Teraz jest 29 mar 2024 0:56:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
[rozwiązany] Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post [rozwiązany] Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmi
Witam :) Jak w tytule tematu. Czy ktoś z Was ma podobnie? .... Już zagłębiam problem - otóż moje pliki na karcie sortuję według typu (tak wolę) i niestety po wyłączeniu mojego I62 i ponownym jego uruchomieniu, sposób sortowania plików jest na nowo "domyślny", alfabetycznie. I na nowo e-książki "jednoplikowe" mam przemieszane z folderami. Soft mam najnowszy, ze strony dystrybutora. Drugi wątek tematu, to automatycznie zmieniające się tytuły. Po uruchomieniu czytnika i wejściu czy to do pamięci wewnętrznej, czy do zawartości karty - czytnik po chwili zaczyna zmieniać tytuły, automatycznie. Tym samym pliki na komputerze nazywały się inaczej, a czytnik widzi je pod innymi nazwami. Dlaczego? Może ktoś wie.... :( Przez tę (dla mnie) niedogodność zestaw artykułów specjalistycznych, każdy pod inną nazwą na komputerze, na czytniku widnieje pod jedną nazwą - każdy z artykułów nazywa się teraz tak samo.... Domyślam się, że każdy plik tekstowy ma swoje właściwości, widziane na kompie po kliknięciu na nim prawym przyciskiem myszki: tytuł, autor, źródło, etc. Ale dlaczego czytnik automatycznie zmienia sobie nazwę? Przecież właściwości pliku nie powinny mieć wpływu na to, jak JA SAM SOBIE go nazwałem. (??) Pozdrawiam Was :)

P.S. Naprawdę się cieszę, że Arta Tech staje na wysokości zadania w kwestii wsparcia technicznego. Mało który dystrybutor sprzętu elektronicznego, czy oprogramowania, tak szybko reaguje na zgłaszane problemy. SUPER i godne naśladowania :) :)


15 wrz 2012 13:44:32
Zobacz profil
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
canidael napisał(a):
moje pliki na karcie sortuję według typu (tak wolę) i niestety po wyłączeniu mojego I62 i ponownym jego uruchomieniu, sposób sortowania plików jest na nowo "domyślny", alfabetycznie. I na nowo e-książki "jednoplikowe" mam przemieszane z folderami.
Zmiana trybu sortowania na "domyślny" to (chyba nowy) błąd. Sprawdzimy i zgłosimy do producenta.

canidael napisał(a):
automatycznie zmieniające się tytuły. Po uruchomieniu czytnika i wejściu czy to do pamięci wewnętrznej, czy do zawartości karty - czytnik po chwili zaczyna zmieniać tytuły, automatycznie. Tym samym pliki na komputerze nazywały się inaczej, a czytnik widzi je pod innymi nazwami. Dlaczego?
To nowa funkcja (dodana na życzenie użytkowników) wyświetlanie metadanych zawartych w pliku. Czytnik przegląda (w tle) pliki i sczytuje zawarte w nich informacje o autorze, tytule itd. i wyświetla je zamiast zwykłych nazw plików (jak je widzimy w strukturze katalogów). Jest to czasem mylące, jeśli metadane nie są wypełnione prawidłowo, lub mamy własne nazwy plików. Dlatego producent wprowadził opcję umożliwiającą wyłączenie (w/g wyboru) czytanie i wyświetlanie tych metadanych. Poprawka ta ma być uwzględniona w naszym oprogramowaniu przy najbliższej aktualizacji.


15 wrz 2012 15:15:33
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Znany problem z wyświetlaniem tytułów. Czytnik pobiera informacje z Tagów - wyczyśc je a nazwa pliku pozostanie. Ja to przetestowałem na PDF'ach.

Tak czy inaczej poświęciłem też trochę czasu i uzupelniłem informacje w Tagach oraz posortowałem i po umieszczałem pliki w katalogach - miałe straszby "bajzel" - obecnie mam wszystko w podkatakogach i z uzupełnionymi Tagami jest super. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


15 wrz 2012 15:22:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
;) to dobrze, że jesteś zadowolony. Ja chyba jednak poczekam na tę poprawkę do softu ... E-booków mam kilka GB... Gdybym teraz miał WSZYSTKIE od nowa nazywać, zmieniać te metadane..... ojojojooj.... :D


15 wrz 2012 15:28:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Jest to bardzo łatwe. :D Sam posiadam kilkanaście GB PDF'ów :D Jest dużo programów, które mają mozliwość "automagicznej" zmiany Tag'ów.

Idziemy na "łatwiznę" i w programie zaznaczamy : Czyść Tag'i - i hurtem program usunie informację z Tag'ów. I tą opcję bym Ci polecił, jest dużo takich programów.

Wersja dla ambitnych, jeśli Masz "klasyczny" układ nazwy pliku np:

Autor - Tytuł.pdf

To dobry program powinien odczytać i poprawić Tag'i, jak tak zrobiłem - w programi ustawiamy filtr i "sruuu" :D załatwiłem tak większość plików, te które zostały po malutku dłubałem. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


16 wrz 2012 14:56:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Szukałem i znalazłem tylko programy do edycji Tagów w mp3.... Poleciłbyś coś do pdfów?..... No i co z tym zmieniającym się widokiem (sposobem sortowania). Czy to faktycznie błąd softu, jak napisał Robert. Czy tylko ja tak mam.......


17 wrz 2012 8:40:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
To nie jest pre se błąd - to po prostu sposób sortowania. Rozumiem, że programiści doszli do wniosku iż ładniej bedzie wyświetlać info z Tag'ów :D
Nie wzięli pod uwagę, że jak braknie danych to będzie "kicha" - i nie dali mozliwości wybrania opcji wyświetlania po nazwach plików.

Wpisz sobie w wyszukiwarce nie Tag ale : np. PDF Metadata editor - zamiast slowa TAG Użyj METADATA.

Tu Masz na przykład taki program :

http://www.evermap.com/autometadata.asp

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


17 wrz 2012 18:05:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Dziękuję za łącze do programu :) Tagi już "obczaiłem", i rozumiem co i jak. Natomiast odnośnie tegoż sortowania - w root folderze karty, w menu widoku wybieram sposób wyświetlania plików według typu. A tak dlatego, żeby pojedyncze pliki nie były wymieszane z folderami. Ustawienie to jest zapamiętywane przez czytnik, ale tylko przy bieżącej sesji korzystania z urządzenia. Po wyłączeniu BOOXa i ponownym jego uruchomieniu, widok wyświetlania zawartości karty wedlug typu już nie jest aktywne. Pojedyncze pliki ponownie są przemieszane z folderami - powtarzam się już trzeci raz ;) .....


17 wrz 2012 19:16:00
Zobacz profil
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
canidael napisał(a):
Po wyłączeniu BOOXa i ponownym jego uruchomieniu, widok wyświetlania zawartości karty wedlug typu już nie jest aktywne. Pojedyncze pliki ponownie są przemieszane z folderami
Tak jak pisałem 15.09 - sprawdziliśmy. Po restarcie czytnika to ustawienie nie jest zapamiętywane. Błąd potwierdzony - zgłoszony do producenta.


18 wrz 2012 15:28:48
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Dziękuję :)


18 wrz 2012 17:05:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
Zrób to co ja - pozakładaj foldery :D

U mnie wygląda to tak - z głównym katalogu mam podkatalog EBook a w nim kolejne podkatalogi, katalog nazywam Nazwisko Imię autora - w środku ksiązki, nawet pojedyńcze.
Kolejny to EPrasa - na gazety i też każda w podkatalogu.

Sałośc ładnie wygląda i jest wygodna w obsłudze - i nie mamy pomieszanych plików w katalogami. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 wrz 2012 22:31:18
Zobacz profil
Post Re: Problem z sortowaniem plików i automatyczna zmiana tytuł
W najnowszych aktualizacjach dla i62 i M92 (v.1.7 20120927) problem z wyświetlaniem (lub nie) metadanych zamiast nazw plików został rozwiązany. Została dodana opcja umożliwiająca wybór wedle życzenia, czy czytnik ma pokazywać nazwy plików czy autora i tytuł wzięte z metadanych.

Dodatkowo jeśli chodzi o metadane, jest jeszcze jedna nowa opcja, którą można wybrać, czy metadane mają się odczytywać dla wszystkich plików od razu (w tle), czy dopiero w momencie pierwszego otwarcia danego pliku.
Ten pierwszy wybór może w niektórych sytuacjach spowolnić czytnik, do czasu przeglądnięcia wszystkich plików po włożeniu np. nowej karty SD z wieloma ebookami, czy dokumentami.


28 wrz 2012 13:57:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: [rozwiązany] Problem z sortowaniem plików i automatyczna
Cytuj:
W najnowszych aktualizacjach dla i62 i M92 (v.1.7 20120927)

Ta aktualizacja dotyczy i62 Espresso a co z i62 w wersji "blond"?


28 wrz 2012 14:16:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2012 10:58:18
Posty: 15
eCzytnik: Onyx BOOX i62 Espresso
Post Re: [rozwiązany] Problem z sortowaniem plików i automatyczna
No niestety.... Ale nie sprawdziliście czy aktualizacja faktycznie rozwiązała "problem" sortowania... ;) Proszę Panie Robercie, żeby Pan sprawdził, co następuje: wybieram sposób sortowania plików według moich upodobań (np. alfabetycznie, albo według rozmiaru - bez znaczenia) -> wyłączam czytnik -> włączam czytnik ponownie i..... -> sortowanie jest z powrotem domyślne, czyli najpierw katalogi, potem e-booki jednoplikowe. Zatem zmieniło się na to (w porównaniu do poprzedniej wersji aktualizacji) że foldery nie są już przemieszane z pojedynczymi plikami, ALE... Czytnik wciąż nie zapamiętuje wybranego przez użytkownika sposobu sortowania - tzn. pamięta ten wybór jedynie podczas bieżącej sesji korzystania z urządzenia. Po jego wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sortowanie z powrotem jest domyślne. Metadane faktycznie można już wyłączać - SUPER :) Pozdrawiam serdecznie


29 wrz 2012 14:00:37
Zobacz profil
Post Re: [rozwiązany] Problem z sortowaniem plików i automatyczna
canidael napisał(a):
Czytnik wciąż nie zapamiętuje wybranego przez użytkownika sposobu sortowania - tzn. pamięta ten wybór jedynie podczas bieżącej sesji korzystania z urządzenia. Po jego wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sortowanie z powrotem jest domyślne.
Tak, to zgłoszony błąd - poprawka rozminęła się z najnowszą aktualizacją. Będzie w następnej.


02 paź 2012 13:36:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron