Teraz jest 28 mar 2024 20:48:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Archos 70b eReader z systemem Android 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2012 12:49:44
Posty: 13
eCzytnik: Archos 70b eReader
Post Archos 70b eReader z systemem Android
Witam!

Nabyłem taki roczny już zabytek;-) z kolorowym ekranem, ze starszą wersją systemu operacyjnego Android, chyba v2.1. Do tej pory nie miałem doświadczenia z tym sprzętem - to jest mój pierwszy kontakt, na razie prawie pozytywny, za wyjątkiem obsługi plików PDF.

Moje pytanie będzie dotyczyło plików w formacie pdf. U mnie aplikacja dedykowana w czytniku otworzy te pliki, ale jak są napisane małą czcionką, to bardzo niewygodnie się to czyta - powiększenie co prawda likwiduje marginesy, ale nie zmienia układu tekstu, czy wielkości czcionki. Czy pliki pdf mogą być wyświetlanie z zawijaniem wierszy i z większą czcionką? Jaki program da sobie z tym radę? Czy jedynym rozwiązaniem jest konwersja pdf-ów do formatu ePub czy rtf'a.

Drugie pytanie, czy ktoś aktualizował oprogramowanie w tym czytniku - Archos akurat totalnie się wycofał ze wsparcia tych urządzeń, natomiast z tego co wiem, były pomyślne próby aktualizacji nieoficjalnego oprogramowania z urządzenia konstrukcyjnie równoległego (czytaj - prawie to samo) o nazwie BQ Voltaire hiszpańskiego dystrybutora do nowszej wersji Androida 2.2, a nawet 2.3.7. Czy po takiej aktualizacji Androida nie było kłopotów z polskimi znakami w e-bookach?

Pozdrawiam i dziękuję za wskazówki


02 sie 2012 14:25:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Archos 70b eReader z systemem Android
Aktualizacja na pewno nie zepsuje polskich znaków.

Pliki PDF specjalnie robione są "na sztywno", żeby zawsze wyglądały tak samo. Zmiana układu tekstu jest czasami możliwa (nazywa się to "reflow"), o ile PDF nie jest skanem, tzn. strony nie są plikami graficznymi.
Programy które to umożliwiają, to m.in. https://play.google.com/store/apps/deta ... .Mobile.PD
https://play.google.com/store/apps/deta ... ll.koorong
https://play.google.com/store/apps/deta ... all.dlivre

Ale ostrzegam, że żadnego z nich nie używałem :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 sie 2012 14:50:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2012 12:49:44
Posty: 13
eCzytnik: Archos 70b eReader
Post Re: Archos 70b eReader z systemem Android
Jest lepiej - Foxit Mobile pozwala jako tako się pomęczyć z pdf-ami (o ile znajdzie się właściwą opcję w konfiguracji ;-)
Niestety, nie działają w nim dedykowane przyciski do przewijania stron - i trzeba palcem przesuwać kartki ;-) A mogliby zrobić, że stuknę w ekran i kolejna strona... ;-)

Czy ktoś kto zna system Android mógłby mi jeszcze podpowiedzieć, jak np. zarządzać skojarzeniami do plików.
Np. klik w pdf'a - i jest otwierany przez Foxit'a, klik w mobi - przez Cool Readera, itd...
W Zarządzaj Aplikacjami tego nie znalazłem niestety.

Dziękuję za odpowiedź


02 sie 2012 17:21:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2012 12:49:44
Posty: 13
eCzytnik: Archos 70b eReader
Post Re: Archos 70b eReader z systemem Android
Kilka informacji dla użytkowników tego eReadera.
1. Udało mi się go popsuć ;-) i nie miałem innego wyjścia jak pobrać i zainstalować nową nieoficjalną wersję firmware 2.2.1. Różnica w pracy jest kolosalna na plus. Na minus - nie da się już zainstalować Mantano Reader i nie wiem czemu. Inne programy działają. Nareszcie można było zainstalować Ivonę + głos Maja - to zamienia ebooki w słuchowisko ;-)

Programy stosowane w tym tablecie oraz tych opartych na ROCKCHIP-2818 do czytania e-booków:
http://www.forotablets.com/showthread.p ... KCHIP-2818

Na potrzeby tabletowca 7" TFT najlepsze to: Cool Reader, FBReader, Moon+Reader Pro, ZO Reader.
Dla pdf-ów Mantano Reader, o ile pozwoli się zainstalować, lub Foxit Reader.

2. Tablet ze świecącym ekranem dla kogoś kto ma czas na czytanie tylko w nocy przez godzinę czy dwie - idealne rozwiązanie. Również ze względu na domowników domagających się wyłączenia oświetlenia ;-) W takim przypadku e-ink ma tylko jedną zaletę - rzadkie ładowanie akumulatora, a wadą jest konieczność doświetlania ekranu nocną lampką czy latarką ;-)

3. Przy zakupie tabletu kierowałem się wygodą posiadania przycisków do przewijania stron. Brak doświadczenia = wiele programów do czytania ebooków zupełnie ich nie obsługuje - ja znalazłem tylko dwa - stary FBReader i ZO Reader. przyciski do przewijania stron można skreślić z listy priorytetów przy zakupie tabletu.

4. Ekran mam starej generacji, nie jest pojemnościowy, nie jest wielopunktowy. Do czytania książek - w zupełności wystarczy. Czułość punktowa dotyku - aż za bardzo. Jedynie w gry zręcznościowe nie da się za bardzo pograć- procesor 600MHz, brak multidotyku...

5. Warto mieć tablet z dostępem do Google Marketu - teraz niektóre programy potrafią się zaktualizować same do najnowszych wersji. Oryginalny firmware Archosa nie ma dostępu.

Idealnym formatem dla tabletowca okazuje się plik rtf.
Tablet bez problemu odczyta pliki doc, mobi, prc, lit po zainstalowaniu readerów.
Jedyny problem to format pdf. Aby się nie męczyć, pliki pdf należy konwertować, najlepiej do rtf'a.
Najlepiej zrobi to Abbys Pdf Transformer.

Pliki rtf można odchudzić z wielkości ponownie eksportując je do rtf'a przy pomocy programu Calibre - skonfigurowanego na odchudzanie ;-).


19 sie 2012 12:33:15
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron