Teraz jest 29 mar 2024 1:21:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką 
Autor Wiadomość
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
http://swiatczytnikow.pl/onyx-boox-x61e ... przesylka/

Bardzo ciekawa akcja Nexto i w tej cenie X61E staje się atrakcyjną konkurencją np. dla Kindle Classic. :)

Swoją drogą, zastanawiam się jakie są zapasy tych czytników, bo ten model co jakiś czas wypływa (była np. akcja promocyjna w Wyborczej).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 lip 2012 11:15:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2012 17:26:05
Posty: 1
eCzytnik: Kindle
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Zastanawiam się nad kupnem tego czytnika dla swojego Ojca, ostatnio dałem mu swojego Kindla z klawiaturką i był bardzo zadowolony z książki prosto z XXI wieku. Mam pytanie do posiadaczy czy warto w ten model zainwestować czy raczej dołożyć parę zł i kupić coś innego - najprostszego kindla/lepszego Onyxa?

Widziałem wideo recenzję tego modelu zrobioną przez 'bezprzycisków' i dwie rzeczy mnie zaciekawiły:
-czy u każdego przyciski są tak głośne? Przy poruszaniu się po menu/kartkowaniu zawsze słychać specyficzne 'click!'

-w kindlu charaktersytyczne są marginesy tutaj ich nie widzę, czy ich brak jest w pewien sposób irytujący? czy ewentualnie można je włączyć przez np. update firmware-u?


10 lip 2012 17:55:26
Zobacz profil
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Boox X61E posiada wszystkie funkcje związane z czytaniem ebooków, takie same jak w pozostałych modelach. Odróżnia się brakiem ekranu dotykowego (pełna obsługa 9 przyciskami), brakiem WiFi i brakiem obsługi formatów MSOffice (docx, xls/x, ppt/x) - format DOC jest obsługiwany poprzez aplikację FBReader.
Więcej wyszczególnień w specyfikacji lub notce w dziale aktualności: W Nexto najtańszy czytnik z ekranem e-ink!

boberian napisał(a):
-w kindlu charaktersytyczne są marginesy tutaj ich nie widzę, czy ich brak jest w pewien sposób irytujący? czy ewentualnie można je włączyć przez np. update firmware-u?
W wersjach oprogramowania do naszych czytników z procesorem imx508 (i62, M92) jest obecna opcja regulacji marginesów. Do wyboru cztery opcje (ukrycie marginesów, małe, średnie, duże).
W innych modelach (również X61S/E), jest możliwość ingerencji w wielkość marginesów, poprzez edycję (opcja niedostępna bezpośrednio z menu - dla zaawansowanych użytkowników) plików konfiguracyjnych zarówno FBReadera jak i CoolReadera.


11 lip 2012 19:53:11
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2012 12:15:22
Posty: 2
eCzytnik: onyx
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Przed chwilą doszedł do mnie onyx od nich. I mam pytanko.

Na pudełku i karcie gwar. mam model x61e.
Czytnik tez wygląda na x61e, jest biały, ale z tyłu ma napisane BOOX X61S
Jak wejde w menu "o nas", to CPU ma 796 MHz tak jak wersja S a nie E, takie wtf? :D


17 lip 2012 12:21:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
to by tez oznaczało, że masz model z ekranem Pearl; ale niech wypowie się w tej materii Robert :)


17 lip 2012 12:38:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2012 12:15:22
Posty: 2
eCzytnik: onyx
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Rozmawiałem z firmą Nexto

Pozwole sobie przytoczyć e-maila którego dostałęm w ramach odp. :):

Nawiązując do naszej rozmowy na czacie, otrzymałem właśnie odpowiedź od Firmy ArtaTech w związku z Pańskim czytnikiem.

Poinformowano mnie, iż jest to jedynie błąd zapisu dla tej partii czytników przez nich wyprodukowanych. Zawartość i całe oprogramowanie w zakupionym urządzeniu jest prawidłowe dla modelu X61E. Literka "S" z tyłu czytnika jest jedynie błędnie zapisanym oznaczeniem.

Najmocniej przepraszamy za zaistniałą sytuację.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów służę pomocą.


~~~~~

No czyli tak to wygląda. ;)


17 lip 2012 13:17:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Odp: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Nie przekonuje mnie to. Oznaczenie procesora wskazuje, że cos tu nie gra :)

Wysłane mobilnie z tabletu Xoom


17 lip 2012 13:45:54
Zobacz profil
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Looozik napisał(a):
Czytnik tez wygląda na x61e, jest biały, ale z tyłu ma napisane BOOX X61S
Jak wejde w menu "o nas", to CPU ma 796 MHz tak jak wersja S a nie E
Modele X61S i X61E różnią się między sobą tylko i wyłącznie kolorem obudowy oraz ekranem (X61S ma Pearl, X61E unowocześniony Vizplex). Procesor jest w obu ten sam (800MHz Marvell 166e).

Z tego wynika, że w trakcie składania czytników, egzemplarz dostał tylny metalowy panel z pomylonym nadrukiem.


17 lip 2012 13:49:19
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Robert ArtaTech napisał(a):
Looozik napisał(a):
Czytnik tez wygląda na x61e, jest biały, ale z tyłu ma napisane BOOX X61S
Jak wejde w menu "o nas", to CPU ma 796 MHz tak jak wersja S a nie E
Modele X61S i X61E różnią się między sobą tylko i wyłącznie kolorem obudowy oraz ekranem (X61S ma Pearl, X61E unowocześniony Vizplex). Procesor jest w obu ten sam (800MHz Marvell 166e).

Z tego wynika, że w trakcie składania czytników, egzemplarz dostał tylny metalowy panel z pomylonym nadrukiem.


Robert - wybacz. To dlaczego nie poprawicie opisów w specyfikacjach http://onyx-ereader.pl/pl/produkty; są różne prędkości procesorów? Z czego to wynika?

Sporo u Was tych pomyłek, typu "jest napisane tak, ale w rzeczywistości jest tak..."

Pozdrawiam,


17 lip 2012 15:22:11
Zobacz profil
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
sdsi napisał(a):
To dlaczego nie poprawicie opisów w specyfikacjach http://onyx-ereader.pl/pl/produkty; są różne prędkości procesorów? Z czego to wynika?
Już poprawione, dziękuję za zwrócenie uwagi.

W specyfikacji procesora jest 800MHz. Odpowiednia funkcja w czytniku pokazuje 796MHz. 4MHz to niewielka różnica - takie same różnice występują w komputerach, w zależności od taktowania płyty głównej.


17 lip 2012 15:29:21
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2012 11:28:33
Posty: 1
eCzytnik: Onyx Boox X61 E
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Witam serdecznie.
Ja też otrzymałem niedawno czytnik z tej promocji i również mam na tylnym panelu oznaczenie S.Nie jest więc to przypadek odosobniony.Możliwe że cała partia przeznaczona na tą promocję jest źle poskładana.Zwykły błąd czy niedopatrzenie w niczym nie mające wpływu na wygląd czy funkconowanie w/w czytnika.Jednak fakt jest faktem.
Co by nie powiedzieć z czytnika jestem zadowolony.Jak narazie nie widzę żadnych minusów i mam nadzieję że tak pozostanie :D Widoczność w pełnym słońcu rewelacyjna a to niby "tylko" Vizpex.Odsługa krzyżykiem przypomina tą jaką znamy z komórek zanim nastała era ekranów dotykowych.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za tą promocję to ziściłem moję małe marzenie wcześniej niż się spodziewałem :D


22 lip 2012 13:17:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
W pełnym słońcu to nie taka rewelacja. Przewaga Pearl nad Vizplex objawia się przy słabym świetle.


22 lip 2012 16:42:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
A ja go kupiłem ale po 3 dniach oddałem :( Czytnik który nie ma blokady klawiszy to czytnik do niczego, trafiłem na wadliwą sztukę. Natomiast kupiłem i62 espresso i jestem zachwycony! To jest zaje... czytnik, i zgadzam się z przedmówcą ten ekran jest lepszy.


24 lip 2012 10:46:26
Zobacz profil
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
F 451 napisał(a):
Widoczność w pełnym słońcu rewelacyjna a to niby "tylko" Vizpex.
Standardowe czcionki w naszych czytnikach wyglądają na mniej czarne ze względu na zastosowaną technikę antyaliasingu (wygładzanie), która powoduje lepszy i dokładniejszy wygląd liter ale równocześnie wyszarzenie ich krawędzi. Dlatego proponuję wypróbowanie dodatkowo własnoręcznie dodanych czcionek, na przykład powstałej ostatnio Apolonia 500 TrueType (dostosowana do ekranów e-ink), czy też opisanych w wątku: Czcionki dodatkowe dla Booxów.


24 lip 2012 14:48:19
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Wyprzedaż X61E za 399 zł z przesyłką
Robert ArtaTech napisał(a):
F 451 napisał(a):
Widoczność w pełnym słońcu rewelacyjna a to niby "tylko" Vizpex.
Standardowe czcionki w naszych czytnikach wyglądają na mniej czarne ze względu na zastosowaną technikę antyaliasingu (wygładzanie), która powoduje lepszy i dokładniejszy wygląd liter ale równocześnie wyszarzenie ich krawędzi. Dlatego proponuję wypróbowanie dodatkowo własnoręcznie dodanych czcionek, na przykład powstałej ostatnio Apolonia 500 TrueType (dostosowana do ekranów e-ink), czy też opisanych w wątku: Czcionki dodatkowe dla Booxów.


Pearl to Pearl, Vizpex to Vizpex i żadne czcionki tego nie zmienią; co najwyżej trochę oszukają oko. Już bardziej zadbałbym o ciemny futerał dla białej obudowy Onyxa, który lepiej będzie kontrastował z ekranem - przez co ekran stanie się subiektywnie jaśniejszy.

Porównywałem Onyxa z 16 kolorowym ekranem Vizpelx w zestawieniu z Pearlem Kindle;a - różne czcionki, różne oświetlenie, z futerałem i bez. W każdym przypadku Kindle był bardziej kontrastowy. Nie ma się co oszukiwać.


24 lip 2012 17:54:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: