Teraz jest 28 mar 2024 13:53:05




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 maja 2012 12:26:18
Posty: 1
eCzytnik: BOOX 60A
Post KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Hej


przypadkiem stałem się posiadaczem BOOX'a 60 ale ma peknięty wyswietlacz. Szukam teraz kogoś z zepsutym, niesprawnym czytnikiem żeby wyciagnąc z niego sprawny jeszcze ekran :)

POMOŻECIE ?! ??


pozdrawiam wszytskich :)


18 maja 2012 12:47:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Przykro mi, wyświetlacz to 90% ceny składowej czytnika, a rynek wtórny wyświetlaczy nie istnieje. Ponieważ rzadko psuję się coś oprócz wyświetlacza.
polecam szukać na ebay, są dostępne dla kindle nie wiem jak wygląda to z ONYXEM


18 maja 2012 12:56:40
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Coś jest np. za 240 zł:
http://www.ebay.pl/itm/Ebook-reader-E-i ... 4aaf47f553

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


18 maja 2012 15:08:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Vroo napisał(a):

A to nie jest jakiś zamiennik w postaci ekranu LCD, a nie e-papieru?

_________________
Pozdrawiam Tomasz


18 maja 2012 20:20:59
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Tego to nie wiem, możliwe, choć równie możliwe, że sprzedawca który ma setki produktów nie bardzo panuje nad opisami.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 maja 2012 0:28:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Może i warto próbować naprawić taniej na własną rękę. Jednak z tej instrukcji napraw od PRS-T1 http://projects.mobileread.com/reader/u ... 329901.pdf (to zupełnie inny czytnik ale technologia E Ink i komponenty te same lub podobne) wynika, że dla każdej serii produkcyjnej ekranów E Ink powinno się ustawić w czytniku odpowiednie sygnały sterujące ekranem (waveform). Prawdopodobnie bez tego wyświetlanie nie będzie działało całkiem dobrze, bo ekrany z różnych serii różnią się trochę parametrami. I tutaj jest problem: skąd wziąć odpowiednie dane (waveform) dla nowego ekranu i wiedzę, jak to ustawić w czytniku?


20 maja 2012 10:23:15
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
T0masz napisał(a):
Vroo napisał(a):

A to nie jest jakiś zamiennik w postaci ekranu LCD, a nie e-papieru?

Widać że to E-ink. LCD nie miałby tych żywicowych krawędzi i nie byłby biały po odłączeniu zasilania.

To raczej sprzedawca ma nawyk nazywania każdego ekranu LCD. Zdarza się to wielu, nawet wydawałoby się profesjonalnym, serwisom :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 maja 2012 14:31:56
Zobacz profil WWW
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Tak, to jest e-ink do jednego z naszych modeli, ale nie napisane czy Pearl czy Vizplex.
Można zapytać w naszym serwisie (telefon na stronie onyx-ereader.pl) ile kosztuje ekran do tego konkretnie modelu i jeśli cena z ebay jest lepsza, to może sama usługa wymiany była by do przyjęcia...


22 maja 2012 15:20:20
Użytkownik

Dołączył(a): 23 maja 2012 12:16:17
Posty: 1
eCzytnik: onyx boox 60
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Witam, ja niestety wiem ile kosztuje nowy wyświetlacz, bo do nich dzwoniłam - 500 zł. Mam ten sam problem, mój onyx spadł i ma teraz odkształcony wyświetlacz. Znalazłam na amerykańskiej stronie zamiennik do wyświetlacza, ktory kosztuje 54$. Na razie szukam informacji jak się zabrać za wymianę w warunkach domowych. Aha w serwisie proponowali mi zakup urządzenia po regeneracji (tzn. mieli coś popsutego i naprawili), to był chyba A60 za 350zł.


23 maja 2012 12:59:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2012 15:26:48
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Pozwólcie że się dopiszę..
czy ktoś może wie czy ww. ekran będzie pasować do i62..
Ekran okazał się pęknięty - po przeprowadzeniu śledztwa w domu nikt się nie przyznaje żeby go zrzucił itp. własnoręcznie odłożyłem go na biurko wieczorem a na drugi dzień córka przyniosła że jest uszkodzony a żadne z dzieci się nie przyznaje do zrzucenia itp.. cóż.. trudno.
jakbym wiedział że spadł to bym z siebie idioty nie robił i nie słał do serwisu że się uszkodził na naprawę gwarancyjną..
właśnie serwis mi odpisał że wymiana wyświetlacza w czytniku to koszt 500 zł.. i teraz mam dylemat.. za 500 zł to sobie nowego kindla kupię - z tego co tu czytam to nawet jak komuś spadnie i ekran się uszkodzi to przysyłają nówkę.. jakby gdzieś dało się kupić to bym chętnie kupił, z wymianą nie ma problemu, mam w pracy speców od naprawiania tel. komórkowych, maszynę do BGA, precyzyjne lutownice itp. zabawki więc technicznie z wymianą problemu nie ma.. tylko gdzie to kupić..
a jak się nie da to poproszę o radę - wymieniać ekran czy jednak kupić kindla? kindle będzie miał tę przewagę że jakby co to można zawsze używanego "dawcę ekranu" kupić na pewno za mniejsze pieniądze niż 500zł..


25 maja 2012 21:45:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 cze 2012 22:19:01
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Też chciałem się dopisać do wątku bo i mój przypadek podobny z tym że nie mam dzieci
W czytniku niewiadomo skąd po 2 miesiącach przestał działać wyświetlacz, nigdy nie upadł a wyświetlacz pewnego dnia po wyjęciu z torby przestał działać. Diagnoza serwisu - 500pln, jestem zawiedziony bo Amazon po zgłoszeniu problemu z baterią wysłał bratu drugiego!!! A ja nawet gdyby samodzielnie chciał wymienić wyświetlacz muszę zapłacić za niego więcej niż na Kindla :(


27 cze 2012 22:29:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
arturs napisał(a):
jakby co to można zawsze używanego "dawcę ekranu" kupić na pewno za mniejsze pieniądze niż 500zł..

No zasadniczo tak, ale najczęściej to pełnosprawny czytnik.


28 cze 2012 8:28:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2012 15:26:48
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Taka informacja - może kogoś zainteresuje - w aktualnym numerze tygodnika "NIE" na stronie 7mej opisany został praktycznie taki sam przypadek jak mój (czyli czytnik nie spadł, nic mu nie było ) i jak kolegi "jarekn" - autorowi artykułu stało się dokładnie to samo i serwis artatech też proponuje wymianę ekranu za 500 zł.. ja zapłaciłem niestety już za wymianę ekranu bo przynajmniej teoretycznie uszkodzenie było możliwe (ale jak wyżej pisałem dzieci się nie przyznały - a akurat moje by powiedziały że coś zrobiły bo nie mają w zwyczaju kłamać i nie takie rzeczy im wybaczałem ;) ) .. więc teoretycznie - ale wymieniono mi ekran - bo ceny jakie mają są lekko "duże".. ale do rzeczy - autor artykułu prosi o kontakt osoby tak samo potraktowane przez serwis OnyxBoox'a i Vobis.. czyli wmówienie upadku i wymiana za 5 stów.. akurat w "NIE" prawników mają dobrych.. jakby ktoś był zainteresowany to szczegóły na priv.. ja w każdym razie zgłaszam się jako wyrolowany przez serwis/producenta - prawdopodobnie to jakaś wada fabryczna czy naprężenie za które każą płacić użytkownikom wmawiając że to ich wina.. dodatkowo jesteśmy postawieni pod ścianą bo jak już czytnik jest w serwisie to żeby go odzyskać trzeba zapłacić 75zł (25 ekspertyza i 50 przesyłka skoro gwarancji nie uznali)..
Generalnie kupiłem booxa i62 pod wpływem recenzji na antywebie ale teraz jak poczytałem jak amazon traktuje klientów to kupiłbym bez wahania kindla.. i nawet nie chodzi o kasę bo teraz czytnik kosztował mnie łącznie 1400 zł a za tą kasę to bym miał trzy kindle.. po prostu nie lubię mieć poczucia że ktoś mnie robi na kasę..
Pozdrawiam


15 lip 2012 21:23:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
Jak komuś nie w smak łamiące się ekrany, niech zakupi nowoczesny czytnik produkcji radzieckiej o swojskiej nazwie Wexler FlexOne - po prostu "Gniotsa, nie łamiotsa".

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


16 lip 2012 6:59:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: KUPIĘ ekran/wyświetlacz do BOOX'a a60
arturs napisał(a):
Taka informacja - może kogoś zainteresuje - w aktualnym numerze tygodnika "NIE" na stronie 7mej opisany został praktycznie taki sam przypadek jak mój (czyli czytnik nie spadł, nic mu nie było ) i jak kolegi "jarekn" - autorowi artykułu stało się dokładnie to samo i serwis artatech też proponuje wymianę ekranu za 500 zł.Pozdrawiam

Niezła historia! Nawet troszkę mną wstrząsnęło, na szczęście w porę sobie przypomniałem co to za tygodnik to "Nie" i kto tam pracuje :D Mam nadzieję że te wady ekranu z tego właśnie wynikają. Myślę że gdyby było coś na rzeczy to tych doniesień było by więcej, dużo więcej.


14 sie 2012 0:28:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron