Teraz jest 28 mar 2024 14:45:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Etui od Tuff-Luv 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 15:20:17
Posty: 7
Post Etui od Tuff-Luv
Hej,

ostatnio przeglądając allegro w poszukiwaniu odpowiedniego etui dla mojego kindle, trafiłem na kilka aukcji z pokrowcami firmy Tuff-Luv (swoje kosztują). Widziałem, że sprzedają je też na amazonie. Czy ktoś z Was miał styczność z jakimkolwiek etui od tej firmy, czy są one warte swojej ceny? Jak się sprawują po dłuższym czasie użytkowania i czy są dobrze wykonane? Konkretniej zastanawiam się nad tym modelem: http://allegro.pl/tuff-luv-etui-dla-kin ... 97380.html - jeżeli ktokolwiek z Was jest w posiadaniu tego cacka, niech się wypowie jego temat. Dzięki :)


31 maja 2012 13:32:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 12:13:58
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Używam takie etui:
http://allegro.pl/etui-futeral-kindle-4 ... 47016.html

Cena dość duża, ale moim zdaniem warto było. Dobra jakość wykonania i duża wygoda.
Pozdrawiam
Mirek


31 maja 2012 14:01:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Mam dokładnie taki sam jak mirrys na swojego Kindle Touch i po miesiącu intensywnego używania jestem z niego bardzo zadowolony. Myślę, że nie warto oszczędzać kilkudziesięciu PLN, jeśli w grę wchodzi dobre zabezpieczenie czytnika, zwłaszcza gdy jest często przenoszony w torbie czy kieszeni. Według sprzedawcy mojego etui firma Tuff-Luv daje na swój produkt wieczną gwarancję (cokolwiek to znaczy, ale brzmi nieźle)


31 maja 2012 15:08:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Używam tego etui od grudnia. Brzydkie jest jak noc bezksiężycowa (czarna galanteria skórzana - ble...), ale za to niewiarygodnie funkcjonalne i rzeczywiście chroni Kindle'a (jakoś nigdy nie udawało mi się trzymać moich sprzętów w dobrym zdrowiu i parę razy już myślałam, że po którymś upadku będzie trzeba korzystać z pomocy Amazonu, a tu proszę - okładka zawsze ratowała całość czytnika).
Podsumowując powiem, że etui jest zdecydowanie warte swojej ceny i kupiłabym je jeszcze raz. Chociaż powoli dojrzewam do myśli o nabyciu tego cudeńka. Marzy mi się pełna autonomia z Kindlem no i oświetlenie w okładce, a nie doczepiane (chociaż lampka mighty bright sprawuje się bezproblemowo).


31 maja 2012 15:26:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 22:58:56
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3 3G, Onyx T68
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Do mnie wczoraj dotarło takie: http://allegro.pl/etui-futeral-kindle-t ... 18852.html tylko, że dla Kindla 3 (np. http://allegro.pl/etui-futeral-kindle-t ... 18852.html). Muszę przyznać, że jakość wykonania jest świetna, a design bardzo mi się podoba. Ponadto wreszcie mój czytnik nie wygląda na taki "bezbronny" ;) Po dniu używania jak najbardziej polecam!


31 maja 2012 15:56:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Niektorzy mnie zakrzycza ze sie powtarzam - ale czy warto wydawac 100 i wiecej zlotych na te oprawki zamiast na Bluecosto. Wiem ze niektorzy sa snobami i musza miec rzeczy firmowe - ale jutro mija jak mam swoje Bluecosto trzyma sie naprawde niczego sobie - Kindle kila razy mi sia zsunal/ upadl i oprawka spelnila swoja funkcje chroniaca. A to co piszecie o wycieraniu sie z tylu gumi i brzydki wyglad - bezplatne zapobieganie temu to wlozenie pod spod ciut grubszej karti papieru lub tak jak w moim przypadku - kupilem naklejke na Kindle 3 w dwoch wersjach - z wycietymi otworami na klawisze i druga z wycietym prostokatem na klawisze. Zeby ktos nie posadzil ze naklejki zostawiaja paskudny klej odkleilem w rogu ktory wlasnie jest najbardziej wrazliwy czesc naklejki i nie zostala ani odrobina kleju a naklejke dalo sie przykleic z powrotem. Kindle 3 nie ma zadnych otarc jest zabezpieczony - naklejke a jest mnostwo do wyboru wybralem taka zr malo sie odroznia od orginalnego koloru KIndla- oczywiscie ktos moze zaszalec i wybrac jakac demoniczna.
W ten sposob gdybym kupowal w Amazonie zaoszczedzilem kupe kasy a ze nie mam firmowego mnie nie rusza.


31 maja 2012 16:28:07
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Tzigi napisał(a):
Chociaż powoli dojrzewam do myśli o nabyciu tego cudeńka. Marzy mi się pełna autonomia z Kindlem no i oświetlenie w okładce, a nie doczepiane (chociaż lampka mighty bright sprawuje się bezproblemowo).

Kindle 4 waży niecałe 6 uncji, a ta okładka 7,58 uncji. Kindle ma grubość 0,34", a w okładce 0,72" (Prawie 2 centymetry!).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 maja 2012 16:41:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 15:20:17
Posty: 7
Post Re: Etui od Tuff-Luv
@mirrys: rozważałem również zakup tego etui, jednak chyba raczej funkcja podstawki (która jest dostępna w pokrowcu, do którego link podałem w pierwszym poście) bardziej mi się przyda.

@emindflow: przyznam, że mnie także zaciekawił motyw z dożywotnią gwarancją. Widocznie producent wierzy w trwałość swoich produktów. Ciekaw jestem jak to jest z reklamacją - pewnie tutaj musi być jakiś haczyk, chociaż niekoniecznie :)

@Tzigi: z tego co zdążyłem zaobserwować, to sporo etui od Tuff-Luv jest wykonana m.in. z tego typu skóry, a czerń jak czerń - kto co lubi. Jednemu się spodoba, a drugiemu wręcz przeciwnie, zawsze jest jeszcze do wyboru kolor różowy, bądź biały :)

@Haz111: design trochę zbyt wyrazisty, ja raczej poszukuję czegoś prostego, wręcz minimalistycznego.

@kris68: tu się wcale nie rozchodzi o to czy coś jest firmowe czy nie, głównie chodzi mi o jakość wykonania, a według wielu opinii - etui od Tuff-Luv uchodzą za trwałe, solidne i funkcjonalne. Zamierzałem kupić etui BlueCosto, jednak właśnie problem z tymi otarciami pozostawianymi na kindle'u zaważył na tym, że postanowiłem poszukać czegoś innego. Można co prawda kombinować z kartką czy naklejkami, tak jak robią to niektórzy, ale ja wolę zapłacić 3-krotność tej taniej podróbki i mieć uciechę z takiego etui na długo (w końcu to jednorazowy wydatek).

@t3d: to etui, które zamierzam kupić waży 8,5 uncji, a jego grubość to 0,8 cali. Ale czy to aż tak dużo, chyba nie?


31 maja 2012 18:08:55
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Etui od Tuff-Luv
devB napisał(a):
@t3d: to etui, które zamierzam kupić waży 8,5 uncji, a jego grubość to 0,8 cali. Ale czy to aż tak dużo, chyba nie?

Kwestia gustu. Ja lubię, gdy okładka nie waży dużo, bo wtedy czytnik nie traci na mobilności. Kindle classic w tej okładce z plastikowymi zatrzaskami z allegro mogę sobie włożyć do kieszeni w kurtce.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


31 maja 2012 22:20:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Etui od Tuff-Luv
t3d napisał(a):
Tzigi napisał(a):
Chociaż powoli dojrzewam do myśli o nabyciu tego cudeńka. Marzy mi się pełna autonomia z Kindlem no i oświetlenie w okładce, a nie doczepiane (chociaż lampka mighty bright sprawuje się bezproblemowo).

Kindle 4 waży niecałe 6 uncji, a ta okładka 7,58 uncji. Kindle ma grubość 0,34", a w okładce 0,72" (Prawie 2 centymetry!).


A to akurat mi nie przeszkadza. W KT lubię ilość książek, którą mogę na nim zmieścić, a rozmiary i waga są sprawą trzeciorzędną. Za to oświetlenie i zasilanie (dużo jeżdżę, a jestem zapominalska i nawet zdarzyło mi się tak skutecznie zapomnieć o tym, że Kindle'a się ładuje, że aż mi padł) - są na jednych z pierwszych miejsc.

devB napisał(a):
z tego co zdążyłem zaobserwować, to sporo etui od Tuff-Luv jest wykonana m.in. z tego typu skóry, a czerń jak czerń - kto co lubi. Jednemu się spodoba, a drugiemu wręcz przeciwnie, zawsze jest jeszcze do wyboru kolor różowy, bądź biały :)

Co jedno to gorsze :P Kolor czarny jeszcze jakoś tam wygląda, biały się zaraz pobrudzi, a różowy wywołuje we mnie najgłębsze odczucie obrzydzenia.

kris68 napisał(a):
Niektorzy mnie zakrzycza ze sie powtarzam - ale czy warto wydawac 100 i wiecej zlotych na te oprawki zamiast na Bluecosto. Wiem ze niektorzy sa snobami i musza miec rzeczy firmowe

Mnie na przykład w ogóle nie obchodzi, czy moje etui ma znaczek Tuff-luv, Amazona, czy czegokolwiek innego. Obchodzi mnie za to jakość. O rozpadaniu się tych z Bluecosto słyszałam dużo, a wiem, że przy moim trybie życia potrzebuję czegoś, co wszystko przetrzyma. Do tego jeszcze nie wiem, czy Bluecosto ma funkcję podstawki (podejrzewam, że nie), a to jest najlepsza część etui Tuff-Luv.


02 cze 2012 20:14:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 15:20:17
Posty: 7
Post Re: Etui od Tuff-Luv
@Tzigi: No cóż, nie zawsze dobry design i funkcjonalność idą w parze, chociaż tak jak wspomniałem wcześniej - kto co lubi. Ciężko trafić w gusta wszystkich. Ja osobiście na pierwszym miejscu stawiam głównie funkcjonalność (opcja podstawki naprawdę fajna sprawa) i jakość wykonania, a później resztę. Zamówiłem wczoraj etui, o którym pisałem w pierwszym poście, także za jakiś czas zdam krótką relacje z tego zakupu :)


02 cze 2012 22:45:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 15:20:17
Posty: 7
Post Re: Etui od Tuff-Luv
Miałem zdać relacje o zakupionym etui od Tuff-Luv zaraz po zakupie, ale jakoś wypadło mi to z głowy. Ostatnio sobie o tym przypomniałem, więc postanowiłem napisać parę słów.

Od przeszło miesiąca mój kindle leży praktycznie nieużywany (właśnie w nowym etui), dlatego też nie mogłem sprawdzić jak pokrowiec sprawdza się na zewnątrz, w ekstremalnych warunkach. Natomiast w domu, podczas normalnego użytkowania etui się sprawdza nad wyraz dobrze, jest dość poręczne. Podoba mi się dodatkowa funkcja podstawki, która ułatwia czytanie przy równoczesnej pracy np. przy laptopie.

Pokrowiec wygląda na solidny (i taki też jest), owszem na początku czuć zapach skóry przez dłuższy czas, ale można się do tego zapachu przyzwyczaić. Jeżeli ktoś koniecznie chce się pozbyć tej woni, to etui można zawsze wywietrzyć.

Na etui można również dostrzec małe niedociągnięcia (w miejscach szycia), ale takich rzeczy nie da się nigdy w 100% wyeliminować. Ja osobiście nie żałuję wydanych pieniędzy, dodatkowym atutem jest oczywiście "wieczna" gwarancja oferowana przez firmę Tuff-Luv.


16 sie 2012 16:13:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: