Teraz jest 28 mar 2024 18:12:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2012 11:31:03
Posty: 5
eCzytnik: Jeszcze nie mam
Post Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
Dzień dobry,

Poczytałem trochę forum i chciałbym rozpocząć przygodę z czytnikami e-booków. W związku z tym mam parę pytań:

1. Na allegro jest Kindle 4 Touch za około 500-550 zł. Ma on taką notkę:
Cytuj:
Kindle 4 TOUCH special offer (tzw. wersja z reklamami) – reklamy są wyświetlane na dole strony głównej lub jako wygaszacz ekranu. Nie pokazują się i nie irytują i nie przeszkadzają w czasie czytania.


a) Czy są jakieś ukryte działania tej wersji czytnika?(możliwe zdalne zablokowanie, niemożność z korzystania itp)
b) Rozumiem, że za pomocą konwertera Calibre jestem w stanie stworzyć taki format, aby był bez problemu na nim odczytywany?

2. Co innego ewentualnie zaproponowalibyście w podobnej kwocie?(+/- 600zł)
Moje typy to: BOOX X61E lub i62(nieco wykracza poza budżet ale może warto dołożyć?)

Zależy mi na WiFi, czytaniu wielu formatów, jak najlepszej jakości tekstu wyświetlanego.

Dziękuję za informacje i pozdrawiam
Krzysztof


02 lip 2012 12:25:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
Cytuj:
b) Rozumiem, że za pomocą konwertera Calibre jestem w stanie stworzyć taki format, aby był bez problemu na nim odczytywany?


Tak.

Cytuj:
2. Co innego ewentualnie zaproponowalibyście w podobnej kwocie?(+/- 600zł)


Pocketbooka 622.
Więcej tutaj: pocketbook-f169/czytnik-pocketbook-622-t11579.html

Cytuj:
Zależy mi na WiFi, czytaniu wielu formatów, jak najlepszej jakości tekstu wyświetlanego.


Wifi na czytnikach to pomyłka, Kindle odczytuje najmniej formatów z pośród wymienionych, a jakość wyświetlanego tekstu będzie wszędzie bardzo podobna.


02 lip 2012 17:55:12
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Wifi na czytnikach to pomyłka, Kindle odczytuje najmniej formatów z pośród wymienionych, a jakość wyświetlanego tekstu będzie wszędzie bardzo podobna.


Wifi na Kindle przydaje się przede wszystkim do przesyłania książek.

A jakość tekstu w MOBI z dedykowaną czcionką Kindle mocno może się różnić od przypadkowej osadzonej czcionki EPUB która jest za cienka na ekran e-ink.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 lip 2012 17:56:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2012 11:31:03
Posty: 5
eCzytnik: Jeszcze nie mam
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
PB622 wydaje się być ciekawą propozycją. Dziękuję za link, dziś jestem już zmęczony ale jutro z rana przeczytam cały wątek i wyciągnę wnioski.


02 lip 2012 21:31:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
007Krzysztof napisał(a):
1. Na allegro jest Kindle 4 Touch za około 500-550 zł. Ma on taką notkę:
Cytuj:
Kindle 4 TOUCH special offer (tzw. wersja z reklamami) – reklamy są wyświetlane na dole strony głównej lub jako wygaszacz ekranu. Nie pokazują się i nie irytują i nie przeszkadzają w czasie czytania.

a) Czy są jakieś ukryte działania tej wersji czytnika? (możliwe zdalne zablokowanie, niemożność z korzystania itp)


Każdy czytnik Kindle daje firmie Amazon różne możliwości... (też te "bez reklam")

Możesz o tym przeczytać np. w tych miejscach:

Mój pierwszy czytnik :) - pomoc w wyborze
http://forum.eksiazki.org/jaki-czytnik-wybrac-f177/moj-pierwszy-czytnik-pomoc-w-wyborze-t11155.html

Kindle - doskonałe narzędzie szpiegowskie
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kindle-doskonale-narzedzie-szpiegowskie-t11097.html


03 lip 2012 8:36:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2012 11:31:03
Posty: 5
eCzytnik: Jeszcze nie mam
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
ejek napisał(a):
007Krzysztof napisał(a):
1. Na allegro jest Kindle 4 Touch za około 500-550 zł. Ma on taką notkę:

a) Czy są jakieś ukryte działania tej wersji czytnika? (możliwe zdalne zablokowanie, niemożność z korzystania itp)


Każdy czytnik Kindle daje firmie Amazon różne możliwości... (też te "bez reklam")

Możesz o tym przeczytać np. w tych miejscach:

Mój pierwszy czytnik :) - pomoc w wyborze
http://forum.eksiazki.org/jaki-czytnik-wybrac-f177/moj-pierwszy-czytnik-pomoc-w-wyborze-t11155.html

Kindle - doskonałe narzędzie szpiegowskie
http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/kindle-doskonale-narzedzie-szpiegowskie-t11097.html


Dzięki, nie podoba mi się to niestety.

Ten PB622 to bardzo fajna propozycja. Chyba jestem już zdecydowany. W Sferisie go mają w chyba przyzwoitej cenie 649,-


03 lip 2012 11:07:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
007Krzysztof napisał(a):
Dzięki, nie podoba mi się to niestety.


Przepraszam, szukasz czytnika czy teorii spiskowej? :?
Zapewniam Cię, że do czytania książek Kindle nadaje się świetnie.
Oczywiście jest cała grupa ludzi rootujących czytniki, modyfikujących soft itd. ale podobnie jak tunningowcy nie przeważają w ruchu ulicznym, tak rzesze ludzi czytają z niedłubanego Kindla wygenerowane/kupione MOBI lub PDFy. Po prostu.
Ja po etapie różnych prób przerobienia PDF'a na MOBI w tej chwilę wolę PDF Scissors przerobić lekko plik (jeśli dwukolumnowy) wrzucić, obrócić Kindla i CZYTAĆ. Bo o tą czynność chodzi.


03 lip 2012 12:17:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2012 11:31:03
Posty: 5
eCzytnik: Jeszcze nie mam
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
A może Onyx Boox i62 expresso?

W stawce jest:
1. Kindle
2. PB622
3. i62 espresso

Chyba żaden nie ma znaczącej przewagi nad innymi. Wiem wiem zachowuje się nieco dziecinnie ale chcę wybrać najlepszy produkt..


03 lip 2012 16:24:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
Każdy będzie ciągnął w swoją stronę, w zależności od tego co sam posiada :D .

I62 to moim zdaniem masa wodotrysków i strasznie mała lista ostatnio czytanych pozycji.
W Pb 622 jest to około nawet 6-7 tytułów napisanych wołami. Po za tym to urządzenie nie wyświetli ci w bibliotece wszystkich książek, które będziesz miał w czytniku (chociaż będą się one tam fizycznie znajdować). 622 wyświetli ci automatycznie tylko te pozycje, które wgrałeś przy danym posiedzeniu z komputera. Moim zdaniem jest to świetne rozwiązanie, ogromnie ułatwiające korzystanie z czytnika. Jak przegrywałem mamie różne książki z komputera, to później na i62 trzeba ich było szukać w urządzeniu. Bo były one porozrzucane, znajdowały się pomiędzy już przeczytanymi. W 622 nie ma czegoś takiego. Robię zakupy na przykład w Virtualo i wrzucam je na czytnik - to biblioteka wyświetla mi tylko ostatnio wgrane tytuły, a nie wszystko co dotychczas tam wgrałem.


03 lip 2012 17:18:34
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
No to tak samo na Kindle - w domyślnym ustawieniu sortowania (most recent) masz te które właśnie wgrałeś, a zaraz po nich te które ostatnio czytałeś. Jeśli tych co wgrałeś nie otworzysz, to po otwieraniu innych książek będą spadały dalsze pozycje.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


03 lip 2012 18:00:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lip 2012 11:31:03
Posty: 5
eCzytnik: Jeszcze nie mam
Post Re: Kindle 4 Touch z Allegro vs BOOX
Chyba się zdecydowałem.. odkupię od koleżanki z forum i62.

Dziękuję za wszystkie sugestie i wyjaśnienia.

Pozdrawiam


06 lip 2012 7:15:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: