Teraz jest 28 mar 2024 20:07:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[rozwiązany] I62 espresso - problem z nazwami plików PDF 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post [rozwiązany] I62 espresso - problem z nazwami plików PDF
Witam,

Po aktualizacji oprogramowania do wersji 1.7 występuje problem z wyświetlaniem nazw plików PDF, z poziomu czytnika.
Po wgraniu na czytnik dokumentu PDF, systemowa nazwa pliku zastępowana jest tytułem dokumentu.

... jest możliwa zmiana nazwy "systemowej" pliku, jednak wyświetlana nazwa nadal pozostaje i jest wyświetlana jako tytuł dokumentu.

Pozdrawiam
Artur

PS.
przydałaby się również możliwość zakładania katalogów z poziomu menu czytnika.


28 sie 2012 20:40:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
dodam - pliki PDF drukowane są przez darmowy program Bullzip PDF Printer

z plikami innego pochodzenia problem nie występuje ...


A.


28 sie 2012 22:02:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
... ech,

obejściem - nie rozwiązaniem problemu jest - wykasowanie tytułu dokumentu podczas drukowania w opcjach drukarki.

konkluzja: przy kilku plikach może to nie stanowić problemu, jednak przy większej ilości bieganie po zakładkach podczas drukowania jest uciążliwe.



A.


29 sie 2012 10:20:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
okazuje się, że dzieje się tak z każdym plikiem PDF który zawiera tytuł dokumentu !!!

- zdezorganizowało mi to wszystkie dokumenty ...

1. Czy można wyłączyć tą opcję?

2. Jak przywrócić starą wersję firmware?

3. liczę na wprowadzenie koniecznych zmian lub pozostawienie możliwości wyboru, w opcjach itp. itd. w nowej wersji firmware.


A.


29 sie 2012 12:30:41
Zobacz profil
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
am77 napisał(a):
przydałaby się również możliwość zakładania katalogów z poziomu menu czytnika.
Można kopiować i kasować całe katalogi (uwaga na zawartość). Nie ma funkcji zakładania pustego katalogu. Można to obejść, kopiując inny katalog i po zmianie nazwy, wyczyścić jego zawartość.

am77 napisał(a):
liczę na wprowadzenie koniecznych zmian lub pozostawienie możliwości wyboru, w opcjach itp. itd. w nowej wersji firmware.
Tak jak napisałem w innym wątku, zgłosiliśmy to jako błąd i liczymy na jak najszybsze pojawienie się możliwości wyboru widoku plików (nazwa czy metadane).


30 sie 2012 17:03:43
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
z tworzeniem nowych katalogów podobnie kombinuję ... kopiuję pusty (przygotowany wcześniej ) katalog, później zmieniam jego nazwę

przydało by mi się update 20120713 tam chyba nie wprowadzono zmian w widoku plików
a większość poprawek powinno funkcjonować, IVONA również ... starą na wszelki wypadek sobie backup'owałem :) przed aktualizacją

PS. Technicy z serwisu mogliby poświęcić jeden czytnik i sprawdzić czy operacja wgrania starszego firmware, powoduje skasowanie aktualnego i wgranie wgrywanego, czy tylko nadpisywane są nowe-stare pliki.
Nie mam wcześniejszej wersji firmware, nie jestem w stanie porównać starszego z nowym, ale wydaje mi się że kopiowany jest cały firmware, inaczej zrobiłby się straszny bałagan.

Wiedza taka przydałaby się do wyboru najlepszego (nie najnowszego) firmware :) wersja alfa beta ...

:) Czytnik na bazie linuxa - będzie ciekawie :)


30 sie 2012 20:04:43
Zobacz profil
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
am77 napisał(a):
czy operacja wgrania starszego firmware, powoduje skasowanie aktualnego i wgranie wgrywanego, czy tylko nadpisywane są nowe-stare pliki.
We wszystkich modelach (oprócz X61E/S) jest czyszczona cała zawartość pamięci systemowej (oprócz ustawień i historii) i pakiet jest wgrywany w całości na nowo. Stąd, jeśli ktoś doda własne wygaszacze, czy czcionki do systemu (jak w tematach o dodatkach) to po aktualizacji one znikają i trzeba uzupełniać sobie ponownie.

am77 napisał(a):
:) Czytnik na bazie linuxa - będzie ciekawie :)
Czemu "będzie"? Wszystkie czytniki Onyx Boox (i nie tylko) mają oprogramowanie zrobione na linuxie.


30 sie 2012 20:23:10
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2012 20:10:24
Posty: 9
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: I62 espresso - problem z wyświetlaniem nazw plików PDF
Robert ArtaTech napisał(a):
am77 napisał(a):
czy operacja wgrania starszego firmware, powoduje skasowanie aktualnego i wgranie wgrywanego, czy tylko nadpisywane są nowe-stare pliki.
We wszystkich modelach (oprócz X61E/S) jest czyszczona cała zawartość pamięci systemowej (oprócz ustawień i historii) i pakiet jest wgrywany w całości na nowo. Stąd, jeśli ktoś doda własne wygaszacze, czy czcionki do systemu (jak w tematach o dodatkach) to po aktualizacji one znikają i trzeba uzupełniać sobie ponownie.


tzn że przywrócenie starszego firmware nie powinno stanowić większego problemu ... potrzebuję update20120713 :) skąd go pobrać? bo chyba ono nie ma automatycznego pobieranie metadanych

Robert ArtaTech napisał(a):
am77 napisał(a):
:) Czytnik na bazie linuxa - będzie ciekawie :)
Czemu "będzie"? Wszystkie czytniki Onyx Boox (i nie tylko) mają oprogramowanie zrobione na linuxie.


to takie stwierdzenie - odnośnie przyszłych nowych aplikacji, mniej lub bardziej użytecznych :) lub niezależnego oprogramowania :)


30 sie 2012 21:13:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron