Teraz jest 28 mar 2024 15:32:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Da się obejść wpisywanie email.
W przeglądarce trzeba wpisać adres
https://accounts.google.com/ServiceLogi ... ola.com.pl

Ważna jest wielkość liter.
jas@fasola.com.pl trzeba podmienić na swój email.

Po zalogowaniu wyłączamy przeglądarkę i włączamy chmura danych. Pojawi się prośba o potwierdzenie dostępu dla aplikacji cloud sync.


30 sie 2012 0:15:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Dzięki workaround faktycznie działa , ale to nie zmienia faktu że w obecnej wersji jest dużo błędów. W okienku storino np nie jestem w stanie zaakceptować regulaminu przy rejestracji konta ( z poziomu aplikacji )


30 sie 2012 0:48:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 maja 2012 12:39:52
Posty: 22
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Odp: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Panie Robercie
Mój problem z M92 polega na tym że po wstępnym info o aktualizacji i wyrażeniu na nią zgody oraz jak pisałem ręcznym restarcie, wejście do aplikacji chmury daje jedynie komunikat że serwis jeszcze nie działa, brak jakichkolwiek pytań o chasła, konta, itp. To w końcu dla M92 chmura już działa czy też nie?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2


30 sie 2012 0:51:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Może program weryfikuje datę na urządzeniu, a ta jest źle ustawiona?

Problemy, których doświadczyłem to:
1. Przy próbie zalogowania się do Google Drive jak wciskam pole użytkownika nie wyskakuje klawiatura. Klawiatura pojawia się tylko dla hasła.
2. Przy ustawieniu czytnika w trybie poziomym, po właczeniu aplikacji, tryb się nie przestawia i obcina dużą część aplikacji.
3. Obsługa wifi przez chmurę jest inna niż przez przeglądarkę. Gdy używam przeglądarki, czytnik łączy się z moją siecią wifi (zabezpieczona wpa2 i nie nadaje ssid), gdy używam chmury, nie potrafi się połączyć. Muszę właczyć najpierw przeglądarkę a potem z niej wyjść i nie zamykać sesji wifi. Wtedy mogę włączyć chmurę.


30 sie 2012 10:35:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Robert ArtaTech napisał(a):
Wystartowaliśmy serwisy odpowiedzialne za funkcjonowanie "Chmury Danych" w naszych czytnikach, które posiadają połączenia WiFi.
Aby skorzystać z tych funkcji wystarczy użyć ikonki "Chmura Danych" obecnej na ekranie głównym w naszych czytnikach (wymagany dostęp do sieci poprzez WiFi).


Dziwne. W moim X60, który przecież jest z WiFi nie ma takiej ikonki.

Wiem, wiem. Niepotrzebny sarkazm...

_________________
Dusiołek


30 sie 2012 19:23:27
Zobacz profil
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
@czesiek777: Dla modelu M92 chmura jeszcze nie jest uruchomiona (robi się tylko aktualizacja programu pobierającego).

Evald napisał(a):
Czy da sie nadgrac ten sam firmware na urzadzenie? Moze zainstalowanie aplikacji chmury od poczatku pomoze? I czy strace jakies dane na pamieci wew i na karcie? Chyba nie?
Można powtórnie zainstalować to samo oprogramowanie (czasem jest to pomocne przy niektórych błędach/problemach).
Podczas instalacji oprogramowania nie są modyfikowane (naruszane) pliki w pamięci czytnika dostępnej dla użytkownika ani na karcie SD, jednak (jak w zawsze w nosnikach elektronicznych) warto posiadać kopię bezpieczeństwa (backup).

Evald napisał(a):
Zeby sprawdzic jak to wyglada w storino na oknie startowym wybralem obecnie storino zamiast googledrive. Tutaj wydaje sie, ze moge wpisywac uzytkownika. Ale nie wiem jak mam wrocic znowu do okna wyboru chmury. Teraz ciagle mi sie domyslnie uruchamia okno storino i nie moge wejsc na googledrive? Jak wrocic spowrotem do okna wyboru?
Okno wyboru rodzaju usługi (i innych opcji, jak ustawienia ścieżek, wylogowywanie itd.) jest dostępne w "menu" które jest dostępne jak zwykle po przytrzymaniu palca na ekranie lub z ikonki w lewym dolnym rogu.
Nazywa się "Switch Cloud" (jeszcze po angielsku).

johh napisał(a):
Na I62 google drive zwyczajnie nie działa ( na najnowszym firmware )
Działa też na "białej" wersji, proszę opisać, w którym momencie jest problem? Która usługa?

hendryk napisał(a):
Problemy, których doświadczyłem to:
1. Przy próbie zalogowania się do Google Drive jak wciskam pole użytkownika nie wyskakuje klawiatura. Klawiatura pojawia się tylko dla hasła.
2. Przy ustawieniu czytnika w trybie poziomym, po właczeniu aplikacji, tryb się nie przestawia i obcina dużą część aplikacji.
3. Obsługa wifi przez chmurę jest inna niż przez przeglądarkę. Gdy używam przeglądarki, czytnik łączy się z moją siecią wifi (zabezpieczona wpa2 i nie nadaje ssid), gdy używam chmury, nie potrafi się połączyć. Muszę właczyć najpierw przeglądarkę a potem z niej wyjść i nie zamykać sesji wifi. Wtedy mogę włączyć chmurę.
Ad.1: Z tym polem sprawdzimy w jakiej sytuacji nie chce zaskoczyć klawiatura. Ważne jest to, że włączenie usługi Google Drive wymaga zalogowania również w ich usłudze (google accounts) przez przeglądarkę na czytniku i zaakceptowanie uprawnienia dla aplikacji.
Ad.2: Aplikacja do chmury jest przewidziana do pracy w pozycji pionowej czytnika - błąd poprawimy.
Ad.3: Aplikacja ma wbudowaną procedurę włączania WiFi. Wydaje mi się, że programiści od producenta nie przekazali nam wszystkich "tajników" tej procedury. W testach działała, ale widzę że nie zawsze, zreprodukowaliśmy teraz już ten błąd.
Na razie, w wypadku kłopotów, możliwe jest obejście za pomocą połączenia przeglądarką i wyjście z niej bez rozłączania WiFi.


30 sie 2012 19:49:27
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Ad 4. Przy rejestracji nowego użytkownika w storino nie działa zaznaczenie akceptacji regulaminu.

Chmura po skonfigurowaniu oczywiście działa - główne problemy to skonfigurowanie usługi. Nawiasem mówiac - czy jest możliwe dołaczenie DROPBOX-a do wyboru?


31 sie 2012 16:01:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Robert ArtaTech napisał(a):
Ad.1: Z tym polem sprawdzimy w jakiej sytuacji nie chce zaskoczyć klawiatura. Ważne jest to, że włączenie usługi Google Drive wymaga zalogowania również w ich usłudze (google accounts) przez przeglądarkę na czytniku i zaakceptowanie uprawnienia dla aplikacji.


Problem jest w przeglądarce, nie w samej aplikacji chmury. Żeby zalogować się, musiałem podać url z &Email=... na wejściu. Podejrzewam, że któraś z opcji pola email (np spellcheck lub inny JS od google) powoduje, że nie wyskakuje klawiatura.


Co do pkt. 3 to super, że błąd udało się zreplikować i mogę liczyć na jego naprawę :).


02 wrz 2012 9:32:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 13:25:08
Posty: 20
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
johh napisał(a):
Ad 4. Przy rejestracji nowego użytkownika w storino nie działa zaznaczenie akceptacji regulaminu.

Chmura po skonfigurowaniu oczywiście działa - główne problemy to skonfigurowanie usługi. Nawiasem mówiac - czy jest możliwe dołaczenie DROPBOX-a do wyboru?


Odpowiem za p. Roberta - nie jest to możliwe, ponieważ Dropbox nie udostępnia kodu/API niezbędnego dla napisania klienta działającego na urządzeniach z procesorami ARM. Proszono ich o to, ale tego nie zrobili.


03 wrz 2012 23:51:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
janek0 napisał(a):

Odpowiem za p. Roberta - nie jest to możliwe, ponieważ Dropbox nie udostępnia kodu/API niezbędnego dla napisania klienta działającego na urządzeniach z procesorami ARM. Proszono ich o to, ale tego nie zrobili.


Nie bardzo wiem o co chodzi:
https://www.dropbox.com/developers
1. True cross-platform support for Windows, Mac, Linux, iOS, Android, BlackBerry, and the web
2. "SDKs for iOS, OS X, Android, Python, Ruby, and Java"

Python , java to są interpretery i z tego co wiem są dostępne na ARM.


04 wrz 2012 22:17:37
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
Z tego co widzę jest też REST API, a więc nie powinno być żadnych przeszkód, no chyba, że onyksy nie mają wsparcia SSL :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 wrz 2012 10:37:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
A mi się nie udało :evil: Księgarnia poszła od "kopa" z Chmurą kiszka. Próborałem dostać się na GoogleDrive - i nawet sposób z wpisaniem długiego linku a EMailem nie pomógł. Dodam, że wpisywałem mój adres EMail. :D

Tak w ogóle - czy Boox'y obsługują klawiaturę na USB? Jeśli tak to chyba podłączę* jakąś i w ten sposób wpiszę login i hasło w Google. :D

*Trzeba będzie "przelutować" końcówkę na mini USB - lub znaleść przejściówkę.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


05 wrz 2012 20:57:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 13:25:08
Posty: 20
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
johh napisał(a):
janek0 napisał(a):

Odpowiem za p. Roberta - nie jest to możliwe, ponieważ Dropbox nie udostępnia kodu/API niezbędnego dla napisania klienta działającego na urządzeniach z procesorami ARM. Proszono ich o to, ale tego nie zrobili.


Nie bardzo wiem o co chodzi:
https://www.dropbox.com/developers
1. True cross-platform support for Windows, Mac, Linux, iOS, Android, BlackBerry, and the web
2. "SDKs for iOS, OS X, Android, Python, Ruby, and Java"

Python , java to są interpretery i z tego co wiem są dostępne na ARM.


To znaczy da się napisać klienta od zera, ale nie będzie to to samo co prawdziwy dropbox. Poczytajcie:
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewt ... =30&t=7391

Ale jak ktoś sie chce pobawić i koniecznie potrzebuje dropboxa, może użyć tego: http://www.andreafabrizi.it/?dropbox_uploader


06 wrz 2012 10:54:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
janek0 napisał(a):
To znaczy da się napisać klienta od zera, ale nie będzie to to samo co prawdziwy dropbox. Poczytajcie:
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewt ... =30&t=7391

Ale na czytniku nie ma różnicy, czy masz możliwość wysłania delty czy nie. Pliki z książkami mają z regły w okolicach 1 megabajta. Poza tym jak je już raz ściągniesz, to czytnik ich nie modyfikuje. Byłby sens częściej przesyłać pliki z zakładkami i aktualnie czytanym miejscem, ale to już w ogóle są kilobajty.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 wrz 2012 11:25:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 13:25:08
Posty: 20
Post Re: Start "Chmury Danych" dla czytników Onyx Boox
t3d napisał(a):
janek0 napisał(a):
To znaczy da się napisać klienta od zera, ale nie będzie to to samo co prawdziwy dropbox. Poczytajcie:
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewt ... =30&t=7391

Ale na czytniku nie ma różnicy, czy masz możliwość wysłania delty czy nie. Pliki z książkami mają z regły w okolicach 1 megabajta. Poza tym jak je już raz ściągniesz, to czytnik ich nie modyfikuje. Byłby sens częściej przesyłać pliki z zakładkami i aktualnie czytanym miejscem, ale to już w ogóle są kilobajty.

W sumie... to masz chyba rację. :)


06 wrz 2012 15:04:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron