Teraz jest 28 mar 2024 16:06:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Czytnik ePub od Adobe, czcionki. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 13:41:07
Posty: 20
eCzytnik: Boox M92
Post Czytnik ePub od Adobe, czcionki.
Czy jest jakiś plik konfiguracyjny w którym można ustawić domyślne czcionki dla czytnika Adobe? chciałbym zmienić używany tam trójcę: Times, Helvetica, Courier; na czcionki Droid.
Jeśli to nie jest możliwe, to czy da się skorzystać z czcionek zainstalowanych na Onyx M92 (przez kopiowanie do pamięci urządzenia), używając tylko nazw czcionek w plikach css (w epub). Innymi słowy, nie chcę do każdego epuba którego wrzucam załączać plików czcionek, ale mieć te czcionki zainstalowane w czytniku i jedynie się do nich odwoływać.

Próbowałem już wrzucić czcionki Droid do urządzenia, i odwoływać się do nich przez:
font-family: "Droid Serif", serif;
ale pomijany jest mój font "Droid Serif" i czytnik przechodzi do drugiej propozycji (serif) i wstawia tam czcionkę Times (lub coś co wygląda jak Times).
A może powinienem korzystać z innej nazwy?


02 wrz 2012 9:44:45
Zobacz profil
Post Re: Czytnik ePub od Adobe, czcionki.
ksm123 napisał(a):
Czy jest jakiś plik konfiguracyjny w którym można ustawić domyślne czcionki dla czytnika Adobe?
Nie znam takiej opcji. Jednak w pozostałych 2 aplikacjach można zmieniać czcionkę na dowolną.
Aplikacja Adobe Reader Mobile obsługuje pliki ePUB i PDF. W obu tych formatach, powinny znajdować się wbudowane czcionki. Jeśli ich nie ma w pliku, aplikacja używa "domyślnych" czcionek z odpowiedniej rodziny (sans, seriff, mono).
Dawniej w takim wypadku, nie wyświetlała poprawnie polskich znaków. Po naszej interwencji zostało to poprawione (dodane czcionki w systemie). Należy więc bardzo uważać z samodzielnym usuwaniem/podmienianiem czcionek (dodawać można).

Są więc dwa wyjścia:
1. Wbudować ulubioną czcionkę do pliku.
2. Do odczytania pliku (ePUB) użyć innej aplikacji: FBReader lub Cool Reader.


05 wrz 2012 18:46:15
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2012 14:13:18
Posty: 3
Post Re: Czytnik ePub od Adobe, czcionki.
a ktoś wie czemu adobe nie czyta mi ePUB? ;/

_________________
sprawdz !optymalizacja podatkowa


16 wrz 2012 14:17:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik ePub od Adobe, czcionki.
Ja nigby nie próbowalem używać Adobe do ePub - tylko FBReader lub Cool Reader - są po prostu lepsze. Można na przyklad o czym pisał Robert "wgrać" i ustawić dowolną czcionkę.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


16 wrz 2012 14:43:56
Zobacz profil
Post Re: Czytnik ePub od Adobe, czcionki.
karolina121m napisał(a):
czemu adobe nie czyta mi ePUB? ;/
Jakiego modelu czytnika to dotyczy? Czy to są pliki z zabezpieczeniem DRM? Powinien czytać wszystkie możliwe pliki epub, również te zabezpieczone DRM, jeśli czytnik jest zautoryzowany w ADE (program Adobe Digital Edotions).
Zdarzało się też nie czytanie przez Adobe Reader plików epub, jeśli w czytniku brakowało czcionek Adobe. Producent dodaje do oprogramowania czcionki z rodziny Adobe w formacie .otf, których brak, powoduje niemożność pokazania treści niektórych plików epub. Czcionki te są zawarte w paczce o nazwie "niezbędnik", którą można pobrać z naszej strony.
W pacze jest katalog "fonts" w której są czcionki:
AdobeHeitiStd_Regular.otf
AdobeMingStd_Light.otf
AdobeMyungjoStd_Medium.otf
RyoGothicPlusN_Medium.otf
wqy-zenhei.otf
Czcionka "wqy-zenhei" nie jest potrzebna, jeśli jest obecna czcionka AdobeHeitiStd - posiadają one chińskie i inne wschodnie znaki, które pokazują się np. w ustawieniach językowych, czy rozpoznawaniu pisma.
Wydaje mi się, że obecność w systemie przynajmniej czcionek: AdobeHeitiStd i RyoGothicPlusN powinno zapobiec tym problemom. Aby one się tam znalazły, muszą być wkopiowane na kartę SD i obecne w katalogu "fonts" podczas aktualizacji oprogramowania. Jeśli ich nie było, można je uzupełnić i przeprowadzić ponowne wgranie oprogramowania (również tej samej wersji co obecna w czytniku).


17 wrz 2012 16:15:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron