Teraz jest 20 kwi 2024 4:48:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Powieść psychologiczna 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Powieść psychologiczna
Macie jakieś ulubione tytuły? Lubicie ten gatunek?

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


17 lut 2012 14:29:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Powieść psychologiczna
Kiedyś zaczęłam coś czytac, ale było zbyt odjechane, bym mogła pojąć, nawet tytułu już nie pamiętam :/

Ale teraz przymierzam się do książki Bennewicza Wszystkie kobiety don Hułana. Jest Polakiem i zajmuje się pracą z ludźmi, dlatego widzę szansę, że to będzie COŚ.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


28 lut 2012 17:24:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Powieść psychologiczna
Maciej Bennewicz pisze dobre ksiazki na temat coachingu. Jest autorytetem w tej dziedzinie, znanym trenerem. Ale o tych "wszystkich kobietach don hulana" nie słyszałam. O czym to?


01 mar 2012 21:08:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 17:52:56
Posty: 56
eCzytnik: komputer, audiobook
Post Re: Powieść psychologiczna
A ja jakoś ten gatunek skrzętnie omijałem ostatnio na rzecz podręczników i filozofów. Troszkę się stęskniłem za prozą:)
Też czekam na odpowiedź o czym książka w skrócie ale coach z tego co się orientuje to sam musi być odrobinę psychologiem albo po prostu znać się na ludziach i ich życiowych celach więc autor chyba kompetentny.


06 mar 2012 1:10:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 paź 2011 16:51:12
Posty: 13
Post Re: Powieść psychologiczna
czytałem to,
niezły motyw jest z matką głównego bohatera ;]]]
to prawdziwe szczęście mieć taką mamę...


21 mar 2012 16:17:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2011 10:27:31
Posty: 84
eCzytnik: iPad
Post Re: Powieść psychologiczna
>Szczęście< jak Cie nie mogę!!
Ta lektura skłoniła mnie do refleksji nad postrzeganiem róznych codziennych spraw. Jestem co prawda znacząco młodsza od bohatera, ale uświadomiłam sobie, ze rzeczy, które dla mnie jako nastolatki były mega-ważne, dla innych były czymś niegodnym zauważenia...
A osoby, które podziwiałam - idealizowałam, a wcale tak bardzo warte podziwianie nie są... To naturalne, ze jako nastolatkowie stawiamy siebie w centrum wszechświata, ale warto ten obraz skonfrontować w wieku dorosłym z innymi. Czasem, jak bohaterowi może nam się zrobic wsytd, ale lepiej wcześniej niż za późno wziąć sie za pewne sprawy.

_________________
Humor i cierpliwość to dwa wielbłądy, na których przemierzyć można wszystkie pustynie. (Phil Bosmans)


26 mar 2012 12:53:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Powieść psychologiczna
Tez sobie kupiłam te ksiażkę, jestem w połowie jak na razie. Dobrze sie ja czyta, napisana jest dobrym jezykiem, ladnym polskim. Fajne jest to, że historia dzieje się w naszych realiach, wspołczesnie. Podoba mi się ten motyw toksycznych ludzi. Jakbysmy się choc troche nad tym zastanowili, to zobaczymy wokół siebie wiele takich hustorii, o ile sie nie okaże, że sami w takiej własnie tkwimy... Warto poznać prawdę o samym sobie w końcu prawda? Książka skłania do refleksji. Jeszcze nie wiem jaki będzie finał, a juz spowodowala u mnie natężenie/strumien myśli :) To pozytywny objaw książkowy, nie zawsze porusza mnie to co czytam ;)))) Wato tak ja główny bohater dokonać retrospekcji swego zycia... :)


27 mar 2012 16:20:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2011 20:31:40
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
Post Re: Powieść psychologiczna
Powieść psychologiczna? Ja znam Dostojewskiego, W poszukiwaniu straconego czasu Prousta, Ulissesa Joyce'a, Steinbecka... Ale polskich ani współczesnych jakoś nie czytałam. Chętnie sięgnę po te kobiety, skoro mówicie, że warto. :)

_________________
Bogowie wiedzą, że śmierć jest nieszczęściem. Inaczej chętnie umieraliby sami.


28 mar 2012 11:54:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2010 8:56:19
Posty: 36
eCzytnik: na czymkolwiek ;)
Post Re: Powieść psychologiczna
Chyba wolę książki o tematyce psychologicznej, ale nie powieści. Czytuje poradniki, np Kobiety, które kochają za bardzo R. Norwood i książki , których autorzy odnoszą się do swojego własnego doświadczenia. Taka książka jest np. Jedz, módl się, jedz Michaela Bootha. To opis podróży autora i jego rodziny po Indiach, a równocześnie prób wyjścia z kryzysu wieku średniego.


14 cze 2012 1:19:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron