Teraz jest 28 mar 2024 21:09:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Lista po metadanych 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 cze 2012 14:52:48
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Lista po metadanych
Zazdrościłem posiadaczom kindli wyświetlania listy książek po metadanych - tytuł plus autor, bardzo przejrzyście, niezależnie od nazw wrzuconych plików
Widzę, że w nowym sofcie 1.7 (na x60 z 1.5.1 chyba tego nie było) metadane już są wyświetlane, ale:
1. pojawiają się dopiero po otwarciu pliku
2. tylko w widoku ikon - przy widoku szczegółów pokazuje co prawda autora, ale zamiast tytułu nazwę pliku, trochę głupie, no i w widoku listy tylko nazwy plików
3. nawet jeśli po kolei otworzymy sobie wszystkie pliki w katalogu i wyświetlane są miniaturki plus metadane, to dalej są posortowane po (niewidocznych już) nazwach plików

Pytanie, czy można to jakoś ogarnąć, bo mnie się nie udało. Jeśli nie, to chyba dobra sugestia do następnych wersji softu.
Fajnie byłoby móc wybierać, co chcemy mieć wyświetlane - pliki czy metadane, no i ofkorz żeby sortowanie było dopasowane do aktualnej formy widoku

BTW miniaturki też powinny być opcjonalne, przy książkach z okładką to ma sens, ale przy samym tekście jest to bezużyteczne i wygląda tak sobie

Pozdrowienia


22 cze 2012 16:54:21
Zobacz profil
Post Re: Lista po metadanych
Czytnik aktualizuje dane poszczególnych dokumentów, dopiero w momencie zadziałania aplikacji czytającej (otwarcia do czytania), wtedy jest też robiona miniaturka, z okładki lub treści. Priorytetem była szybkość działania czytnika przy wielu plikach. Te czytniki, które indeksują dokumenty na bieżąco, potrafią się nieźle zamulić w przypadku wgrania większej ilości ebooków do pamięci.

Myślę, że będzie to dobre zadanie dla producenta, po ogarnięciu przez niego pełnej integracji z systemem wszystkich głównych aplikacji czytających. Np. jeszcze nie we wszystkich czytnikach, książki czytane w Cool Readerze pokazują się prawidłowo w dziale "ostatnio otwarte".


22 cze 2012 17:23:04
Użytkownik

Dołączył(a): 22 cze 2012 14:52:48
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Lista po metadanych
mała errata - po wejściu w plik i pojawieniu się metadanych jest posortowany po nazwie pliku, ale po ponownym przesortowaniu już jest alfabetycznie, uwzględniając tytuł z metadanych jako nazwę
no to jeszcze brakowałoby dodania tytułu zamiast nazwy pliku do widoku szczegółów i byłoby glanc :D
tylko wtedy fajnie byłoby móc wybrać czy sortujemy po autorze czy tutule


22 cze 2012 18:24:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Lista po metadanych
Cytuj:
Czytnik aktualizuje dane poszczególnych dokumentów, dopiero w momencie zadziałania aplikacji czytającej (otwarcia do czytania), wtedy jest też robiona miniaturka, z okładki lub treści. Priorytetem była szybkość działania czytnika przy wielu plikach. Te czytniki, które indeksują dokumenty na bieżąco, potrafią się nieźle zamulić w przypadku wgrania większej ilości ebooków do pamięci.


Przy wielu plikach o wiele przyjemniej korzysta się z nich, jeśli są wyświetlane tagi, a nie nazwy plików. Przy takim podejściu moim zdaniem użytkownik nic nie korzysta... Po za tym trzeba by chyba wgrać naprawdę bardzo dużo plików, żeby urządzenie zaczęło zauważalnie zwalniać. Ja jakoś miesięcznie kupuje około 7 książek i jakoś mój Pb 622 nie ma żadnego problemu z ich wyświetlaniem. Co prawda w nim zastosowano takie rozwiązanie, że bez względu na to ile pozycji będzie w katalogu, to i tak zostaną wyświetlone tylko te ostatnio wgrane...


22 cze 2012 21:06:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron