Teraz jest 28 mar 2024 22:26:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
Kindle z Allegro - gwarancja, wersja SO 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
@t3d - jesteś w błędzie. Gwarancji udziela (lub nie, to kwestia jego polityki) producent, natomiast sprzedawca jest odpowiedzialny przez 2 lata za zgodność sprzedanego towaru z umową. To są w sensie prawnym, ale i praktycznym dwie zupełnie różne rzeczy.


19 sie 2012 23:18:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 cze 2012 16:09:12
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
anna napisał(a):
Mikez, niekoniecznie, niektóre sklepy na allegro, w tym ten, w którym ja robiłam zakupy, również oferują gwarancję na 12 miesięcy


Gwarancja to gwarancja, z tego co kojarzę udzielanie gwarancji chyba nie jest nawet obowiązkowe. W polskim prawie masz jednak inne drogi dojścia swoich praw w przypadku awarii zakupionego sprzętu, takie jak rękojmia i niezgodność towaru z umową. Ta ostatnia trwa dwa lata od daty zakupu i w tym czasie sprzedawca ma obowiązek naprawić bądź wymienić popsuty sprzęt, a jeśli nie może tego zrobić to musi zwrócić pieniądze. Więc choć tak jak napisał emindflow, gwarancja czy niezgodność towaru z umową to dwie różne z prawnego punktu widzenia rzeczy, dla konsumenta efekt jest podobny.


20 sie 2012 11:15:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Jest sens kupować SO od osoby prywatnej, nawet jeśli sprzęt ma gwarancję Amazonu? Boże, te ewentualne przeboje z gwarancją przy modelach SO mnie dobijaja


21 sie 2012 11:06:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2012 14:35:28
Posty: 26
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Shadi, moim zdaniem nie, o wiele bezpieczniej się czuję po zapłaceniu tych stu złotych więcej i zakupie wersji International na sprawdzonej aukcji.


21 sie 2012 11:13:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
W zasadzie zastanwia mnie jedna rzecz. Dlaczego sklepy sprzedają Kindle 4 SO skoro (tak na logikę) jest to w pewien sposób nielegalne, ponieważ produkt SO jest sprzedawany tylko na terenie USA, a sprowadzenie go w inne miejsce sprawia, że produkt staje się wybrakowany (ewentualne problemy z gwarancją). O tym sklepy nie wspominają, a ja jako klient nie mam obowiązku czytania forów czy w ogóle szukania informacji na ten temat na zewętrznych stronach.


21 sie 2012 11:33:48
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Oto jest pytanie. Gdy wysłałem pytanie do Amazonu, odpisali mi to czego można się spodziewać:

"If you’re interested in purchasing any kindle, I suggest you to purchase Kindles from the respective Amazon websites or suggested retail stores only."

Nie wiem, czy Amazon orientuje się, że nagle tysiące kindli SO pojawiły się nad Wisłą. Może to dla nich wciąż za mała skala.

Sklepy sprzedają SO, bo jest tańsze, a wielu ludzi patrzy wyłącznie na cenę. Jakby sprzedawano czytniki z przemytu (choć i tak przy niektórych aukcjach zastanawiam się skąd to wzięli), też by kupowali.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 sie 2012 12:14:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2012 13:03:24
Posty: 3
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Ja otrzymałam wiadomość od sprzedającego z allegro: "Czytnik zamawiany jest z Amazon jako gift, wiec pozniej mozna zarejestrowac go dla siebie i w razie problemow reklamowac we wlasnym zakresie lub za naszym posrdenictwem"
Czy w przypadku gdy rejestrejuję kindla jako prezent to nie powinno załatwić problemów z gwarancją (tym bardziej że amazon już sam wysyła czytniki do Polski)
Jeszcze jedno- kto wytłumaczy mi dlaczego cena na allegro jest niższa niż całkowity koszt zamówienia z amazona (sprzedawca na allegro pisze, że cena zawiera wszystkie opłaty i jest ostateczna)


21 sie 2012 13:08:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Moim zdaniem status "gift" nie ma żadnego związku z gwarancją, sprawia tylko, że czytnik nie jest zarejestrowany na konkretne nazwisko już w momencie jak wyjmujesz go z pudełka. Amazon nadal ma prawo odmówić gwarancji bo używasz wersji Special Offers na terenie Polski. Ale mogę się mylić.

Co do cen, to trudno powiedzieć, zależy od wersji i tego ile sklep na allegro na tym zarabia... no i czy aby na pewno nie jest wysyłana z USA? Wszystkie super tanie oferty są trochę podejrzane moim zdaniem i trzeba je dokładnie sprawdzić...


21 sie 2012 13:31:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2012 13:03:24
Posty: 3
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Tak, jest wysyłany z USA, ale co w związku z tym?? (pytam bo kompletnie się w tym nie orięntuję - więc sprawdzam :) Czy jeśli zakupię kindla ze strony Amazaon jako klient z Polski tzn. że nie mam gwarancji??


21 sie 2012 14:54:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2012 13:03:24
Posty: 3
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
amazon-com-kindle-f146/kindle-przez-posrednika-z-usa-t11737.html z tego wynika, że jest taniej... Niech ktoś mi to wytłumaczy
będę bardzo wdzięczna


21 sie 2012 15:22:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
No dobra, już tłumaczę, bo zaraz nastąpi zaplątanie totalne ;)
Są dwa główne sposoby na zakup kindle'a:

1. Amazon. Jako mieszkaniec i obywatel Polski masz prawo do zakupu kindle'a od nich. Musisz wtedy kupić z amazon.com wersję international za 109$. (lub odpowiednio więcej jeśli wybierzesz model Touch lub Keyboard, ale podam przykłady na wersji Classic). Podczas dokonywania zamówienia zaznaczasz swój kraj i wtedy automatycznie dostaniesz ofertę cenową international (która jest bez reklam). Gdy już kupisz kindle'a przysługuje Ci pełna roczna gwarancja, dlatego jest to najbezpieczniejsza opcja. Ale niestety nie najtańsza, bo do ceny doliczany jest podatek vat 23% i cło i koszty przesyłki. W sumie za wersję Classic trzeba zapłacić 160$. Całą kwotę podlicza amazon i płacisz raz, przy składaniu zamówienia. Cło załatwia firma kurierska, dlatego po zamówieniu nie musisz się niczym martwić, tylko czekasz na swój czytnik.
- wersja Special Offers to kindle z reklamami który jest przeznaczony tylko na rynek amerykański, dlatego sama nie kupisz go ze strony amazonu, jedynie przez pośredników. Jeśli kupisz więc przez pośrednika (allegro) Special Offers to oficjalnie nie przysługuje Ci gwarancja, bo korzystasz z czegoś co nie jest przeznaczone na rynek polski.

2. Pośrednicy (Allegro). Tu sprawa prosta, sklepy i sprzedawcy zamawiają u amazona czytniki i sprzedają je na różnych zasadach poprzez allegro. można kupić u nich wersję international, wtedy przysługuje Ci pełna gwarancja, jeśli SO, to jej nie masz. Do tego, jeśli wysyłka jest z Polski to płacisz tylko tyle ile jest podane na aukcji. Jeśli jednak dany allegrowy sklep wysyła ze Stanów, to owszem ceny są niższe, ale podatek, cło i przesyłka i tak zostanie Ci doliczona. Do tego może spędzić na granicy dużo więcej czasu niż przesyłka amazonowa. Niby aukcja jest tania, ale potem i tak dochodzą dodatkowe koszty.
- jeśli kindle'a przywiezie Ci znajomy z USA w plecaku, to wtedy nie płaci dodatkowych opłat i to jest najtańsza opcja, no ale trzeba mieć takowego znajomego. Są podobno prywatni pośrednicy, lub firmy pośredniczące w czymś takim, ale nie znam się na tym, więc tu nie pomogę.

Uf, to tyle :D


Ostatnio edytowano 21 sie 2012 17:23:40 przez BabyJane, łącznie edytowano 1 raz



21 sie 2012 16:32:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Cytuj:
W sumie za wersję Classic trzeba zapłacić 139$. Całą kwotę podlicza amazon i płacisz raz, przy składaniu zamówienia. Cło załatwia firma kurierska, dlatego po zamówieniu nie musisz się niczym martwić, tylko czekasz na swój czytnik.


To 139$ czy 160$ nie mogę tego sprawdzić, bo nieszczęsliwie zgubiłam kartę kredytową i czekam na nową. Wszędzie spotykałam się z ceną 160$.

... ja rozpaczliwie szukam znajomych z USA XD


21 sie 2012 16:51:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lip 2012 20:08:32
Posty: 25
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
ojej, przepraszam, masz rację ^^ w sumie kosztuje 160 $, mój błąd... już poprawiam posta. :)


21 sie 2012 17:23:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2012 9:57:50
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Orientujecie się może czy Kindle z UK ( http://www.amazon.co.uk/dp/B0051QVF7A/r ... enu_kdptq2 ) są z reklamami? Nie mogę się doczytać.


21 sie 2012 18:12:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Zakup kindle z allegro - gwarancja
Wersje z reklamami są na razie tylko w USA.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 sie 2012 19:23:54
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 219 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron