Teraz jest 28 mar 2024 14:38:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Kindle na Grouponie 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
Spróbuj zmienić operatora. Mi DXG odmawiał łączności 3G z orange, ale z plusem się dogaduje.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 lut 2012 11:53:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 3:41:17
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
t3d napisał(a):
Spróbuj zmienić operatora. Mi DXG odmawiał łączności 3G z orange, ale z plusem się dogaduje.

ale jak to zrobić ?
wbicie kodu 311 w ustawieniach (alt+EQQ) nic nie wyświetla, natomiast kod 611 (alt+YQQ) skutkuje tylko informacją "Sorry - WAN info is not available at this time"

W Device Info jest napisane:
Network Capability: Wi-fi and 3G więc chyba jednak mam wersję 3g tylko być może moduł 3g+whispernet nie działa?

także jestem juz całkiem głupi... :) czy nie da się zmienić operatora nie będąc zarejestrowanym czy też z moim kindlem 3g jest jednak coś nie tak...

P.S dzwoniłem do kompranetu, czekam na rozmowę z technikiem może uda się załatwić sprawę bez odsyłania...
ewentualnie jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc :)


21 lut 2012 12:31:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 3:41:17
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
Tak tylko informacyjnie.
Rozmawiałem z firmą kompranetem, i jak do tej pory nie mieli wiekszych problemów z kindlami, ale znając moje szczeście to coż zdaża się :)
Wsumie mozliwe że u nich jeszcze się nie zdażyło chociaż w internecie już znalazłem podobne przypadki
lecz w dużej części kod 311 pomagał, u mnie natomiast nic się nie pojawia :(

Pan Sebastian podesłali mi link do nowszego softu i wsumie ile mógł tyle pomógł i obiecał, że w razie czego wymienią
bez problemu. Skontaktowałem się również z supportem amazona , który nie odmówił mi pomocy
mimo że nie kupiłem u nich kindla, ale standardowo kierowali mnie na te same opcje, które sam byłem w stanie wykonać wcześniej i po godzinie
czatowania z bardzo miłym Panem zaproponował mi wymianę na taki sam jeśli będę w stanie podać adres w USA
na który wyślą mi nowego kindla "Special Offers" lub jeśli dopłacę ok 30$ to wyślą mi na wymianę do polski Kindla bez reklam.

Wobec powyższego aby jednak starać się uniknąć dodatkowych kosztów, jutro ponownie skontaktuję się z kompranetem
aby jednak u nich wymienić kindla na nowy gdyż im napewno będzie łatwiej zwrócić/wmienić mój egzemplarz na nowy.

Pozdrawiam


EDIT
23.02.12 o godzinie 10 rano kurier przyniósł nowego Kindla 3G na wymianę z firmy Kompranet :) Starego zabrał ze sobą. Nic nie płaciłem.
Tak więc reasumując Ja osobiście złego słowa na firmę Kompranet nie powiem :) Z Panem Sebastianem, szło się szybko dogadać
i w mniej niż 24h od momentu gdy poinformowałem go że jednak amazon.com też zalecił mi wymianę i nie da się nic zrobić, nowy egzemplarz
był już u mnie w domu.


24 lut 2012 4:57:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2012 0:34:35
Posty: 1
Post Re: Kindle na Grouponie
Co to kindle zamawianych z groupona, a dokldaniej z kindle-24, napisalem maila jak realizowana jest gwarancja odpisali: "W razie reklamacji wymieniamy sprzet od reki, mamy oddzial w usa i wspolpracujemy z amazonem"
Czekam na oferte z grouponu, moze bedzie:)


28 lut 2012 17:54:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2012 21:05:25
Posty: 1
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
wyzwolenia, a w jakim zwyklym sklepie moge kupic Kindla??


28 lut 2012 21:13:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle na Grouponie
Vroo napisał(a):
....
Ale jeden komentarz się prześlizgnął - user z 300+ punktami, a więc nie jakiś dzieciak:

"UWAGA!!! brak gwarancji AMAZON dla wersji special offers poza USA! -Opis aukcji wprowadzajacy w blad (na zdjeciach wersja international, wyslana wersja special offers) -Gwarancja sprzedawcy w praktyce nieistniejaca (brak wymiany wadliwego towaru)"

[Odpowiedź z: wto 22 lis 2011 11:47:37 CET] Każdy kupujący otrzymuje podbitą kartę gwarancyjna, na aukcji jest wyraznie zaznaczone że sprzedajemy wersje "speciall offer". Zapomniał Pan dodać ze reklamował Pan czytnik z fizycznym uszkodzeniem. Ekran zostal przez Pana rozbity.

Czyli typowo "polskie" podejście do gwarancji. Przypominam, że czytnik kupiony w jedyny oficjalny sposób czyli w Amazonie, w takim przypadku zostanie bez problemu wymieniony.


Kupiłem kindla zanim przeczytałem ten temat.

Zastanawiałem się właśnie nad kupnem od firmy Kompranet z allegro albo bezpośrednio z amazonu.
Zawsze przeglądam komentarze sprzedawców i trafiłem również na ten cytowany.
Gdy jeszcze się wahałem postanowiłem wysłać do nich maila z pytaniem czy wymienią mi kindla w przypadku mechanicznego uszkodzenia i uświadomiłem ich że amazon uwzględnia to w swojej gwarancji, a oni przecież wysyłają zwrócone urządzenia do amazonu.

Nie dostałem żadnej odpowiedzi...
To przechyliło szalę i kupiłem bezpośrednio u amazonu, mimo że drożej.


01 mar 2012 23:32:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 3:41:17
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
A ja myślę, że gdyby zadzwonić to szło by się dogadać. Ja miałem problem z niedziałającym 3G i zadzwoniłem. Krótka rzeczowa rozmowa i nie było problemów z wymianą. W między czasie także amazon proponował mi wymianę towaru (za dopłatą do wersji international ewentualnie darmowa wymiana jeśli podam jakiś adres w USA na który mi wyślą special offers) Koniec końców wymianę zrobiłem w Kompranecie, który przysłał do mnie kuriera w mniej jak 24h od zgłoszenia i zabrał Kindla a przyniósł nowego. :)

P.S Special Offers już bez problemowo usunąłem :D


02 mar 2012 0:29:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2012 15:27:20
Posty: 62
eCzytnik: kt4
Post Re: Kindle na Grouponie
Gadałem z kimś na chacie amazonu i kundle z SO mają ich normalna gwarancję. Uszkodzenie mechaniczne-to nie jest standardowa awaria...

@rzepa10, dziś kombinowałem z jailbreakiem aktualizacją i jakoś mi się też usunęło :)


02 mar 2012 0:57:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 3:41:17
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
Gdyby ktoś też chciał usunąć reklamy ze swojego Kindle 3G to ja korzystałem z poniżeszgo opisu :)
http://blog.the-ebook-reader.com/2011/11/30/how-to-get-rid-of-kindle-ads-and-special-offers-without-paying-extra/


03 mar 2012 0:29:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Kindle na Grouponie
Oferta wróciła na Groupona, jednak tym razem z Kindle Fire za 999 pln. Nie widziałem wzmianki o SO.


12 mar 2012 11:33:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle na Grouponie
Kupiłem na allegro wersje SO, coś nie tak było z jednym klawiszem (wydawał nieco inny dźwięk niż pozostałe i lekko się obniżył w stosunku do normalnej pozycji). Konsultant Amazona zapytał mnie tylko, czy przypadkiem nie włożyłem w naciśnienięcie zbyt dużo siły. Oczywiście zgodnie z prawdą napisałem, że nie. Chwilę później poinformował mnie, że właśnie złożył zamówienie na nowego kindla. Kilka dni i kundel był u mnie (wersja SO), a ja pakowałem starego. Jednym słowem, rewelacja :)


12 mar 2012 13:48:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 3:41:17
Posty: 6
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle na Grouponie
mikay napisał(a):
Kupiłem na allegro wersje SO, coś nie tak było z jednym klawiszem (wydawał nieco inny dźwięk niż pozostałe i lekko się obniżył w stosunku do normalnej pozycji). Konsultant Amazona zapytał mnie tylko, czy przypadkiem nie włożyłem w naciśnienięcie zbyt dużo siły. Oczywiście zgodnie z prawdą napisałem, że nie. Chwilę później poinformował mnie, że właśnie złożył zamówienie na nowego kindla. Kilka dni i kundel był u mnie (wersja SO), a ja pakowałem starego. Jednym słowem, rewelacja :)

Miałeś trochę szczęścia. Mnie konsultant poinformował że wersję SO mogą owszem wymienić ale tylko na terenie USA, w innym przypadku musiałbym dopłacić różnicę do wersji bez reklam.
Wobec powyższego wymianę zrobiłem w firmie w której kupiłem na grouponie i wymiana wyglądała naprawdę super, następnego dnia kurier przyniósł nowego kindla i zabrał starego :)


12 mar 2012 14:28:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Kindle, Groupon i mBank
Do karty kredytowej dają K4 za darmo: http://www.groupon.pl/oferty/cala-polska/mBank/7623343

Mamy małą dyskusję tutaj: https://www.facebook.com/eKsiazki.org/p ... 3483539109

Wychodzi na razie, że koszt finalny to 500 zł (do wydania na zakupy, więc można tego jako kosztu nie liczyć) + 200 zł za użytkowanie karty (za pierwszy rok) + 5 zł za Groupon.

Oczywiście zakładamy, że po otrzymaniu K4 rezygnuje się z dalszego utrzymania karty.

EDIT: W sumie ta opłata za kartę to nie wiadomo do końca jak... Bo jest 10 zł za wydanie, a 200 - jest za kolejny rok (czyli rezygnowałoby się wcześniej i miało jednak za 15 zł + 500 zł wydanych w sklepach).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


04 lip 2012 10:48:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Kindle, Groupon i mBank
Witajcie.
Wczoraj przyszedł mój, nabyty właśnie w tej promocji. Za pierwszy rok użytkowania karty się nie płaci. Opłaty można uniknąć, jeśli zrobi się odpowiednio dużo transakcji, czyli średnio 10 na miesiąc (czy jakoś tak). W regulaminie jest jeszcze wpis o sumie wydanych pieniędzy, ale nie pamiętam, czy na zasadzie "I" czy "LUB". Na razie zakładam, że przed upływem roku z karty zrezygnuję, ale to się jeszcze okaże. Tak czy inaczej - Kindle jest i działa. Teraz muszę go oswoić, do tej pory dysponowałem Onyxem i tabletem.


11 sie 2012 8:29:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron