Teraz jest 28 mar 2024 20:40:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
M90 wadliwy i zaniechany? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post M90 wadliwy i zaniechany?
Witajcie użytkownicy M90!

Dawno nie słychać by ktoś pisał o tym "legendarnym" jeszcze w ub. roku czytniku. Wygląda jakby temat umarł śmiercia naturalną.

Zauważcie, że obiecywany od dawna firmware nie pojawia się. Teraz sprzedaja M92 więc robią pod klientów potencjalnych (czyli tych co jeszcze moga zaplacić) a tych co już zapłacili (M90) delikatnie mówiąc mają w poważaniu.

Chcę spytać czy macie podobne jak ja problemy. Otóż niesławny IR działa kiedy chce. Tzn czasem można ślizgać po nim palcem 20 razy i nic. Innym razem reaguje za każdym razem. Jeszcze innym razem 1 ruch - nic, drugi nic, a za trzecim razem przewali kilka stron naraz. Mając tego dość i nie mogąc doczekać się na nowy firmware, przeinstalowałem (odświerzyłem) oprogramowanie z pażdziernika 2011. Niestety nic to nie pomogło.

Podobnie działa rysik. Czasem nie chce w ogóle zareagować na polecenie wejścia w katalog czy otwarcia pliku.

Najbardziej jest denerwujące, gdy "idę" IR-em po plikach (A, B, C, D), zatrzymuje się na powiedzmy na D, naciskam przycisk i okazuje się, że otwiera mi E bo ekran się nie odświerzył i nie można było wiedzieć że kursor był o 1 pozycję dalej. A jak trafiło na większy plik *.doc to 5 minut z głowy.

Albo gdy przy starcie otwiera ostatnio czytany plik, czekam 5 minut (cały czas klepsydra), wreszcie zniecierpliwiony naciskam wyjście (sensor) a tu pojawia się na sekundę otwarty plik po czym zostaje wyładowany. Czyli był otwarty ale ekran go nie pokazał.

Także sensory często nie chcą działać gdy je naciskać opuszkiem palca. Przymierzam się do naciskania tą częścią "papilarną". Wtedy zwykle (choć nie zawsze) zadziała ale odruchowo przymierzam się by nie nacisnąć tego obok.

Powiem szczerze, że to wszystko sprawia, że niechętnie sięgam po czytnik. Złapałem się na tym, że chętniej czytam z komputera albo gdy jestem poza domem - z komórki (sic!) choć czytnik mam cały czas w torbie.

Jakie sa wasze doświadczenia?


22 cze 2012 22:17:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 19:44:33
Posty: 12
eCzytnik: Onyx m90
Post Odp: M90 wadliwy i zaniechany?
Ten czujnik jest zrypany i wywołuje flustracje. Brak nowego firmware powoduje, że ostatnio odradzilem znajomemu onyxa słowami "kupuj kindla, tam tak nie olewaja klienta"

Czytanie książek nie jest procesem dynamicznym, ale za taką kasę czuję się zawiedziony.

DesireHD#ARHD 6.3.1#Tapatalk


22 cze 2012 23:24:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Ogólnie chyba trzeba sobie odpuszczać produkty onyx'a. Przyznam że kilka lat temu (chyba dwa z małym okładem) kupiłem boox'a 60 i byłem z niego zadowolony. Tak zadowolony, że po roku kupiłem swojej dziewczynie X60. Jednak teraz jak widzę jak są spełniane obietnice o poprawianiu błędów w oprogramowaniu. Jak długo firma interesuje się swoimi produktami. Zdecydowanie rozglądam się za produktem innej firmy. Sądzę, ze M90 to jeszcze będzie kilka pustych obietnic ArtaTech, trochę czekania i w końcu niedoczekania i słuch po wsparciu dlatego czytnika zaginie podobnie jak to ma miejsce z poprzednimi modelami. A już prawie go kupiłem. Tak więc mogę Ci tylko discharge współczuć :(

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


23 cze 2012 1:02:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Jakiś czas temu, wiedząc że znajoma znajomego ma Kindle 3, poszedłem na spotkanie z moim M90 mniemając, że jego blask zaćmi kindlowy (np. brak hierarchicznej struktury katalogów w Kindle, rysik w M90, itd).
Ona Kindla nie miała przy sobie ale z zainteresowaniem oglądała moją prezentację.
Niestety akurat czytnik nie reagował na polecenia (sensorami i IR).
Wziąłem rysik żeby ratować sytuację i - pamiętam - włączyłem klawiaturę ekranową (bo chciałem udowodnić, że nie jest gorzej niż w Kindle, który ma sprzętową).
Otworzyłem jakiś plik ale klawiatura jakoś się niedorysowała i nie można było jej w ogóle zamknąć (obraz zawiesił się jakoś nie do końca odmalowany).

Słowem masakra! Ona wykazywała dobrą wolę ale inni co na to patrzyli po cichu śmiali się szczerym śmiechem.

Tak to wykazałem wyższość Booxa nad Kindlem.

Żałuję że w to wlazłem ale nie chciałem Kindla bo nie ma hierarchii katalogów ale teraz widzę, że M90 chociaż ma, jest praktycznie (prawie) bezużyteczny. Kindlowy brak to pryszcz w zestawieniu z problemami z M90.


23 cze 2012 8:11:30
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
@Discharge, żeby Cię pocieszyć - ja miałem sytuację odwrotną, jestem w radiu ze swoim Kindlem, obok dziewczyna zaproszona jako drugi gość audycji, nigdy czytnika w ręku nie miała, więc stwierdziła że przecież to super, otwiera sobie książkę o Kapuścińskim, poszukajmy czegoś np. o Kubie. Wpisuje "Kuba", klika "search" - i Kindle się majestatycznie na 3 minuty zawiesił. :) Bo z uwagi na znany błąd z zaznaczaniem (link) mam wyłączone indeksowanie przez co funkcja wyszukiwania mi nie działa.

A więc, gdy za bardzo chcemy, to nam się nie udaje. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 cze 2012 11:20:46
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Odp: M90 wadliwy i zaniechany?
pawelcd napisał(a):
Brak nowego firmware powoduje, że ostatnio odradzilem znajomemu onyxa słowami "kupuj kindla, tam tak nie olewaja klienta"

*khem, khem* DX *khem, khem*

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


23 cze 2012 12:38:08
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Odp: M90 wadliwy i zaniechany?
Mori napisał(a):
*khem, khem* DX *khem, khem*


Jak dotąd DX jest najlepszym argumentem za kupnem M90/92, choć bywa i na odwrót :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 cze 2012 12:56:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Dziś mi działał prawie ładnie. Tylko udręka z tym odświerzaniem, tzn ładuje plik (widac klepsydrę) i tak w nieskończoność. Ale ręczne odświerzenie przez pokazanie i zamknięcie menu pokazało plik.
Niestety ten problem ma gorsze oblicze - gdy łazisz po interfejsie systemu plików nigdy nie wiesz gdzie jesteś i jaki plik otworzysz gdy klikniesz. Tu też otworzyłem i zamknąłem menu i okazało się, że jestem 2 strony dalej (katalog ma dużo plików/podkatalogów).
Summa summarum bardzo drogie urządzenie niewarte swojej ceny.


23 cze 2012 17:44:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
discharge napisał(a):
(np. brak hierarchicznej struktury katalogów w Kindle, rysik w M90, itd)

Wydaje mi się że DX z Duokanem 2012 rozwiązał by Twój problem, ale muszę powiedzieć że też jarałem się M90, do czasu rzecz jasna.


25 cze 2012 9:17:18
Zobacz profil
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
discharge napisał(a):
Otóż niesławny IR działa kiedy chce. Tzn czasem można ślizgać po nim palcem 20 razy i nic. Innym razem reaguje za każdym razem. Jeszcze innym razem 1 ruch - nic, drugi nic, a za trzecim razem przewali kilka stron naraz. Mając tego dość i nie mogąc doczekać się na nowy firmware, przeinstalowałem (odświerzyłem) oprogramowanie z pażdziernika 2011. Niestety nic to nie pomogło.
Nie trzeba się sugerować, że wszystkiemu winne oprogramowanie - czujnik IR może być wadliwy - proszę skontaktować się z serwisem.

discharge napisał(a):
Podobnie działa rysik. Czasem nie chce w ogóle zareagować na polecenie wejścia w katalog czy otwarcia pliku.
M90 nie działa tak błyskawicznie jak np. smartfon, nie wystarczy muśnięcie ekranu rysikiem - obiekt trzeba wskazać przytrzymując rysik w miejscu te pół sekundy. Jeśli problem z rysikiem jest innej natury, to również odsyłam do serwisu.

discharge napisał(a):
Najbardziej jest denerwujące, gdy "idę" IR-em po plikach (A, B, C, D), zatrzymuje się na powiedzmy na D, naciskam przycisk i okazuje się, że otwiera mi E bo ekran się nie odświerzył i nie można było wiedzieć że kursor był o 1 pozycję dalej. A jak trafiło na większy plik *.doc to 5 minut z głowy.
To otwarcie "E" zamiast "D" (czyli sąsiedniego) zdarza się nie z powodu braku odświeżenia ekranu, tylko naciskając przycisk IR można to zrobić "po skosie" i wtedy on odczyta to jako podwójny ruch: przesunięcie+nacisk.
Natomiast z 5 minutami to gruba przesada.

discharge napisał(a):
Albo gdy przy starcie otwiera ostatnio czytany plik, czekam 5 minut (cały czas klepsydra), wreszcie zniecierpliwiony naciskam wyjście (sensor) a tu pojawia się na sekundę otwarty plik po czym zostaje wyładowany. Czyli był otwarty ale ekran go nie pokazał.

Także sensory często nie chcą działać gdy je naciskać opuszkiem palca. Przymierzam się do naciskania tą częścią "papilarną". Wtedy zwykle (choć nie zawsze) zadziała ale odruchowo przymierzam się by nie nacisnąć tego obok.
Znów odsyłam do serwisu, może to być wadliwy egzemplarz czytnika.
Proszę się skontaktować i przedstawić całą listę problemów, włącznie z tą sugestią z forum.


26 cze 2012 11:07:28
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Robert ArtaTech napisał(a):
Nie trzeba się sugerować, że wszystkiemu winne oprogramowanie - czujnik IR może być wadliwy - proszę skontaktować się z serwisem.

Już raz się "kontaktowałem", wypełniłem formularz rejestracyjny i nikt sie ze mną nie skontaktował.
Po dłuższym czasie zgłosiłem się tam gdzie kupiłem - do Vobisu. Wtedy objawy były trochę inne. Wymieniono mi na nowy egzemplarz.
Cytuj:
To otwarcie "E" zamiast "D" (czyli sąsiedniego) zdarza się nie z powodu braku odświeżenia ekranu, tylko naciskając przycisk IR można to zrobić "po skosie" i wtedy on odczyta to jako podwójny ruch: przesunięcie+nacisk.
Natomiast z 5 minutami to gruba przesada.

5 minut stoi klepsydra. 5 minut bo dłużej nie sposób wytrzymać. Ale jak napisałem dalej, okazuje się, że plik jest już otwarty tylko ekran się nie odświerzył. Trzeba nacisnąć menu 2 razy. Przyzna Pan, że powinno się to zrobić automatycznie?
Co do naciskania "po skosie", to nie ten przypadek. Jak napisałem, mam np. 3 strony widoku plików w katalogu i przesuwam kurso IR-em. Wygląda jakby nic się nie działo (zaznaczenie pozostaje na pierwszym z góry pliku) a w rzeczywistości zaznaczane sa kolejne pliki tak, że gdy wciskam w końcu IR, otwiera mi się plik z 3-ciej strony widoku. Po prostu ekran nie odświerza.


26 cze 2012 12:30:34
Zobacz profil
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
discharge napisał(a):
5 minut stoi klepsydra. 5 minut bo dłużej nie sposób wytrzymać. Ale jak napisałem dalej, okazuje się, że plik jest już otwarty tylko ekran się nie odświerzył. Trzeba nacisnąć menu 2 razy. Przyzna Pan, że powinno się to zrobić automatycznie?
Co do naciskania "po skosie", to nie ten przypadek. Jak napisałem, mam np. 3 strony widoku plików w katalogu i przesuwam kurso IR-em. Wygląda jakby nic się nie działo (zaznaczenie pozostaje na pierwszym z góry pliku) a w rzeczywistości zaznaczane sa kolejne pliki tak, że gdy wciskam w końcu IR, otwiera mi się plik z 3-ciej strony widoku. Po prostu ekran nie odświerza.

Nadal podtrzymuję tezę o wadliwości egzemplarza, proszę jednak ponowić próbę kontaktu z serwisem (mimo dawnej nieudanej) - na pewno ktoś odpowie, lub spróbować kontaktu telefonicznego.

Jeśli ktokolwiek mając w modelu M90 wgrane oprogramowanie z naszej strony (v.1.5.1 20111020) i niepokojące objawy z czujnikiem IR czy dotykiem proszę zwrócić się do naszego serwisu w celu naprawy.

Wprawdzie planujemy udostępnić nowszą wersję oprogramowania dla tego modelu, ale obecne jest sprawne i stabilne, więc lepiej nie czekać, ryzykując upłynięcie gwarancji.
Nowe oprogramowanie wadliwych elementów nie naprawi!


26 cze 2012 13:03:04
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2012 20:30:43
Posty: 6
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Post usunąłem


Ostatnio edytowano 13 sie 2012 17:02:12 przez Kowal, łącznie edytowano 1 raz



06 lip 2012 20:50:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Kowal napisał(a):
I jeszcze jedno - w moim zestawie nie było karty pamięci SD - powinna być?

Raczej nie. Ja nie miałem i wiem, że Vobis dodawał kartę SD w ub. rolu (2011) dla tych co kupowali w ciemno, tzn gdy jeszcze model się nie pokazał. Można wnioskować, że standardowo karty nie ma.
Cytuj:
Miałem w domu czystą zapasową więc ją tam gdzie trzeba wcisnąłem. Czy powinienem o czymś wiedzieć? W instrukcji mówi się o jakiejś strukturze katalogów, ale nie bardzo wiem co mam z tym zrobić.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

K.


Struktura katalogów (i plików) taka sama jak w komputerze (w systemie operacyjnym system plików).


06 lip 2012 21:47:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lip 2012 20:30:43
Posty: 6
Post Re: M90 wadliwy i zaniechany?
Post usunąłem


Ostatnio edytowano 13 sie 2012 17:03:15 przez Kowal, łącznie edytowano 1 raz



08 lip 2012 17:10:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: