Teraz jest 28 mar 2024 10:38:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2012 15:18:57
Posty: 4
eCzytnik: CyBook Odyssey
Post Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Witam,
Czy istnieje czytnik 6/7" który może odczytywać pliki pdf bez konwersji na inny format (mobi/ebup - konwersja przekręca niektóre literki) ani bez trybu reflow (nie zachowuje akapitów i odpowiednich przerw w tekście). Już tłumaczę o co mi chodzi. Kupiłem sobie ostatnio CyBook Odyssey, ładuje plik pdf w pionie literki za małe, albo nie mieści się w ekranie, więc obracam w poziomie wszystko super, ustawiam jeszcze opcje automatycznego przycięcia marginesów, tekst jest odpowiedniej wielkości, bez literówek, wszystkie akapity i odstępy zachowane. 1 strona pdf (A4) została podzielona na 3 ekrany,jest ok można czytać. Problem zaczyna się gdy chcę doczytać stronę do końca a po naciśnięciu przycisku zmiany stron, nie przenosi mnie ekran niżej tylko przerzuca na następna stronę. Czyli jeśli na stronie A4 mieści się załóżmy 89 linijek tekstu, to na moim wyświetlaczu wyświetla 35 wersów i po kliknięciu zmiany strony zamiast przeskoczyć na wers 35-70 przeskakuje na następną stronę , można jedynie za pomocą dotykowego ekranu palcem przejechać w dół aby doczytać stronę do końca ale jest to bardzo nieprecyzyjne i uciążliwe :( a wystarczyłoby napisać jedną małą aktualizację zmieniającą działanie przycisków do zmiany stron, a CyBook Odyssey byłby moim ideałem jednak z braku tej funkcji zwróciłem go. Czy istnieje może inny czytnik tych rozmiarów który umożliwi czytanie ebooków pdf w niezmienionej formie tzn:

- bez reflow (może posiadać tę funkcję, ale mozna ją wyłączyć)
- bez konwersji do innego formatu
- posiada funkcje automatycznego przycinania akapitów
- posiada funkcje automatycznego dopasowania tekstu do całej strony/do szerokości/ do wysokości strony
(Wszystkie 4 powyższe pkt. spełnia CyBook Odyssey)
- oraz 5 najważniejsze, przy dopasowaniu tekstu do szerokości strony można za pomocą 1 przycisku przeskoczyć do następnego ekranu zaczynającego się od miejsca w którym skończyliśmy czytać czyli z wersu 1-35 do 36 - 70 a nie do następnej strony A4 dokumentu pdf, pomijając nieprzeczytaną treść.

Czy istnieje czytnik ebooków który spełnia te 5 wymagań czy jestem skazany na 9,7" ???


23 sie 2012 16:19:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Sacronus napisał(a):
Czy istnieje czytnik ebooków który spełnia te 5 wymagań czy jestem skazany na 9,7" ???
Nie wiem co rozumieć przez funkcję "automatycznego przycinania akapitów"? Jeśli to jest przejęzyczenie i chodzi o automatyczne przycinanie marginesów to Onyx Boox spełnia te warunki.
Ale...

Po pierwsze pod pewnymi warunkami: Trzeba sobie włączyć opcję Menu->Układ->"Przewijaj strony". Pierwszą stronę (na początku) musi się dopasować do szerokości (automatyczne przycinanie marginesów nie pozwala wyświetlić 1/5 /początku/ pierwszej strony - dalej jest OK). Również z automatycznym przycinaniem marginesów, przesuwanie tekstu działa wolniej, niż jak jest włączone dopasowanie do szerokości. I jeszcze jedna sprawa, czytnik po przesunięciu tekstu o "ekran", pozostawia na górze 2-3 linijki tekstu, które przeczytało się już na dole poprzedniego ekranu.

Po drugie: Dla mnie to i tak za mało, zwłaszcza przy plikach PDF ze skanami (obrazami) stron tekstu. Może to już słabe oczy, ale jednak na 9,7 cala to zupełnie co innego, mimo tylko ok, 1 cm różnicy na szerokość w tym trybie - lepiej się skazać na 9,7" jeśli to są tylko PDF-y i muszą być czytane bez reflow ;) A jeszcze gorzej jest jak tekst jest w kolumnach (tam i z powrotem o 3 ekrany), tylko tryb reflow ratuje na małym czytniku.

_________________
W Obrazek też ;)


24 sie 2012 0:40:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2012 15:18:57
Posty: 4
eCzytnik: CyBook Odyssey
Post Re: Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Cytuj:
Nie wiem co rozumieć przez funkcję "automatycznego przycinania akapitów"? Jeśli to jest przejęzyczenie i chodzi o automatyczne przycinanie marginesów to Onyx Boox spełnia te warunki.


Rzeczywiście pomyłka, chodziło mi oczywiście o automatyczne przycinanie marginesów.
Słyszałem że PocketBook 622 jest najbardziej zblizony do CyBook Odyssey i lepiej radzi sobie z pdf'ami.


24 sie 2012 13:57:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2012 15:18:57
Posty: 4
eCzytnik: CyBook Odyssey
Post Re: Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Wczytałem się głębiej w temat pdf i okazało się że na rynku jest cała masa programów do ciecia pdf
https://www.youtube.com/watch?v=fOzh1ix ... _embedded#!
jak widać cała procedura jest banalnie prosta, pdf został zachowany w naturalnej formie i co najważniejsze teraz można go czytać na praktycznie każdym czytniku 6", właśnie wysłałem maila do firmy w której kupiłem CyBook'a aby odesłali go spowrotem. Nawiasem mówiąc polecam ten czytnik :)


24 sie 2012 15:14:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sie 2012 15:18:57
Posty: 4
eCzytnik: CyBook Odyssey
Post Re: Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Już odesłali mojego CyBook'a, więc po chwili namysłu zamówiłem PocketBook 622, pdf'y będę czytać poziomo, a więc lepsze do przewijania stron będzie ulokowanie klawiszy pod ekranem (PocketBook 622) niż po bokach tak jak w CyBook Odyssey.


24 sie 2012 17:54:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2012 20:24:25
Posty: 2
eCzytnik: pocketbook 622 touch
Post Re: Czytnik 6" do prostych pdf (sam tekst)
Ja mam Pocketbook 622 i jesli chodzi o pdf to
- denerwuje mnie, że nie mieści się cała strona na jednym ekranie i muszę przejawijać, czego efektem jest, że pierwsza strona jest pełna, druga zapisana do połowy, następna pełna i kolejna do połowy itd.
- nie ma literówek, można zmieniać czcionkę, wielkość
- czytać niby się da, ale ja już dawno zrezygnowałam z pdf-ów
- wszystkie inne funkcje ok (nie korzystałam wogóle z Internetu), dużo obsługiwanych formatów (m.in. mobi), ale niemile zaskoczył mnie epub, często nie odczytuje dobrze tego formatu, np. tekst jest wyśrodkowany i nic nie można z tym zrobić

Czytnik polecam, ale dziwię się, jeżeli ktoś jest zadowolony z czytania pdf-ów na Pocketbook 622. Zdecydowanie najlepiej czyta mobi i doc.


26 sie 2012 20:39:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: