Teraz jest 29 mar 2024 8:43:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 Espre 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2012 14:54:32
Posty: 3
eCzytnik: i62
Post czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 Espre
Czy jest i jaka różnica w czytnikach - Onyx Boox i62- a opisywanym podobnie - Onyx Boox i62 Espresso. Zwróciłem też uwagę na - KINDLE TOUCH WI-FI 6". Czy jest lepsze od Onyxa ? Proszę o pomoc w wyborze.


14 lip 2012 15:26:21
Zobacz profil
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Mogę opisać różnice między naszymi czytnikami - wybór pozostaje w rękach użytkowników.

i62 - model, który pierwszy pokazał się na rynku, ma białą obudowę, były dostępne partie sprzedawane z dedykowanym etui i ładowarką w komplecie. Posiada licencje na 1 polski głos do TTS IVONA. Będzie można dokupić dodatkowe głosy na życzenie, ale ich instalacja będzie wymagała dostarczenia czytnika w tym celu do dystrybutora.

i62 Espresso - model z czarną obudową, posiada dodatkową warstwę ochronną na obudowie (inna faktura w dotyku). Sprzedawany bez etui i ładowarki (można dobrać sobie odpowiednią do gustu). Serie promocyjne posiadają dwa głosy IVONY (polski i angielski). Będzie możliwość dokupienia kolejnych głosów.

To wszystkie różnice. Elektronika, ekran, jak i oprogramowanie identyczne, choć inaczej oznaczane ze względu na wymogi licencyjne IVONY.


16 lip 2012 12:27:14
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2012 14:54:32
Posty: 3
eCzytnik: i62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Dziękuję za informację.


16 lip 2012 20:33:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2012 20:31:31
Posty: 6
eCzytnik: i62 espresso
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
"i62 Espresso - model z czarną obudową, posiada dodatkową warstwę ochronną na obudowie (inna faktura w dotyku). Sprzedawany bez etui i ładowarki (można dobrać sobie odpowiednią do gustu). Serie promocyjne posiadają dwa głosy IVONY (polski i angielski). Będzie możliwość dokupienia kolejnych głosów."

co oznacza "serie promocyjne"?
czy jak kupie w RTV-EURO-AGD to będzie ten dodatkowy głos angielski czy nie (bo w euro tez pisze że jest w promocji)?

w jakiej cenie będzie można dokupywać głosy w innych językach?


31 lip 2012 0:39:08
Zobacz profil
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Serie promocyjne są odpowiednio opisane na stronie sprzedaży - jest informacja o dodatkowym głosie (zwykle również z dodatkowym ebookiem w komplecie).

Koszt samej licencji na dodatkowy głos to w przybliżeniu ok. 30 zł - do tego dojdą koszty "operacyjne". Na razie dodatkowy głos można dograć tylko dostarczając czytnik do naszego serwisu.


16 sie 2012 11:39:47
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Robert ArtaTech napisał(a):
Mogę opisać różnice między naszymi czytnikami - wybór pozostaje w rękach użytkowników.

i62 - model, który pierwszy pokazał się na rynku, ma białą obudowę, były dostępne partie sprzedawane z dedykowanym etui i ładowarką w komplecie. Posiada licencje na 1 polski głos do TTS IVONA. Będzie można dokupić dodatkowe głosy na życzenie, ale ich instalacja będzie wymagała dostarczenia czytnika w tym celu do dystrybutora.

i62 Espresso - model z czarną obudową, posiada dodatkową warstwę ochronną na obudowie (inna faktura w dotyku). Sprzedawany bez etui i ładowarki (można dobrać sobie odpowiednią do gustu). Serie promocyjne posiadają dwa głosy IVONY (polski i angielski). Będzie możliwość dokupienia kolejnych głosów.

To wszystkie różnice. Elektronika, ekran, jak i oprogramowanie identyczne, choć inaczej oznaczane ze względu na wymogi licencyjne IVONY.

Dlaczego w takim razie dla I62Espresso wychodzą aktualizacje a dla I62 od czerwca nie było żadnej?


30 wrz 2012 22:48:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Dołączam sie do pytania przedmówcy.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


04 paź 2012 9:39:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Dołączam się do pytania, również.


04 paź 2012 21:31:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
w tym wątku jest zapowiedź odpowiedzi :)

post95748.html#p95748


05 paź 2012 5:33:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Cytuj:
Wydaje mi się, że zbyt pewnie pisałem o ich identyczności.
Od strony użytkownika, rzeczywiście są identyczne (poza kolorem obudowy). Jednak oprogramowanie jest różne (z kilku powodów, nie tylko licencji IVONY).
W najbliższym czasie napiszę więcej o białej wersji i62.


vs


Cytuj:
To wszystkie różnice. Elektronika, ekran, jak i oprogramowanie identyczne, choć inaczej oznaczane ze względu na wymogi licencyjne IVONY.


Ja rozumiem Panie Robercie, improwizacja to potęga ...
Ale trochę konsekwencji .... :?
Czy mam rozumieć że "Oni" - kimkolwiek są - "nie mówią Panu wszystkiego" (sic !) i potem takie ciekawostki wychodzą ?
:?:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


05 paź 2012 20:23:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Dodam jeszcze, że różnią się one nieznacznie oprogramowaniem. Dla użytkownika jest to niezauważalne, ale są wydawane osobne aktualizacje ;) Ja mam Expresso (czy jak to tam się pisze ;) ) i go bardzo polecam ^^

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


05 paź 2012 20:37:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Barti002 napisał(a):
Dodam jeszcze, że różnią się one nieznacznie oprogramowaniem. Dla użytkownika jest to niezauważalne, ale są wydawane osobne aktualizacje ;) Ja mam Expresso (czy jak to tam się pisze ;) ) i go bardzo polecam ^^


bardzo fajnie że go polecasz, cieszymy się z Tobą ;)

Problemem/pytaniem, które krąży w tym i podobnym wątku jest to kiedy użykownicy białej wersji dostaną aktualizację oprogramowania ...


05 paź 2012 21:32:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
@grucha44

http://forum.eksiazki.org/post95795.html#p95795

Nie uważasz że to wiele wyjaśnia ... w tym radość ? ;)

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


05 paź 2012 21:48:04
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
grucha44 napisał(a):
Barti002 napisał(a):
Dodam jeszcze, że różnią się one nieznacznie oprogramowaniem. Dla użytkownika jest to niezauważalne, ale są wydawane osobne aktualizacje ;) Ja mam Expresso (czy jak to tam się pisze ;) ) i go bardzo polecam ^^


bardzo fajnie że go polecasz, cieszymy się z Tobą ;)

Problemem/pytaniem, które krąży w tym i podobnym wątku jest to kiedy użykownicy białej wersji dostaną aktualizację oprogramowania ...


Podobno niedługo ma się pojawić aktualizacja.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


06 paź 2012 8:47:32
Zobacz profil
Post Re: czy i jaka różnica - Onyx Boox i62- a - Onyx Boox i62 E
Onyx Boox i62 "biały" i Onyx Boox i62 Espresso "czarny" to różne modele i mają odrębne oprogramowanie, mimo iż od strony użytkownika, oprócz koloru nie różnią się niczym. Nie chcę się wdawać w szczegóły techniczne.
W lipcu, gdy opisywałem różnice, oprogramowanie dla obu modeli było takie samo. Jednak od tego czasu oprogramowanie dla wersji Espresso (czarnej) rozwinęło się.
Nasze dodatkowe usługi, czyli aplikacje księgarni i chmury działają cały czas na obu modelach.

Oprogramowanie dla wersji i62 (biała obudowa) poprawiliśmy i rozwinęliśmy - wersja firmware z naszej strony (z datą 20120618) jest ostatnią dostępną.
Jesli ktoś chciałby sprawdzić, można zobaczyć, że np. w rosyjskiej dystrybucji, ten model (zwany "Nautilus") ma najnowsze oprogramowanie datowane na 20120112.

Dla posiadaczy modelu i62 (białego), którzy chcieli by korzystać z nowych funkcji oprogramowania, które są dostępne w modelach Espresso (czarny) nie jest to niemożliwe.
Jesteśmy w stanie adoptować model Onyx Boox i62 "biały" do używania oprogramowania, które dystrybuujemy dla modeli i62 Espresso "czarnych" jednak taka operacja wymaga obecności danego egzemplarza w naszym serwisie.
Świadczymy takie usługi również dla całej Europy, również dla czytników zakupionych poza naszą dystrybucją (wraz z możliwością używania na czytniku różnych głosów syntezatora IVONA). Koszt takiej usługi dla czytnika spoza naszej dystrybucji to prawie 100 PLN.

Dla użytkowników czytników Onyx Boox i62 "białych", pochodzących z naszej dystrybucji mamy inną ofertę.
Dbając o naszych klientów, oferujemy usługę adaptacji modelu i62 "białego" do używania oprogramowania przeznaczonego dla modelu Espresso za darmo (gratis).
Jedynym warunkiem jaki trzeba spełnić (jeśli ktoś chce przeprowadzić adaptację), jest dostarczenie swojego czytnika do naszego serwisu we Wrocławiu.


06 paź 2012 12:29:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron