Teraz jest 28 mar 2024 18:42:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
kindle touch z bezkartek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 9:45:35
Posty: 3
Post kindle touch z bezkartek
Zamierzam kupić kindle touch i zastanawiam się gdzie najlepiej.
Ze względu na stan PLN coraz słabiej wygląda kupowanie za granicą, bezpośrednio z amazona. Na allegro jakoś się boję.
Znalazłem za to ciekawą ofertę na bezkartek.pl

http://www.bezkartek.pl/br-v-br86/Czytn ... ata-GW.jsf

Wiem, że jest z reklamami (nie przeszkadza mi to) i wiem że dają drugi rok gwarancji za darmo
Mam pytanie czy ktoś z was może kupił tam i czy jest zadowolony?
Co sądzicie o tej ofercie?


Ostatnio edytowano 18 maja 2012 6:47:00 przez empeka77, łącznie edytowano 1 raz



16 maja 2012 9:58:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: kindle touch z bezkartek
Cóż, strona jest pewna, cena niezła, a gwarancja raczej dla osób o mocnych nerwach, bo diabli wiedzą co będzie jak stłuczesz ekran. Ale jeśli porównywać z Allegro, to jest mniej więcej tak samo.


16 maja 2012 12:12:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 12:13:58
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: kindle touch z bezkartek
2 maja tego roku zamówiłem czytnik Kindle 4 Classic w tym sklepie. Pierwszego tygodnia maja nie było żadnego kontaktu z kimkolwiek z Biura. I żadnej informacji na stronie, że nie pracują. A były 3 dni robocze.
Do tej pory mam status "w realizacji". A jest już 16 maj. Tydzień temu odebrałem Kindle ze sklepu morele.net. Cena była wyższa, ale już mam, używam. Jest to oczywiście wersja z reklamami, ale nie przeszkadza mi to.
A sklep bezkartek.pl niestety omijam z daleka.

Pzodrawiam
Mirek


16 maja 2012 12:23:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: kindle touch z bezkartek
Hej!
Mnie także bezkartek.pl jawi się jako coś do czego należy podchodzić z bardzo ograniczonym zaufaniem (patrz: http://forum.eksiazki.org/post82508.html#p82508).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


16 maja 2012 12:29:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 9:45:35
Posty: 3
Post Re: kindle touch z bezkartek
a ja się zastanawiałem czy sama oferta jest dobra :)
nie sądziłem, że z realizacją są takie problemy

mirrys, daj znać czy się odezwali albo przysłali sprzęt


16 maja 2012 13:08:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 12:13:58
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: kindle touch z bezkartek
Dosłownie przed chwilą (13:40) otrzymałem maila z informacją o realizacji zamówienia (z odbiorem osobistym w punkcie w Warszawie). Dobre i to. Jednak sklep działa, choć trwało to 15 dni i brak kontaktu po złożeniu zamówienia zniechęcił mnie całkowicie.
Sprzęt kupiłem tydzień temu w innym sklepie i nie skorzystam z ich oferty.

Pozdrawiam
Mirek


16 maja 2012 13:47:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: kindle touch z bezkartek
Na allegro kupowałem classica. Wszystko trwało nawet nie wiem czy 24h :) Więc nie ma co się bać.


16 maja 2012 15:35:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: kindle touch z bezkartek
Hmm, czyli się trochę zagalopowałem z tym bezkartek. Przepraszam.

Allegro to nie jeden supermarket, a targ ze tysiącami sprzedawców. Gdyby empeka kupował u tego samego sprzedawcy pewnie nie miałby problemów, ale u innego nie jest to już takie pewne. Osobiście wolałbym nie kupować elektroniki na Allegro od osób prywatnych.


16 maja 2012 15:38:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 maja 2012 9:45:35
Posty: 3
Post Re: kindle touch z bezkartek
wczoraj postanowiłem jednak zaryzykować i zamówiłem...

przed chwilą kurier mi go przyniósł!! 21 godzin od zamówienia!!

jeszcze nie uruchamiałem


17 maja 2012 12:50:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: kindle touch z bezkartek
wujo444 napisał(a):
Osobiście wolałbym nie kupować elektroniki na Allegro od osób prywatnych.


A ktoś Ci każe kupować od osób prywatnych? Na allegro jest od groma sklepów, dla nich to jeden z kanałów dystrybucji. Swoją drogą jeszcze mi się nie udało kupić jakiejkolwiek elektroniki nie od sklepu :) Kundla zakupiłem od dobrego sklepu, który specjalizuje się w czytnikach. Poza tym zawsze są opinie, ocena sprzedaży, itp.


18 maja 2012 8:42:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: kindle touch z bezkartek
Nikt. Ale najczęściej to osoby prywatne maja najniższe ceny, bo nie płacą cła. Opinie? Najczęściej są zawyżane z uprzejmości. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.


18 maja 2012 18:57:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: kindle touch z bezkartek
wujo444 napisał(a):
Nikt. Ale najczęściej to osoby prywatne maja najniższe ceny, bo nie płacą cła. Opinie? Najczęściej są zawyżane z uprzejmości. Jak to mówią, przezorny zawsze ubezpieczony.


Jak to nie płacą cła? Osoby fizyczne są z tego zwolnione czy co? Ceny na allegro np. kindle classica nie różnią się diametralnie od siebie. Różnice kilkudziesięciu złotych max. Poza tym sam sprzedawca mnie aż tak bardzo nie interesuje, skoro gwarancję daje mi sam Amazon.

BTW Na allegro kupuję już od ładnych paru lat i w sumie nie miałem nigdy jakiś problemów ze sprzedawcą. Czytam wyłącznie (o ile są) negatywy bądź neutrale. Sklep na allegro jak dla mnie niczym się nie różni od sklepu sprzedającego poza allegro. Zawsze jest jakieś ryzyko. Zawsze, nawet z tymi najlepszymi. Grunt to zdrowy rozsądek.


21 maja 2012 8:53:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: kindle touch z bezkartek
Nie są, ale mogą przewieźć kilka sztuk w bagażu omijając odprawę. Natomiast firma musi mieć wszystkie papierki podbite, bo jak wleci fiskus, to tylko raz.

Gwarancji Amazon na wersję z reklamami NIE DAJE, jeśli jesteś POZA USA. Musiałbyś go na własny koszt odsyłać do USA... Czyli mniej więcej za tyle, ile wynosi dopłata do International bez reklam. Obecnie możesz sobie "odblokować" Kindle na ich stronie za 30 (Classic, K3) i 40$ (Touch), i dopiero wtedy będziesz miał spokój z gwarancją.

Cytuj:
Sklep na allegro jak dla mnie niczym się nie różni od sklepu sprzedającego poza allegro. Zawsze jest jakieś ryzyko. Zawsze, nawet z tymi najlepszymi. Grunt to zdrowy rozsądek.

Na pewno? Zawsze może się trafić firma Krzak. Dlatego rozsądek mi podpowiada, żeby kupując drogi sprzęt, dopłacić te parę złotych i kupić na pewnej stronie, która działa już od lat i nie wyparuje za miesiąc.


21 maja 2012 11:55:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: kindle touch z bezkartek
wujo444 napisał(a):
Nie są, ale mogą przewieźć kilka sztuk w bagażu omijając odprawę. Natomiast firma musi mieć wszystkie papierki podbite, bo jak wleci fiskus, to tylko raz.

Gwarancji Amazon na wersję z reklamami NIE DAJE, jeśli jesteś POZA USA. Musiałbyś go na własny koszt odsyłać do USA... Czyli mniej więcej za tyle, ile wynosi dopłata do International bez reklam. Obecnie możesz sobie "odblokować" Kindle na ich stronie za 30 (Classic, K3) i 40$ (Touch), i dopiero wtedy będziesz miał spokój z gwarancją.


Jaaasne, ciekawe jakim cudem mi Amazon wymienił od ręki uszkodzonego kundla SO kupionego na Allegro? Odesłałem SO i dostałem SO. Do Polski. Cud jakiś czy co? :)
wujo444 napisał(a):
Cytuj:
Sklep na allegro jak dla mnie niczym się nie różni od sklepu sprzedającego poza allegro. Zawsze jest jakieś ryzyko. Zawsze, nawet z tymi najlepszymi. Grunt to zdrowy rozsądek.

Na pewno? Zawsze może się trafić firma Krzak. Dlatego rozsądek mi podpowiada, żeby kupując drogi sprzęt, dopłacić te parę złotych i kupić na pewnej stronie, która działa już od lat i nie wyparuje za miesiąc.


Na pewno. Na allegro jest mnóstwo firm, które działają od lat i mają się dobrze. Dla wielu z nich allegro to dodatkowy kanał dystrybucji. Poza tym jak Ci się coś spierdzieli to gwarancję realizujesz u producenta a nie w sklepie. A to, że dziś firma istnieje (w dodatku od lat) nie oznacza, że jutro jeszcze będzie, nie mówiąc już o perspektywie roku czy dwóch :) Żyjemy w burzliwych czasach, gdzie firmy padają jak muchy


21 maja 2012 13:55:04
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kindle touch z bezkartek
mikay napisał(a):
wujo444 napisał(a):
Nie są, ale mogą przewieźć kilka sztuk w bagażu omijając odprawę. Natomiast firma musi mieć wszystkie papierki podbite, bo jak wleci fiskus, to tylko raz.

Gwarancji Amazon na wersję z reklamami NIE DAJE, jeśli jesteś POZA USA. Musiałbyś go na własny koszt odsyłać do USA... Czyli mniej więcej za tyle, ile wynosi dopłata do International bez reklam. Obecnie możesz sobie "odblokować" Kindle na ich stronie za 30 (Classic, K3) i 40$ (Touch), i dopiero wtedy będziesz miał spokój z gwarancją.


Jaaasne, ciekawe jakim cudem mi Amazon wymienił od ręki uszkodzonego kundla SO kupionego na Allegro? Odesłałem SO i dostałem SO. Do Polski. Cud jakiś czy co? :)

Raczej Twoje szczęście, że trafiłeś na łaskawego/mało spostrzegawczego konsultanta. Kilku innych takiego szczęścia nie miało.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


21 maja 2012 14:34:01
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron