serwisowych oraz dokumentacji, która jest w PDF'ach używa się kilku M92 z ekranem 9.7 cala. Zaś Reflow bardzo ułatwia czytanie na małych ekranach - bo możemy powiększyc sam tekst.

FiSH947 - tak wiec jesli nie Masz "ciśnienia" na liczby to kup zwykłego i62 i nie przejmuj się, jak PDF jest "normalny" to będzie ci się go dobrze czytać - a jak ktoś spier... go to największa rozdzielczość nie pomoże.
Jedyny plus widzę jak mamy PDF'a z grafikami - wtedy większa rozdzielczość oznacza, że większy obszar się mieści na ekranie - ale na małym 6 calowym i tak musimy zwykle powiększać obraz więc zysk jest żaden.

No i jest kwestia gwarancji - o ile Amazon wymienia Kindle nie patrząc na miejsce zakupu i przyczynę awarii - to Onyx już nie - Onyx ma standardową gwarancję. Jak kupisz go po za Polską to serwis będziesz miał za granicą, do tego nie będziesz mógł się powołać na Niezgodność Towaru z Umową - a NTzU to potęzna broń konsumenta - nawet jak (odpukać) Onyx czy ArtaTech (mocno odpukać) padnie - to dzięki NtzU możemy "ścigać" sprzedawcę. :D Moim zdaniem nie warto rezygnować z NTzU i serwisu w polsce.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 wrz 2012 14:02:43
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: czytnik do pdf
Zajrzyj na naszą stronę www.virtualo.pl :) Mamy naprawdę duży wybór czytników, e-booków i nie tylko ;) Zapraszamy! Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


21 wrz 2012 23:30:49
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron