Teraz jest 29 mar 2024 0:47:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Alcek, to wynika z chronologii. Najpierw było tylko Apple i PC. W epubie z niestandardowym DRM, bądź PDF. Potem się zlitowali się nad czytnikowcami i dali 'E INK', czyli EPUB z Adobe DRM. Ostatnio dodali 'KINDLE', czyli MOBI z watermarkiem.

W mojej porównywarce EPUB nie Adobe oznaczam jako format WOBLINK, bo nie da się tego 'EPUBa' odbezpieczyć standardowymi metodami i nie nadaje się to do użytku poza ich własnościowymi aplikacjami.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 mar 2012 22:49:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
airs napisał(a):
Szkoda tylko, że nie można tej strony z ebookami otworzyć w przeglądarce na innym czytniku (myślę o moim Booxie) - działa chyba tylko w przeglądarce na kindle :|
Kicha - coś robią, ale nadal bez głowy...


Chyba czytają to forum, bo magicznie sklep działa już na onyxach i podejrzewam, że innych czytnikach tez, bo nawet w przeglądarce adres woblink.mobi pokazuje się w wersji czytnikowej.
Widzę też, że chyba przedłużono promocje na Normana Davisa i inne książki :)


29 mar 2012 12:09:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Na razie sklep nie działa nikomu. Woblink po awarii serwerów Beyonda stracił większą część danych i od tygodnia próbuje bezskutecznie stanąć na nogi.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


09 cze 2012 15:10:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Alcek napisał(a):
Na razie sklep nie działa nikomu. Woblink po awarii serwerów Beyonda stracił większą część danych i od tygodnia próbuje bezskutecznie stanąć na nogi.


Przy czym rozdał masę książek za friko. Świetny PR. Zabawnie się czyta posty w tym wątku, które zostały napisane w listopadzie 2011. :) Woblink nie dość, że ma MOBI ze znakiem wodnym, to jeszcze zazwyczaj najniższe ceny. Od księgarni na iPada stali się najlepszą (IMO) księgarnią na Kindle!


30 cze 2012 10:51:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Najniższe ceny to woblink.com ma, ale tylko wtedy, gdy jest jedyną platformą sprzedającą daną książkę.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


30 cze 2012 14:27:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Alcek napisał(a):
Najniższe ceny to woblink.com ma, ale tylko wtedy, gdy jest jedyną platformą sprzedającą daną książkę.


Nieprawda, bardzo często mają w promocji te same książki co Virtualo i przebijają V cenami.


01 lip 2012 11:30:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Podaj przykład jakiejś książki "nie w promocji", która jest w woblink.com taniej niż w Empiku.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 lip 2012 18:06:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Alcek napisał(a):
Podaj przykład jakiejś książki "nie w promocji", która jest w woblink.com taniej niż w Empiku.


Po co? Co klienta obchodzi czy sklep dodał łatkę "promocja"? Jest taniej niż gdzie indziej, a "promocja" to część marketingu.


02 lip 2012 7:38:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Woblink tani raczej nie jest ale ma ciekawą ofertę. Jeszcze gdyby miał e-pub z "watermarkiem" przeźroczystym dla klienta a nie zabezpieczony ADE to pewnie bym od czasu do czasu robił tam zakupy a tak...
1. Niezbyt tanio...
2. Epub z ADE :nie: ...
3. Mobi z "watermarkiem" który widać na końcu każdego rozdziału co mnie osobiście razi niepomiernie :nono ...
4. Brak koszyka, więc nie można zapłacić za kilka książek na raz, trzeba za każdą płacić oddzielnie. Chciałem kupić kilka książek w promocji na ponowne otwarcie sklepu ale niestety miałem do dyspozycji tylko komórkę. Perspektywa płacenia za 7 czy 8 książek, za każdą oddzielnie przez komórkę tak mnie zniechęciła, że nie kupiłem żadnej :::? ...

Moje doświadczenia z Woblinkiem wyglądają więc tak: zrobiłem raz zakupy, skorzystałem z darmowych promocji i dopóki nic się nie zmieni raczej tam więcej zakupów robił nie będę, chociaż jestem stałym klientem "innych wiodących księgarni z e-bookami" - to tak żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę ;)


02 lip 2012 8:06:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Bene napisał(a):
Woblink tani raczej nie jest ale ma ciekawą ofertę. Jeszcze gdyby miał e-pub z "watermarkiem" przeźroczystym dla klienta a nie zabezpieczony ADE to pewnie bym od czasu do czasu robił tam zakupy a tak...
3. Mobi z "watermarkiem" który widać na końcu każdego rozdziału co mnie osobiście razi niepomiernie :nono ...


No tak. Z tym że na Kindle nie widać watermarka, podejrzewam, że poszli po najmniejszej linii oporu - MOBI dla Kindle, jeśli działa, to wystarczy... No i faktycznie użytkownicy Kindle nic nie zauważą. Ja na przykład dowiedziałem się o tym z takich opinii, jak Twoja.

Bene napisał(a):
4. Brak koszyka, więc nie można zapłacić za kilka książek na raz, trzeba za każdą płacić oddzielnie. Chciałem kupić kilka książek w promocji na ponowne otwarcie sklepu ale niestety miałem do dyspozycji tylko komórkę. Perspektywa płacenia za 7 czy 8 książek, za każdą oddzielnie przez komórkę tak mnie zniechęciła, że nie kupiłem żadnej :::? ...


Mówią, że koszyk będzie wkrótce. To jest dla mnie właśnie główny minus tej platformy.

Bene napisał(a):
Moje doświadczenia z Woblinkiem wyglądają więc tak: zrobiłem raz zakupy, skorzystałem z darmowych promocji i dopóki nic się nie zmieni raczej tam więcej zakupów robił nie będę, chociaż jestem stałym klientem "innych wiodących księgarni z e-bookami" - to tak żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę ;)


U mnie jako posiadacza jedynego słusznego czytnika :P jest inaczej. Najpierw był "jakiś tam Woblink", iPad srajpad... Potem pojawiło się MOBI i zacząłem szturchać kijem. Wyhaczyłem kilka pozycji sporo taniej niż u konkurencji (lub na papierze) i zacząłem śledzić ofertę. Potem nastąpiła awaria w serwerowni Beyond i Woblink padł. Ale zamiast zniknąć na kilka tygodni, to zaczęli rozdawać ebooki za darmo. Efekt jest taki, że listę to-read mam zapełnioną na kilka miesięcy. Kiedy napisałem, że śmiesznie się czyta wcześniejsze posty w tym wątku, to chodziło mi właśnie o tą metamorfozę Woblinka - z "iPadowego betonu" do sklepu oferującego MOBI w bardzo konkurencyjnych cenach, w dodatku z niczego sobie ofertą.


02 lip 2012 8:45:25
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Watermarka nie widać na Kindle, ale widać już bardzo dobrze na Kindle for PC. Ponieważ jednak ten ciąg znaków jest taki sam, ja sobie np. dodałem do standardowych ustawień Calibre, żeby go usuwał przy każdej konwersji.

Pewną alternatywą dla koszyka w Woblinku może być korzystanie z YetiPay - gdzie raz tylko doładowujesz konto a potem płacisz paroma klikami.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 lip 2012 9:30:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Cytuj:
Pewną alternatywą dla koszyka w Woblinku może być korzystanie z YetiPay - gdzie raz tylko doładowujesz konto a potem płacisz paroma klikami.

Mam jakiś organiczny wstręt do metod płatności typu YetiPay, PayPal czy inne tego typu Paye :D
i nie trawię zmuszania mnie do zakładania kont gdzie popadnie. Od płacenia mam konto, ew. kartę a jak nie to... nie 8)
Cytuj:
Mówią, że koszyk będzie wkrótce.

Cytuj:
Watermarka nie widać na Kindle, ale widać już bardzo dobrze na Kindle for PC. Ponieważ jednak ten ciąg znaków jest taki sam, ja sobie np. dodałem do standardowych ustawień Calibre, żeby go usuwał przy każdej konwersji.

Skrobnąłem do nich maila w sprawie koszyka i widocznego watermarka. Odpisali, że nad koszykiem pracują a kwestię watermarka zgłosili działowi technicznemu. Nie miałem świadomości, że na Kindle nie widać WM, z ciekawości muszę jeszcze zerknąć jak to wygląda na Kobo.
Żeby jeszcze dorośli do epubu bez DRM to już w ogóle byłby miło, bo jak coś kupuję to niby dlaczego mam zdejmować zabezpieczenia albo konwertować żeby czytać wygodnie (nie żebym nie potrafił).
Mam nadzieję, że wkrótce dokonają tych w sumie kosmetycznych zmian bo przyznam, że swoją darmową promocją w okresie awarii zdobyli moją sympatię i chciałbym się odwdzięczyć kupując coś od czasu do czasu :)


02 lip 2012 10:04:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Bene, A po co zdejmować ADE, przecież Onyx'owcy zawsze podnosili argument natywnej obsługi ADE jako wielkiego plusa samego czytnika. To taki delikatny komentarz z przekąsem, ale nie jest nacechowany negatywnie, żebyśmy mieli jasność.


02 lip 2012 11:58:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Bo z pliki z ADE można czytać tylko w aplikacji Adobe a tam zmiana np czcionki na inną nie wchodzi w grę. A ja lubię sobie różne rzeczy pozmieniać :)


02 lip 2012 12:54:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2012 23:01:23
Posty: 3
eCzytnik: K4NT
Post Re: Odp: Od dzisiaj przestajemy pisać o Woblinku
Wez to usun. Dawno nie aktualne i tylko mowi o aktualnosci tego forum.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2


16 lut 2013 17:01:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: