Teraz jest 20 kwi 2024 1:06:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Witam wszystkich - pierwszy Temat i taki "lamerski" :D

Potrzebuję pomocy w wyporze urządzenia :

Cena - NIE GRA ROLI
Ekran - Musi być eInk - czarno biały, chyba, że kolor jest równie czytelny - ale priorytetem jest czytelność ekramu.
Dotykowość Ekranu - nie konieczna, ale miła.
Formaty : PDF, DOC, DOCX RTF, ODT, z programu Mobipocket, TXT, EPUB - oczywiście polskie znaki obowiązkowe.
Multimedia oraz internet - nie istotne, mam tablet.
Czas pracy na baterii - bardzo ważny.
Przekątna ekranu - nie chciałbym przekroczyć 10 cali, mój obecny tablet ma 8.9 cala i stanowi to idealną wielkość, z drugiej strony wolal bym niże niż 6 - 7 cali nie schodzić.

Ogólnie poszukuję topowego urządzenia, które będzie TYLKO czytnikiem Ebooków. Żadnego społecznościowego shitu, żadnych wodotrysków. Ma być uniwersalne - to znaczy obsługiwać maksymalnie dużą liczbę formatów. Ma długo pracować, tak by co 5 godzin nie ładowac. Mile widziana obsługa kart SD - ale nie jest niezbędna.
Jak pisałem cena nie gra roli - jakość i uniwersalność to podstawa i priorytet.

Czy Onyx Boox M92 był by dobrym wyborem?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


21 maja 2012 16:39:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 kwi 2012 18:00:25
Posty: 20
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Cóż ja ze swej strony polecam Kindla Touch (posiadam obecnie). Jedyny minus to to iz obsluguje tylko formaty PDF i MOBI. Nie ma mowy o fb2 i ePUBach. Jednak mozna sobie latwo z tym poradzic poprzez konwersje na dany format przy uzyciu Calibre.

Osobiscie jeszcze bralbym pod uwage NOOKa Touch. Bez wodotrysków. Obłusuje najwazniejsze formaty i wyglada znakomicie.

Pozdrawiam.


22 maja 2012 16:04:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Oba mają ekrany sześciocalowe, a jeśli Rhavir koniecznie potrzebuje obsługę PDF i DJVU, to lepiej żeby sięgnął po a) sprzęt obsługujący więcej formatów b) 10".


22 maja 2012 18:57:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Wypowiem się na temat M92:

Z formatów które wymieniłeś, nie jestem pewien tylko czy odtwarza odt (nie sprawdzałem). Do otwierania doc, docx, xls, ppt, pptx używa picsel file viewer - szału nie ma, nie ma edycji, ale czytać można (szczególnie mi się przydał do otwierania power pointa). Pdfy czyta bez problemu, gdzieś na forum były testy nawet kilkuset megowych plików, niektórym jest potrzebne przeglądanie dwukolumnowe - niestety tego nie posiada.
Epuby i mobi czyta bez problemu.
Dotykowy ekran (rysik), przydaje się do robienia zoomu, podkreślania w pdf jak ktoś potrzebuje.
Obsługa kart SD do 32 Gb.
Wypada wspomnieć że firmware posiada jeszcze trochę błędów (znajdziesz na forum), aczkolwiek nie są z reguły związane z czytaniem ebooków. Da się z nimi pracować.
Co do baterii - to nie robiłem testów, w każdym razie jeżeli wyłączam czytnik jak nie używam, to bateria trzyma tyle, że nie zwracam szczególnej uwagi na potrzebę jej ładowania. Ostatnio używam czytnika godzinę może więcej dziennie i już ponad drugi tydzień ciągnie, czyli nie jest źle. Wszystko zależy czy używasz wifi itd. - jak tylko czytasz to długo pociągnie.
Ja jestem bardzo zadowolony z mojego zakupu.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


22 maja 2012 23:12:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Generalnie waham się między M92 a mniejszym - mam tablet HP Slate 2 z ekranem 8.9 cala, oraz dwa netbooki z "ukręcanym" ekranem konwertujace się do "tabletu" - stareńki Gigabyte M912M oraz Viliv S10 Blade. M912M ma ekran 8.9 cala a S10 10 cali z hakiem.
Na tablecie czyta się dobrze - ale sami Wiecie jak to przyjemność gdy ekran świeci non-stop w oczy :D stąd chęć zakupu czytnika opartego o EInk. O wadze i czasie pracy nie wspominam - miałem ostatnio nieprzyjemność jechać z Krakowa do Wejherowa - bite 16 godzin w pociągu. Na szczęście Viliv S10 miał czas pracy 14 godzin - i mając tablet oraz S10 dałem radę. :D

Jak sioę sprawują 6 calowe czytniki? Czy wygoda czytania jest jak małej ksiązki? Jeśli tak to raczej zdecyduję się na mniejszy czytnik - nie chodzi mi o kasę ale o wygodę - wiadomo, że mniejsze urządzenie jest bardziej "przenośne" i wygodniejsze.

Ciekawie wygląda Onyx Box i62 - wygląda bardzo ciekawie, duża pamięć, łączność i obsługa formatów mnie interesujących - nie ma ODT - ale to pikuś, LibreOffice zapisze mi DOC'a lub RTF'a.

Czytnik chcę kupić w Polsce - w sklepie, w końcu po za gwarancją mamy Niezgodność Towaru z Umową w razie W.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 maja 2012 9:20:59
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Rhavir napisał(a):
Ciekawie wygląda Onyx Box i62 - wygląda bardzo ciekawie, duża pamięć, łączność i obsługa formatów mnie interesujących - nie ma ODT - ale to pikuś, LibreOffice zapisze mi DOC'a lub RTF'a.

Błądzisz, ODT od razu skonwertuj na epub albo mobi, będzie to o wiele wygodniejsze, a zajmie tyle samo czasu. ODT z tego co wiem otworzysz od razu w calibre. Do OOo był także extension który umożliwiał eksport. Znajdziesz na forum.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 maja 2012 10:24:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Niestety - ODT muszę, obsługiwać, co więcej nie mogę go skonwertować na nic innego niż DOC czy RFF - bo po przeczytaniu często musze odesłać poprawki. Stąd moje zainteresowanie Onyxem - który dzięki Stylusowi / Piórku pozwala na robienie notatek czy poprawek. ODT skonwertuję na przykład na tablecie na DOC/RTF naniosę poprawki i odeślę. Brak ODT nie jest więc jakimś problemem dopóki mam DOC'i i RTF'y.
Jak rozumiem odręczne notatki mogę zapisać i jakoś "dolączyć i wyeksportować" do dokumentu?

Niby na teblecie / netbooku jest to wygodniejsze, ale często bywam w podróży i czytanie na LCD'eku jest masakryczne na dłuższą metę.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 maja 2012 11:26:26
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
w doc chyba nie można robić notatek...
Tak czy inaczej notatki nie będą zintegrowane z wejściowym plikiem.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 maja 2012 17:18:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Co do notatek - można je robić tylko w pdf. Za to na dwa sposoby
- w postaci komentarzy z wprowadzaniem z klawiatury (dotykowa niestety) - raczej mało praktyczne i na dłuższą metę ja nie dałbym rady
- drugi sposób za to jest super - w postaci szkicu, rysuje się odręcznie rysikiem, podkreśla, pisze itd.
Dementuję po części co powiedział t3d - jest opcja eksportu notatek w postaci pliku pdf zintegrowanego z notatkami wprowadzonymi - całkiem nieźle to potem na kompie wygląda.

Sprawdziłem dzisiaj odt - nie jest obsługiwany.

Co do wielkości ekranu - polecam przejść się do jakiegoś sklepu gdzie będzie model 6 i 9 cali. Weź do ręki, poproś o odpalenie, zweryfikujesz sobie wagę i komfort czytania. Większy trochę więcej waży, nie wsadzisz do kieszeni (zwykłej), za to dużo lepiej pracuje się z pdfami (jak obrócisz ekran w poziomie, to masz praktycznie szerokość A4), no i wymaga mniejszej ilości zmian stron - lepiej się czyta i mniej baterii zużywa.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


23 maja 2012 22:55:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Byłem w sklepach :D tyle, że po 5 minutach "trzmania" nie można sobie wyrobić zdania. Z tabletem miałem tak samo - wydawało się, że 10 cali jest OK - ale po 5 godzinach w "terenie" okazał się za duży i nie wygodny. Mnie interesuje doświadczenie ludzi, którzy na co dzień używają. Co do notatek - przeboleję, jakoś się dostosuję.

Kumpel namawia mnie na Onyx Box i62 Espresso - na dniach może uda mi się go pożyczyć - kupił go w przedsprzedaży na Alledrogo :D i podobno wczoraj mu go wysłali. Zobaczymy więc jak działa.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


24 maja 2012 8:47:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Czytnik - pomoc (wiem, nudny temat)
Moj M92 waży lekko ponad 700 [g] (razem z etui). Fakt jest taki że stojąc w autobusie i trzymając go w jednej ręce trochę ciężko się czyta. Na siedząco jest ok.
Jakbym nie potrzebował większego ekranu w pracy to bym brał 6 cali.
Jak masz możliwość pożyczyć sprzęt to będzie to najlepszy test.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


24 maja 2012 10:29:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron