Teraz jest 28 mar 2024 17:15:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi 
Autor Wiadomość
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Usunąłem kilka postów z tego wątku - nie dotyczyły one tematu tutejszego forum.


16 cze 2012 12:00:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
I62HD jest urządzeniem o dużych możliwościach. Na ogół nie do końca wykorzystanych. Są pewne modyfikacje dostarczane przez Artura Stacheckiego. Gdyby tak grupa polskich fachowców, których nie brakuje zechciała opracować alternatywny soft i wgrywać go nawet za opłatą, biorąc na siebie odpowiedzialność, udzielając gwarancji i reagując na bieżące uwagi użytkowników?
Może byłby to początek polskiego Mikro Softu?


19 lis 2012 14:10:00
Zobacz profil
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
szerokie napisał(a):
I62HD jest urządzeniem o dużych możliwościach. Na ogół nie do końca wykorzystanych.
To prawda, to samo dotyczy modelu Espresso czy M92. Pomysł z aplikacjami, czy alternatywnym oprogramowaniem jest dobry. Nie ma przeszkód w tworzeniu takiego, jeśli zachowane są umowy licencyjne (np. głosy IVONY).
Jednak co do gwarancji, to jako dystrybutor udzielamy jej na czytnik wraz z autoryzowanym przez nas oprogramowaniem. Dlatego podejmując próby z własnym oprogramowaniem, należy zapewnić sobie możliwość powrotu do oryginalnego, w przeciwnym razie gwarancja nie jest respektowana.
Oczywiście dostępny jest płatny serwis pogwarancyjny.


29 lis 2012 17:50:21
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Takie łagodne zachęty są sympatyczne, ale sądzę, że dopiero zorganizowanie ogólnopolskiego konkursu z nagrodami (na klienta poczty?) przy udziale zainteresowanych dystrybutorów mogłoby spowodować ruch w interesie.


01 gru 2012 9:04:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Robert ArtaTech napisał(a):
Pomysł z aplikacjami, czy alternatywnym oprogramowaniem jest dobry. Nie ma przeszkód w tworzeniu takiego, jeśli zachowane są umowy licencyjne (np. głosy IVONY).

Sytuacja nie wygląda tak różowo. Gdzieś wyczytałem, że co prawda są dostępne źródła Linuksa oraz SDK, ale sam bootloader pozostaje zamknięty, a bez dostępu do programu rozruchowego nie da się stworzyć alternatywnego oprogramowania.


02 gru 2012 21:51:51
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Sądzę, że z tych powodów potrzebne byłoby zaplanowane działanie koordynowane przez dystrybutora. Udostępnić ze źródeł to co się da i upomnieć się o resztę. Jeżeli Onyx miałby korzystać z efektów to powinien być zainteresowany. Może nagrodą mogłoby być kupno najlepszej aplikacji przez Onyx?


03 gru 2012 11:37:28
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Jony napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
Pomysł z aplikacjami, czy alternatywnym oprogramowaniem jest dobry. Nie ma przeszkód w tworzeniu takiego, jeśli zachowane są umowy licencyjne (np. głosy IVONY).

Sytuacja nie wygląda tak różowo. Gdzieś wyczytałem, że co prawda są dostępne źródła Linuksa oraz SDK, ale sam bootloader pozostaje zamknięty, a bez dostępu do programu rozruchowego nie da się stworzyć alternatywnego oprogramowania.

Da się obejść ten problem i preparować update'y które bootloader przepuści. Artur kilka takich już udostępnił.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2012 12:14:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2012 8:06:22
Posty: 148
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Trochę partyzantka. Chciałoby się wejść frontowymi drzwiami po czerwonym dywanie.


06 gru 2012 9:57:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lis 2012 18:08:13
Posty: 3
eCzytnik: i62ml
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Pytanie do Pana Roberta, kiedy można się spodziewać uaktualnienie oprogramowania dla i62HD Angel Glow.

Co mi w tej chwili najbardziej doskwiera to pasek narzędziowy z ikonkami niedostosowanymi do rozdzielczości HD. Nie da się po prostu za pierwszym razem trafić palcem w tą ikonkę którą chcemy trafić.

Druga irytująca rzecz łatwa do poprawienia, lista zainstalowanych czcionek jest skracano do pojemności pojedynczego ekranu...

W dalszej kolejności oczekiwałbym, aby - w jakimkolwiek programie do czytania - ręczny wybór czcionki powodował opcjonalne ignorowanie wpisów CSS w EPUB-ach.

Marzy mi się poprawne dzielenie wyrazów na sylaby, niezostawianie na końcu linii "i", "z", "w" itp. jedno- i dwuliterowych wyrazów. "Wszak Polacy nie gęsi..." FBReader dla Androida to potrafi.

Poprawne wyświetlanie ligatur typu "fi i ff były by mile widziane dla języków germańskich... Co ciekawe mam wrażenie, że wybór jakiejś czcionka Adobe spowodował ich poprawne wyświetlanie.


20 gru 2012 17:30:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
beeblebrox napisał(a):
Co mi w tej chwili najbardziej doskwiera to pasek narzędziowy z ikonkami niedostosowanymi do rozdzielczości HD. Nie da się po prostu za pierwszym razem trafić palcem w tą ikonkę którą chcemy trafić.
Oprogramowanie z serii 1.8 ma mieć dostosowany pasek narzędziowy do rozdzielczości HD.
beeblebrox napisał(a):
Poprawne wyświetlanie ligatur typu "fi i ff były by mile widziane dla języków germańskich... Co ciekawe mam wrażenie, że wybór jakiejś czcionka Adobe spowodował ich poprawne wyświetlanie.
Zainstaluj sobie jakąś germańską czcionkę, to powinno rozwiązać problem.


20 gru 2012 19:41:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lut 2013 22:05:21
Posty: 20
eCzytnik: i62 angel glow
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Oprogramowanie 1.8 faktycznie jest in plus

Co do minusa - po włączeniu czytnika (i62hd) gdy chcę głównym przyciskiem włączyć podświetlenie (przytrzymując dłużej) to udaje się to dopiero za drugą próbą. Tak jest zawsze po włączeniu, potem już działa jak należy.


PS. Też jestem za dołączeniem głosu American English ;)

_________________
Onyx Boox Angel Glow (i62hd)


06 maja 2013 18:25:53
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Zabierz BOOXa na wakacje, od dziś Onyx BOOX i62 Espresso w nowej, niższej cenie - 499 złotych.

Zapraszamy na BOOXsource: http://booxsource.com

oraz Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14582401

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


04 lip 2013 14:20:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2013 8:46:13
Posty: 2
eCzytnik: onyxi62
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Arta Tech bardzo proszę o instrukcję obsługi nowego czytnika Onyx i65s Metropolitan- w Waszym wsparciu brak


06 sie 2013 8:55:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 wrz 2007 18:39:30
Posty: 5
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Kidy pojawią się następne czytniki z serii 65?


19 wrz 2013 12:27:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Nowym czytnikiem jest Onyx Boox Classic 8) .
Wczoraj do mnie przyszedł i próbuje się z nim oswoić.
Na obecną chwilę waham się czy uznać go za prosty, czy za prymitywny...


17 wrz 2014 15:25:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron