Teraz jest 28 mar 2024 10:46:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Uwaga! Jak wynika z pozostałych wypowiedzi użytkownika (część usunąłem) - wątek wyjątkowo złośliwy - posty pozostawione dla przykładu.
Robert ArtaTech


(jak sie domyslilem po wielu godzinach mam do czynienia z i62 espresso, czego nie moglem sie dowiedziec ani z dokumentacji papierowej ani z info o systemie, pytanie za jakie grzechy uzytkownik koncowy dostaje totalnie nie dopracowany soft za 700 pln?)

Witam

Nabyłem w sklepie nowy czytnik onyx box i62 4 dni temu. Koszt nie mały. Jednak uważm, że firmware jest straszliwi niedopracowane.
Nie moge uwierzyć, że w czytniku za 700 każdy praktycznie pdf który posiadam (mam wiele książek w pdf) czytany jest bez polskich znaków (ś, ć, ż). Żadna czcionka dostepna w systemie nie czyta polskich znaków w pdf-ach, ba niektóre wyrazy są w odcieniach szrości ledwo widocznych. Czemu wrzuciliście takie dziwaczne czcionki a nie ma prostego ariala, times new roman czy tahoma? W najtańszym tablecie MID z anfroidem czyta bez problemu każdy pdf !
Obecnie moja wersja oprogramowania jest taka jak przy zakupie:
1.7.20120508
Kolejna sprawa, brak możliwosci zmiany czcionki podczas czytania otworzonego pdf-a.
Wygoda dotykowego ekranu (jego reaktywność na dotyk) jest mniejsza niz najtańszego tabletu za 300 pln na allegro.
Kolejna sprawa to wygoda uzytkowania tabletu dla zwykłego uzytkownika ktory chce prostych rozwiazan a nie tych rodem z wczesnych linuxów. Aktualizacja oprogramowania z chmury to jakis zart? Klikam na chmura danych , uruchamia sie wifi wczesniej skonfigurowane (wolno jak slimak) no i szczesliwy dostaje informacje:
Znaleziono aktualizacje dla firmware`u i oprogramowania. Czy chcesz zaktualizowac teraz? Obecna wersja firmware`u: 1.7.20120803. Obecna wersja aplikacji:1.0
(Ludzie, obecna czyli jaka? Na czytniku czy w chmurze, nauczcie sie pisać sensowenie z dobra informacja dla klienta)
No i ok, klikam "tak" (kilka razy zawieszka, brak reakcji na próbę klikniecia "tak"), w koncu pojawia sie chmura, cheking for updates i info:
za chwile urzadzenie zostanie uruchomione ponownie i rozpocznie sie proces aktualizacji firmware`u. Podczas restartu wcisnij i przytrzymaj przez 5 sek przycisk na frontowej czesci urzadzenia (info dostaje mimo ze download na poziomie 30%). No nic czekam do konca i czekam na rzeczony restart, jednak nic takiego nie nastepuje i aktualizacja tez nie...
Więc ponawiam pytanie: Dla kogo robicie ten soft i czemu w sprzecie za 700 pln dzila to tak drętwo?
Jest jeszcze kilka taki rzeczy (czcionki w odtwarzaczu mp3...) , eh szkoda gadac.
Soft i firmware to klucz do jakosci a u was to jest totalnie spaprane.
Pytanie:
Czy w nowym firmware o ile uda mi sie go zainstalowac poprawione zostaly te bledy?
Proces rękojmi to tydzien czasu wiec chcialby w razie niepowodzenia oddac sprzet z powrotem do sklepu.

PS. Nawet w menu głónym pod ikoną Instrukcja Obsługi , Słownik napis jest zenujący (literka ł ). Czy w sprzęcie dedykowanym do zadań pracy z textem powinien byc taki feler? Poza tym czemu minimalna głośność odtwarzacza jest tak duża? Nie można mniejszej?Gdzie jest klawiatura ekranowa podczas prób wpisania czegokolwiek w wyszukiwarke google, otwieram ikonke klawiatury na dole i litery sie nie wpisuja.

AKTUALIZACJA:
Od godziny próbuje sciagnac firmware przez chmurę checking for updates 10% a Downloading firmware 30% i nadal wisi...pomaga resart przyciskiem...kolejny zwód, nie moge nawet aktualizowac firmware.
Miałem wiele sprzętu , mase androidów, linuxów (busy boxów) ale nigdy nie mialem sprzetu za 700 PLN z tak s...onym softem.
To niewiarygodne , że tak domorosło napisany firmware kosztuje 700 PLN ;)

Na stronie :
https://www.onyx-boox.com/onyx-boox-fir ... 2-firmware
najnowsze firmware to 15.06.2012, wiec czemu z chmury pokazuje mi ze 03.08.2012...
niec ni ekumam, sciagma wiec ze strony najnowsze firmware do "nie expresso" 15.06.2012 i zainstaluje go z sd.. sprobuje


Ostatnio edytowano 08 wrz 2012 17:43:48 przez Anonymous, łącznie edytowano 3 razy

Wyjaśnienie



08 wrz 2012 10:12:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Ściągnij z internetu (nie czytnikiem) najnowszy firmware ze strony, wgraj na kartę SD a potem zaktualizuj czytnik.
Sprawdź czy opisane błędy zniknęły w najnowszej wersji, potem możesz wylewać swoje gorzkie żale.

Skoro znalazłeś to forum i piszesz co Cię boli, to może zanim wydałeś te 700 zł warto było poczytać jakie ułomności trapią czytniki onyxa, tematów jest mnóstwo...

Powodzenia i witaj na forum


08 wrz 2012 10:21:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
niestety nie udało sie zaktualizowac firmware`u wyzej opisana metodą , postepowalem zgodnie z instrukcja z malym wyjatkiem , karta sd nie byla pusta bo wg mnie to jest smieszna sprawa ze musze wywalic wszytsko z karty sd zeby aktualizowac firmware...

[usunięte]


Ostatnio edytowano 08 wrz 2012 17:46:20 przez Anonymous, łącznie edytowano 2 razy

skasowane inwektywy



08 wrz 2012 10:38:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
nie udało się zaktualizować, bo ?
Próbuj jeszcze raz zgodnie z instrukcją, jeśli się nie da to zmień kartę i dalej próbuj, jeśli nadal kicha to może masz walnięty egzemplarz i tyle

Czy jest on lepszy od kindle, sony ? trudno powiedzieć czego każdy oczekuje od czytnika :).
Może warto przed zakupem obmacać w sklepie albo pooglądać youtube jak działa oprogramowanie na danym czytniku ...


08 wrz 2012 11:55:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
sciagnalem z netu to firmware:
https://www.onyx-boox.com/firmware/i62/ ... 120615.zip
wyczyscilem karte sd do golutka, wrzucilem to co sciagnalem, nie rozzipowywalem
trzymam back, wlaczam ...checking software update, puszczam back..i nic system odpala sie do wersji 1.7.20120508, nic sie nie updateuje, jaki syf....

sciagnalem firmware stad:
http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-i62
tez nie moge dokonac updateu, wpodany sposób, co robic???
sprzet nowy kupiony w sklepie
i62 carbon...
pomozcie, instalowalem juz firmware na super skomplikowany urzadzeniach i w wo wiele bardziej skomplikowany sposob, a tutaj nie moge...


08 wrz 2012 12:31:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
wacek: A może nie puszczaj tego przycisku back, tylko trzymaj. Ja tak miałam z M92. Jak puściłam to zamiast się zaktualizować to się zawiesił. Za drugom razem trzymałam i było ok.


08 wrz 2012 12:49:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
no wlasnie trzymam go długo, ekran sie odswieza i znowu szuka oprogramowania i tak w kółko w koncu puszczam i system sie staruje po staremu...

zastanawialem sie czy mam moze espresso ale nigdzie ni ejest to napisane, w karcie gwarancyjnej w informacjach systemowych...nie wiem juz sam co jest grane...


08 wrz 2012 12:54:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Jak jest czarny to chyba espresso.


08 wrz 2012 13:07:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
jest czarny ale nie ma zadnego info ze espresso, napisane w gwarancji i62 carbon, jest czarna matowa obudowa


08 wrz 2012 13:20:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Z tego co się orientuję, tylko espresso są czarne, zwykłe i62 są białe. Wejdz na stronę http://onyx-ereader.pl i zobacz :D


08 wrz 2012 13:24:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2012 8:46:01
Posty: 17
eCzytnik: i62
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
faktycznie, espresso sie updateuje, no zobaczymy, mam jednak zal do producenta ze nie oznacza w dokumentacji i w opisiie firmwareu jaki sprzet jest uzytkowany

w nowej wersji 03.08.2012 nadal problem z czcionkami, nadal wieszanie sie podczas updateu z chmury, nadal wifi sie wiesza

czy macie moze jakies czcionki na ktorych pdf-y czytaja polskie znaki bez problemu?jak je wgrac?jakiego oprogramowania uzywacie do czytania pdf-ów?

kolejne usterki, niektóre pliki pdf są niewidoczne, w bardzo wielu nie da sie powiekszyc liter...
w androidzie za 300 pln nie ma takich problemów...

zawisił sie podczas próby wyłaczenia przyciskiem na ekranie : wyłacz..., masakra: w takiej sytuacji trzeba szukac igły , wyjmowac go z futerału zeby zresetowac go bo nawet dluzsze rzymacie przycisku power nie daje rady go wylaczyc...

czekam na dopracowany firmware bo na razie uzytecznosc tego sprzetu jest mocno ograniczona, z pewnoscia nie polece go nikomu przy zdrowych zmysłach

W NAJNOWSZYM FIRMWARE 03.08.2012 CZĘSTO NIE DZIAŁA Z POZIOMU EKRANU PRZYCISK : WYŁĄCZ !!!! Jakieś jaja? Kto wam pisze ten soft? Dzieciaki z podstawówki?


Ostatnio edytowano 08 wrz 2012 14:55:55 przez wacek, łącznie edytowano 5 razy



08 wrz 2012 13:51:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Trzeba zmienić domyślną czcionkę na inną, Poza tym na booxy bardzo fajnie instaluje się nowe czcionki, które są tu na forum w gotowych paczkach ;)


08 wrz 2012 13:52:31
Zobacz profil
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
wacek napisał(a):
jak sie domyslilem po wielu godzinach mam do czynienia z i62 espresso, czego nie moglem sie dowiedziec ani z dokumentacji papierowej ani z info o systemie
Człowieku, ogarnij się! Nie wiedziałeś, jaki czytnik kupujesz za 700 zł? Na każdej ofercie sprzedaży jest napisane model i62 Espresso w kolorze czarnym (razem z ilustracją). Oddaj go jak najszybciej, bo nie spełni on Twoich oczekiwań.

1. Czytanie nie boli, w pierwszym poście o chmurze jest informacja, że mimo komunikatu o aktualizacji firmware, nic takiego nie następuje - jest aktualizowane oprogramowanie do chmury i księgarni.
2. Na stronie z aktualizacjami oprogramowania jest wyraźnie napisane, że osobne wersje są do białego a osobne do czarnego modelu.
3. Jeśli wybierze się domyślną czcionkę interfejsu z rodziny Adobe (które nie posiadają polskich znaków) to słowo "Słownik" będzie miało inną literę "ł" gdyż czytnik podstawia właściwą z innego (podobnego) kroju.
4. W programie Adobe Reader (obsługuje PDF jako jedyny i ePUB jako jeden z trzech) nie da się zmienić czcionki gdyż on nie ma takiej funkcji w żadnym wydaniu w żadnym czytniku - używa czcionek wbudowanych w pliku (w PDF dosepna funkcja "Glyph Embolden").
5. Jeśli się zawiesza przy próbie wyłączenia to jest egzemplarz wadliwy - tym bardziej nadaje się do oddania.

Nie tolerujemy tu trolli, a osobiście jestem przekonany, że wyprodukowanie 9 chaotycznych postów w ciągu 8 godzin od zarejestrowania jest umyślną złośliwością. Tym bardziej, że z tekstów wynika, że użytkownik nie wie jaki model kupił, nie czytał instrukcji obsługi, nie czyta instrukcji aktualizacji ze strony dystrybutora, nie zapoznał się choćby pobieżnie z treścią odpowiednich wątków na forum...
Problemem nie jest krytyka, sam do niej zachęcam, ale do konstruktywnej - tu jest chaos i dezinformacja.
Usuwam zbędne/złośliwe posty podpisane nickiem "wacek" i zapraszam do czytania.


08 wrz 2012 17:51:02
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 10:16:07
Posty: 56
eCzytnik: i62HD Angel Glow, InkPad
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
wacek pewnie myślał, że kupił tablet, zresztą w którejś wypowiedzi użył tego sformułowania :D


08 wrz 2012 19:30:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: problemy newbie z niedopracowanym firmware onyx box i62
Jak to nie ma polskich czcionek w PDF? Ja zawsze mam polskie czcionki.
Menu Ustawienia, Domyślna Czcionka i ustawiamy na przykład DajaVu Sans i polskie literki są.

Ja akurat "jadę" na Apoloni, która sobie do instalowałem i która mi się najbardziej podoba.

Wacek - proponuję wycieczkę do OKULISTY - na pudełku, pod kodem paskowym jest napisane i62 ESPRESSO. Sprawdziłęm przed chwilą. :D Po za tym jak kupowałeś czytnik? Jak totka? Na Chybił Trafił?

Zresztą na stronie producenta jest dokładnie opisane który czytnik jest który - na obrazkach też to wyraźnie widać.

Może to sprzedawca w sklepie był mało kumaty.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


08 wrz 2012 21:15:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron