Teraz jest 28 mar 2024 15:34:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
W nooku nie ma trybu landscape, obsługuje epub, nie działa multitouch, nie można wysyłać plików za pomocą maila...ale ma androida :P


14 maja 2012 23:00:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 kwi 2012 22:16:03
Posty: 35
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
No to skoro jest Android, to i jest dropbox, całą biblioteczkę możnaby mieć wtedy w chmurze...


15 maja 2012 17:07:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2011 18:50:58
Posty: 3
eCzytnik: nook touch
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
tofik napisał(a):
W nooku nie ma trybu landscape, obsługuje epub, nie działa multitouch, nie można wysyłać plików za pomocą maila...ale ma androida :P


po zrootowaniu masz możliwość skonfigurowania z trybem landscape, multitouch, oczywiście pełna obsługa maila, itd.


18 maja 2012 7:47:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 12:21:50
Posty: 4
eCzytnik: Niedługo eBook Reader 7"
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Witam, również chciałbym zakupić Nooka ze względu na root Androida i mam kilka pytań:

1. Czy bateria po root trzyma tak samo jak przed tzn. podczas czytania bez Wifi itp. pół h dziennie wytrzyma ok. 1 mies.?
2. Czy zadziała większość aplikacji do androida 2.1, oczywiście typu mail, rss, szachy, adobe PDF? Da się korzystać na e-ink? Czy te aplikacje bedą mogły wykorzystywać WiFI?
3. Wyczytałem, że bez rota trzeba gdzieś Nooka zarejestrować co bez Wifi skutkuje spadkiem baterii o 20% dziennie. Czy przy root androida nie będzie z tym kłopotów?
4. ile trzyma bateria na root przy połączeniu WiFi?

Dzięki za odp.


01 lip 2012 19:13:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
forami napisał(a):
1. Czy bateria po root trzyma tak samo jak przed tzn. podczas czytania bez Wifi itp. pół h dziennie wytrzyma ok. 1 mies.?

Ja po roocie swojego Nooka używam dużo częściej, przez co muszę go ładować raz w tygodniu. Ale on właściwie służy mi za „tablet”, więc ogóle długość działania na baterii jest bardzo zadowalająca.

forami napisał(a):
2. Czy zadziała większość aplikacji do androida 2.1, oczywiście typu mail, rss, szachy, adobe PDF? Da się korzystać na e-ink? Czy te aplikacje bedą mogły wykorzystywać WiFI?

Wszystkie aplikacje będą bez problemu działać i mogły korzystać z WiFi. Oczywiście problem będą sprawiać aplikacje pisane typowo dla sieci komórkowych, bo te nie mają jak działać. Eink im nie przeszkadza i nawet w miarę sprawnie z nich korzystają (lecz do niektórych wymagane jest wykorzystanie wtyczki no-refresh). Oczywiście należy pamiętać, że niektóre będą mocno nieczytelne, bo ekran ma tylko 16 odcieni szarości. Inna sprawa, że Android ten jest silnie modyfikowany i dużo aplikacji po prostu się wysypuje. Ja miałem poważne problemy z Operą Mini, kiedy Mobile działa bez problemów. Jedyną aplikacją, która w 100% wykorzystuje einka to oprócz aplikacji od BnN to CoolReader (świetny czytnik po zrootowaniu).

forami napisał(a):
3. Wyczytałem, że bez rota trzeba gdzieś Nooka zarejestrować co bez Wifi skutkuje spadkiem baterii o 20% dziennie. Czy przy root androida nie będzie z tym kłopotów?

Pierwszym krokiem rootowania jest upewnienie się, że urządzenie jest zarejestrowane u producenta. Rejestracji nie unikniesz, bo po pierwsze jest ona nie do pominięcia bez znania 1 sztuczki. Inna sprawa jest ta którą wymieniłeś. Bateria urządzenia wyczerpuje się w ciągu tygodnia zamiast oficjalnych 2 miesięcy.

forami napisał(a):
4. ile trzyma bateria na root przy połączeniu WiFi?

Pisałem już wcześniej, że spokojnie na tydzień mi starczy.

Potrzebujesz jeszcze jakiś informacji?


02 lip 2012 22:58:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
destiriser napisał(a):
zwierzak napisał(a):
Jedyną aplikacją, która w 100% wykorzystuje einka to oprócz aplikacji od BnN to CoolReader (świetny czytnik po zrootowaniu).

Jest jeszcze Readability dla Nooka. Polecam, jest nieporównywalnie lepszy niż Instapaper.

Możesz podać linka do niego, bo nie znalazłem. Na razie korzystam z Instafetch i się jako tako sprawdza.


03 lip 2012 20:28:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
@zwierzak Dołączę się z pytaniem.
Swego czasu grzebałem w aktualizacji dla NT i znalazłem w niej czcionki, które bardzo mi się spodobały, bo dobrze wyglądają na e-inku (a przynajmniej na booxie, do którego wrzuciłem), więc moje pytanie, czy po zrootowaniu nooka jest prosty (tak jak w Androidzie) dostęp do miejsca gdzie są czcionki i można jakieś dorzucić (czy są widziane przez aplikacje, czy jest miejsce na dodatkowe własne pliki w systemie)?

I drugie pytanie: czy FBReader równie dobrze współpracuje z czytnikiem jak CoolReader, czy są z nim jakieś problemy?
Aha i jeszcze coś do PDF - najchętniej ezPDF Reader (wiem, że płatny ale mi dobrze służy), czy działa? Albo przynajmniej Adobe Reader?

_________________
W Obrazek też ;)


03 lip 2012 21:54:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
destiriser napisał(a):
@zwierzak, http://www.barnesandnoble.com/w/readabi ... 0043890757
Tu wpis z bloga readability: http://blog.readability.com/2012/06/rea ... ok-tablet/
Nie mam pojęcia czy działa i jak, bo szczerze mówiąc nie testowałem jeszcze Nooka, więc nie wiem na jakiej zasadzie się tam używa aplikacji itp.

Tak, ale to jest aplikacja Readability dla Nook Tablet, a nie Nook Simple Touch. Sam NST nie posiada możliwości instalacji jakichkolwiek aplikacji, jedynie rootowanie to odblokowuje. A więc ta aplikacja nie jest przystosowana do działania.

airs napisał(a):
@zwierzak Dołączę się z pytaniem.
Swego czasu grzebałem w aktualizacji dla NT i znalazłem w niej czcionki, które bardzo mi się spodobały, bo dobrze wyglądają na e-inku (a przynajmniej na booxie, do którego wrzuciłem), więc moje pytanie, czy po zrootowaniu nooka jest prosty (tak jak w Androidzie) dostęp do miejsca gdzie są czcionki i można jakieś dorzucić (czy są widziane przez aplikacje, czy jest miejsce na dodatkowe własne pliki w systemie)?

Masz taki dostęp jak na normalnym zrootowanym Androdzie. Niektóre rzeczy są poukrywane, ale są narzędzia je odkrywające.

airs napisał(a):
I drugie pytanie: czy FBReader równie dobrze współpracuje z czytnikiem jak CoolReader, czy są z nim jakieś problemy?
Aha i jeszcze coś do PDF - najchętniej ezPDF Reader (wiem, że płatny ale mi dobrze służy), czy działa? Albo przynajmniej Adobe Reader?

Nie bawiłem się za bardzo FBReader, bo mi CoolReader bardzo odpowiada. Na pewno CoolReader ma możliwość częściowego odświeżania ekranu oraz wsparcie dla przycisków Nooka (które ja osobiście przebindowałem na coś dla mnie poręczniejszego).

Do PDF polecam jednak oficjalnego Readera od BnN, świetnie się sprawuje przy text reflow, kiedy ezPDF jednak strasznie kuleje i nie wyciąga obrazków. Jedyną irytującą rzeczą w oryginalnym Readerze jest to, że przy bardziej skomplikowanych stronach poddaje się i wyświetla ją w całości, co jest irytujące bo nie ma możliwości powiększania strony i innych tego typu operacji. ezPDF wyciąga tylko tekst i tylko go prezentuje. Nie jest jednak w ogóle przystosowany do eInku i często albo mocno miga ekranem, albo zapomina odświeżyć zawartość (kiedy strona będzie ładowana dynamicznie zamiast z buffora powoduje to rozmycie całego tekstu, co już nie zostanie zaktualizowane, bo są to za małe zmiany dla eInka). Ale ogólnie PDF przeglądam wpierw oryginalnym Readerem, a jak ten mocno sobie nie radzi to otwieram w ezPDF i takie połączenie daje radę.


04 lip 2012 21:41:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
zwierzak napisał(a):
ogólnie PDF przeglądam wpierw oryginalnym Readerem, a jak ten mocno sobie nie radzi to otwieram w ezPDF i takie połączenie daje radę.
I to jest bardzo dobra wiadomość - dzięki bardzo :)

Cool Reader ciągle mnie drażni, swoją manierą wysuwania poza prawy margines znaków dzielenia wyrazów jeśli występują. Nie mam do niego innych zastrzeżeń, więc praktycznie większości powinien wystarczyć. FBReader dla Androida ma jeszcze fajny dodatek w postaci "wtyczki" czytającej tekst na głos za pomocą TTS-a ustawionego w systemie, np. IVONA (na Nooku to nie ma zastosowania z braku obsługi audio).
Doczytuję jeszcze jak się ta sprawa ma na drugim "androidowcu" czyli PRS-T1...

_________________
W Obrazek też ;)


04 lip 2012 23:45:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Na Nooku, nie ma audio, ale jest jedna wtyczka da FBReadera, która mogła by być bardzo pożądana (odtwarzająca funkcjonalność emaila od Amazona dla Kindle). Pozwala ona na wrzucanie książek na dropboxa i ściągania ich stamtąd, przy okazji resetując aplikację w wypadku synchronizacji. Na szczęście na Nooku działa aplikacja Dropsync, która choć nie resetuje aplikacji pozwala na automatyczną aktualizację po włączeniu wifi. Sam korzystam z takiego rozwiązania i jestem bardzo zadowolony.


05 lip 2012 0:47:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sty 2012 12:21:50
Posty: 4
eCzytnik: Niedługo eBook Reader 7"
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
zwierzak napisał(a):
Potrzebujesz jeszcze jakiś informacji?


Jeszcze prosiłbym o odp. na kilka szczegółówych pytań

Czy wygodnie przeglada się net w Operze i podobnych na takim ekranie?
Czy opera mini w końcu zadziałała?
Czy dotyk sprawdza się w zrootowanym androidzie? multitouch jest jak prawdziwy?
Czy aplikacje apk w większości się instalują tzn. czy nie brakuje w systemie jakichś blbiliotek itp.?
Ile czasu włącza się zrootowany android?
Czy jakieś lekkie filmy ruszą, czy obraz skacze?
Jak z wydajnością w aplikacjach takich jak Opera czytnik RSS czy Email (czy nie muli przełączanie kart itp)?
Ile wytrzyma bateria non stop na Wifi?

Czy napewno nie można zamawiać ze strony B&N skoro w wyborze miejsca do wysyłki było "Other Countries" (lub podobne)?


Jeden istotny brak który zapewne przeszkadza przy zwykłym androidzie to brak głosu, ale czytałem coś o głośnikach wifi. Poczekam chyba też na dostępność w PL Nooka z Glowlight. internet planuję przez router 3G > Wifi - przenośny.


06 lip 2012 15:28:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
forami napisał(a):
Czy wygodnie przeglada się net w Operze i podobnych na takim ekranie?

Dosyć wygodnie, jako prosty tablet sprawdza się, ale należy pamiętać, że nie powstał on do przeglądania Internetu, a do czytania książek, dlatego czasami są problemy z odświeżaniem ekranu (robi pełne odświeżenie za często lub za rzadko).

forami napisał(a):
Czy opera mini w końcu zadziałała?

Początkowo myślałem, że Opera Mini będzie lepsza od Mobile na NST, ale po instalacji nie byłem w stanie jej uruchomić (co chwilę się wyłączała i nie przeszedłem nawet licencji). Ale po pracy na Operze Mobile zrezygnowałem z Mini, bo ta pełna dużo lepiej się sprawdza.

forami napisał(a):
Czy dotyk sprawdza się w zrootowanym androidzie? multitouch jest jak prawdziwy?

Na NST nie ma multitouch w oryginalnym oprogramowaniu dlatego od razu po rootcie też go nie będzie. Istnieje alternatywny kernel, który uruchamia wsparcie dla niego, ale osobiście nie bawiłem się nim.

forami napisał(a):
Czy aplikacje apk w większości się instalują tzn. czy nie brakuje w systemie jakichś blbiliotek itp.?

Nie zauważyłem niczego takiego. Tam jest pełen Android, dodatkowo root modyfikuje biblioteki systemowe uzupełniając je o brakujące elementy. Prędzej idzie zauważyć wysypywanie się aplikacji podczas działania niż ich całkowite nieodpalenie.

forami napisał(a):
Ile czasu włącza się zrootowany android?

Tyle co niezrootowany.

forami napisał(a):
Czy jakieś lekkie filmy ruszą, czy obraz skacze?

Jest taka aplikacja jak norefresh:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=R92qSBU_WzA[/youtube]
Osobiście jednak nie polecam tego urządzenia do oglądania filmów, bo się po prostu do tego nie nadaje.

forami napisał(a):
Jak z wydajnością w aplikacjach takich jak Opera czytnik RSS czy Email (czy nie muli przełączanie kart itp)?

Wydajność jest świetna, największe opóźnienia generuje odświeżanie ekranu (najgorsze są animacje w aplikacjach). Osobiście korzystam z Google Reader do RSS i rano mam świetną gazetę do przeglądania do kawy. Gmail i K9-Mail dobrze się sprawują. W wypadku Opery jest tylko 1 mały problem. Przez to, że urządzenie ma tylko 256MB RAM to nie może w pamięci przetrzymać za dużej ilości stron, co powoduje zabijanie innych aplikacji (irytujące w wypadku, kiedy na stronę weszło się z RSS i potem na nowo musi załadować się cała lista).

forami napisał(a):
Ile wytrzyma bateria non stop na Wifi?

Nie mam pojęcia. Ale Wifi nie używa się cały czas, a sporadycznie do np. synchronizacji książek (dropbox potrafi świetnie zastąpić emaila Kindle), czytania RSS itd.

forami napisał(a):
Czy napewno nie można zamawiać ze strony B&N skoro w wyborze miejsca do wysyłki było "Other Countries" (lub podobne)?

Spróbuj zamówić, skoro wiesz lepiej. Opcja Other Countries jest dla zamawiania produktów, które BnN pozwala wysyłać za granicę (ma takie).

forami napisał(a):
Jeden istotny brak który zapewne przeszkadza przy zwykłym androidzie to brak głosu, ale czytałem coś o głośnikach wifi. Poczekam chyba też na dostępność w PL Nooka z Glowlight. internet planuję przez router 3G > Wifi - przenośny.

Głośniczek Wifi ci nic nie da, bo musi być na Androida 2.1 oprogramowanie, które go obsłuży.


08 lip 2012 15:18:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 kwi 2011 12:15:23
Posty: 30
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
zwierzak napisał(a):
Potrzebujesz jeszcze jakiś informacji?


Witam,

Ja mam pytanie czy udało się jakoś egazeciarza na zrootowanym NT uruchomić?
Wczoraj wyczytałem, że Amazon ucina lub ma ucinać 3g do 50MB/mies. Zastanawiam się czy w związku z tym nie przejść na NT z uwagi na Androida.
Mój teoretyczny pomysł z egazeciarzem jest taki, że w egazeciarzu podajemy nasz adres gmailowy.
Na Gmailu dajemy filtr automatycznego etykietowanie maili od egazeciarzana.
Na Google Docs wrzucamy arkusz ze skryptem wrzucającym załączniki z Gmaila na Dysk Google.
A NT synchronizujemy z Google Dyskiem poprzez FolderSync Lite.
Pytanie czy ta ostania aplikacja działa na NT?

Ewentualnie coś podobnego da się także z Dropboxem zrobić (z wątku już wiem, że działa Dropsync), z tym, że na Dysku Google mamy możliwość wyboru dowolnego folderu, zaś na Dropboxie jest to domyslnie folder "Attachments".

I druga sprawa, na którejś z prezentacji na You Tube pokazane było, że nie do końca działa wbudowana aplikacja kalendarza - wyświetla się grafika "SD Card". Działa Business Calendar?

I jeszcze jedna sprawa - mapy - czy chodzi OsmAnd z mapami OSM offline? Czy takie mapy są czytelne?


27 lip 2012 10:29:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sie 2012 10:27:28
Posty: 10
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Zacznę od końca:

- OsmAnd - mapy czytelne, ale bardzo wolno się wczytują - Osm coś tam renderuje i Nook nie wyrabia (nie ma się co dziwić, ma tylko 256MB RAMu). Zdecydowanie szybciej działa GoogleMaps. A jeśli chodzi o offline to mapki z rozkładu jazdy http://www.mmpk.info/ chodzą fantastycznie (do sprawdzania planów miast idealne!)

- Calendar wyświetla SD Card. Nie wiem w czym problem... Jeżeli byłaby to tylko kwestia nałożenia obrazka 'sd card' to teoretycznie można by to ominąć (edytując framework-res i podmienić 'sd card' na pusty obraz). BTW - udało mi się dzisiaj zedytować frameworka by na pasku stanu wyświetlał stan baterii w procentach (co 1%). Całkiem nieźle wygląda -> http://i.imgur.com/rSRQh.png :D

Business Calendar coś nie trybi - jakoś ekran dziwnie skacze. Ale myślę, że w Markecie spokojnie można znaleźć dobre i działające kalendarze.

- eGazeciarz - ja robię (przetestowane, wszystko śmiga idealnie):
    - rejestruję by eGazeciarz wysyłał na Gmaila
    - instaluję taką wtyczkę -> https://attachments.me/ - można ją skonfigurować, tak by automatycznie wysyłała załączniki z Gmaila na Dropbox/Box/GDrive + tworzymy regułę, aby monitorować maile tylko od subskrypcje@egazeciarz.pl
    - pliczek .mobi po kilku/kilkunastu minutach będzie na Dropboxie; przypominam, że domyślny Reader nie otwiera .mobi (polecam Cool Readera)
    - do synchronizacji Nook<->Dropbox najwygodniejszy jest DropSync


A ja miałbym takie pytanko:
Czy działa wam poprawnie Tapatalk?


06 sie 2012 0:08:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Nook Simple Touch - rootowanie, wady, pytania.
Arkej napisał(a):
- Calendar wyświetla SD Card. Nie wiem w czym problem... Jeżeli byłaby to tylko kwestia nałożenia obrazka 'sd card' to teoretycznie można by to ominąć (edytując framework-res i podmienić 'sd card' na pusty obraz).

Pewnie jest jakiś problem z resources i nadpisana została grafika tła standardowo wykorzystywana przez Calendar. Za bardzo się tym nie przejmuję, ale jest to lekko irytujące.

Arkej napisał(a):
- eGazeciarz - ja robię (przetestowane, wszystko śmiga idealnie):
  • rejestruję by eGazeciarz wysyłał na Gmaila
  • instaluję taką wtyczkę -> https://attachments.me/ - można ją skonfigurować, tak by automatycznie wysyłała załączniki z Gmaila na Dropbox/Box/GDrive + tworzymy regułę, aby monitorować maile tylko od subskrypcje@egazeciarz.pl
  • pliczek .mobi po kilku/kilkunastu minutach będzie na Dropboxie; przypominam, że domyślny Reader nie otwiera .mobi (polecam Cool Readera)
  • do synchronizacji Nook<->Dropbox najwygodniejszy jest DropSync

Dzięki za receptę, już wcześniej zacząłem korzystać z DropSync jako zamiennik dla Kindle Mail i sprawdza się dużo lepiej niż rozwiązanie od Amazona. Przede wszystkim dlatego, że jest to na moim komputerze zwykły folder.


Arkej napisał(a):
A ja miałbym takie pytanko:
Czy działa wam poprawnie Tapatalk?

Najnowsza wersja Tapatalk działa bez problemu na moim Nooku. Należy jednak pamiętać, że widok listy został zmodyfikowany w Framework.jar, tak by pozycje były wyświetlane w całości. Przez co dłuższe posty mogą się nie wyświetlić (bo nie podzieli jej na 2 strony).


07 sie 2012 19:06:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron