Teraz jest 28 mar 2024 20:50:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Boox A60, problem z ładowaniem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2012 11:06:01
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox A60
Post Boox A60, problem z ładowaniem
Witam. Jestem nowa i na forum i jeżeli chodzi o użytkowanie e-czytnika. Posiadam nowego (mam go dopiero tydzień) onyxa A60. Wczoraj wystąpił u niego następujący problem:
bateria jest rozładowana do końca ( dopiero wczoraj przeczytałam, że nie powinna się rozładowywać do końca, ale cóż, stało się.) Kiedy podłączam ją do ładowania, to świeci się przycisk OK ( tak jak zwykle przy ładowaniu) , ale na baterii na ekranie nie pojawia się taki ... "piorunek", który powinien być gdy bateria się ładuje. Booxa mogę włączyć tyko przez przycisk reset, działa tylko gdy jest podłączony do ładowarki (ale się nie ładuje). Dodam jeszcze, że cały czas świeci się ta diodka niebieska, która pali się przy wyłączaniu. Pali się mimo, że onyx jest odłączony od prądu. Próbowałam korzystać z instrykcji na stornie onyxa, ale to nic nie daje.
BARDZO PROSZĘ O POMOC, gdyż nie mam możliwości za bardzo oddania go do serwisu.
Pozdrawiam, Omega.


12 maja 2012 11:16:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2012 9:53:00
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Odp: Boox A60, problem z ładowaniem
Miałem identyczny przypadek (czytając forum, widzę, że nie tylko ja).
Po zdjeciu tylnej części obudowy odłączyłem na kilkanaście sekund baterię i podłączyłem ją ponownie. Po podłączeniu do ładowarki, A60 powrócił do żywych :-)


12 maja 2012 20:11:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2012 17:40:15
Posty: 16
eCzytnik: Onyx Boox x60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Otóż widzisz musisz tylko wysłać czytnik do serwisu. Ja wysłałem swoją x60 okazało się, że w serwisie jednak działa i teraz za pobyt i zabiegi sprawdzające w słonecznym Wrocławiu płacę 75 zeta. :/

Założę się o każde pieniądze, że jak dojedzie to jednak będzie zepsuty.

Ale w sumie już mi szkoda nerwów. Niech mają te złocisze i tyle.

A jeśli okaże się, że teraz działa poprawnie. I, że u mnie był zepsuty czego jestem absolutnie pewien. Tzn. że go naprawili. -.- I zapłaciłem 75 zł bez sensu bo był na gwarancji.


13 maja 2012 0:42:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
kemotz, a Ty wciąż czekasz na swój czytnik?


14 maja 2012 11:12:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 maja 2012 11:06:01
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Dziękuję, zadzwoniłam do serwisu, bo nic z pomocy z forum nie pomogło. Bardzo miła i uprzejma pani powiedziała mi, że muszę go podłączyć do łądowania na całą noc. Jeżeli to nie pomoże to trzeba będzie wgrać nowe oprogramowanie.... Więc trzymam kciuki, że się uda.
Pozdrawiam, Omega.


14 maja 2012 15:46:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
A powiedziała które nowe oprogramowanie trzeba wgrać. Przecież żadnego nowego nie ma.

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


15 maja 2012 10:27:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 mar 2012 17:40:15
Posty: 16
eCzytnik: Onyx Boox x60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
@gienkollo Ano czekam, pewnie jutro będzie. Ale szczerze mówiąc nie wierze jakoś, że będzie sprawny.

@omega Jak Ci się znowu wyłączy po 3 godzinkach użytkowania po całonocnym ładowaniu zadzwoń jeszcze raz do serwisu i powiedz, żeby Ci przeprowadzili zdalną procedurę serwisową ze sprawdzeniem ilości odświeżeń(wydaje mi się że się da). Może Ci to wyklarować po części czy bateria jest sprawna i czy ładuje się do końca. ;)


15 maja 2012 20:40:50
Zobacz profil
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
omega napisał(a):
bateria jest rozładowana do końca ( dopiero wczoraj przeczytałam, że nie powinna się rozładowywać do końca, ale cóż, stało się.) Kiedy podłączam ją do ładowania, to świeci się przycisk OK ( tak jak zwykle przy ładowaniu) , ale na baterii na ekranie nie pojawia się taki ... "piorunek", który powinien być gdy bateria się ładuje. Booxa mogę włączyć tyko przez przycisk reset, działa tylko gdy jest podłączony do ładowarki (ale się nie ładuje). Dodam jeszcze, że cały czas świeci się ta diodka niebieska, która pali się przy wyłączaniu. Pali się mimo, że onyx jest odłączony od prądu.

Baterię można rozładowywać do końca, czytnik powinien być sprawny przez cały czas działania baterii - każde urządzenie elektroniczne ma zabezpieczenie przed destrukcyjnym rozładowaniem baterii do "zera" i wyłącza się, kiedy poziom napięcia w baterii spadnie poniżej określonego poziomu (np. dla popularnych "paluszków" 0,9V).
Niebieska dioda powinna świecić się tylko w momencie wykonywania czynności (uruchamianie, zamykanie...)
Jeżeli na jakimś egzemplarzu czytnika jest inaczej, to błąd i być może z inną wersją oprogramowania on nie występuje, ew. serwis powinien dostarczyć odpowiednią, która nie ma tego typu objawów.


22 maja 2012 14:47:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2012 19:03:41
Posty: 2
eCzytnik: boox x60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Hej, mam identyczny problem z moim x60 jak koleżanka omega! Ładowanie przez całą noc nic nie dało, a obudowy za żadne skarby nie jestem w stanie zdjąć, aby wyjąc i zresetować baterię - nie schodzi mimo, iż użyłam dość dużo siły. Nie chcę ściskać za mocno, żeby nie uszkodzić urządzenia - wygląda na delikatne. Nie mam możliwości oddania czytnika do serwisu! Nowego oprogramowania nie mogę wgrać, gdyż komputer "nie widzi" czytnika. POMOCY!


01 lip 2012 19:13:39
Zobacz profil
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
ant1980 napisał(a):
Nie mam możliwości oddania czytnika do serwisu!
Nasz serwis obsługuje nie tylko Polskę, ale również Europę. Jeśli czytnik na gwarancji, proszę zgłaszać.
Jeśli po gwarancji, również serwis jest dostępny.

W modelach X60 i nowszych A60 (białe pudełka), a także X61S zdejmowanie tylnej, metalowej obudowy odbywa się po odkręceniu 2 drobnych śrubek umieszczonych na dolnej krawędzi czytnika (na lewo od przycisku głośności i po prawej stronie slotu na karty SD).
Po odkręceniu tych 2 śrubek (są bardzo drobne), metalową część obudowy z tyłu (duża część z napisami BOOX itd.), można zsunąć w dół, o ok. 0,5 cm i odłączyć od czytnika.
Pod tą obudową jest dostępna bateria, wraz z wtyczką do płyty czytnika, dla łatwej wymiany.

[Edit:] Demontaż, naprawa wadliwego produktu bez zgody serwisu, powoduje utratę gwarancji, klient zachowuje prawo do płatnego serwisu.

ant1980 napisał(a):
Nowego oprogramowania nie mogę wgrać, gdyż komputer "nie widzi" czytnika.
Jaki system operacyjny jest w komputerze? Jeśli nie widać w nim podłączonego "dysku" czytnika, może trzeba wypróbować z innym portem USB w komputerze lub innym kablem.

Aktualizację oprogramowania wgrywamy na kartę SD (do głównego katalogu) a nie do pamięci czytnika.
Wszystko opisane jest na naszej stronie: http://onyx-ereader.pl/pl/aktualizacje
lub też przy każdym modelu w szczegółach.


Ostatnio edytowano 09 lip 2012 22:50:53 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 1 raz

Dodanie zastrzeżenia



02 lip 2012 9:59:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2012 19:03:41
Posty: 2
eCzytnik: boox x60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Rozkręcone, odłączone, podłączone! Już wszystko działa! Dziękuję ! Pozdrawiam.


02 lip 2012 16:23:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2012 21:13:06
Posty: 2
eCzytnik: onyx A60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Ja mam to samo. Jak wyjąłeś wtyczkę baterii z czytnika?


05 lip 2012 21:42:02
Zobacz profil
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Wtyczka jest mała, ale nie posiada jakiegoś specjalnego zatrzasku, można bezpiecznie odpiąć i przypiąć.
Nasz serwis zawsze może pomóc, a jeśli czytnik jest na gwarancji, nie wiąże się to z żadnymi opłatami.


06 lip 2012 12:41:30
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2012 21:13:06
Posty: 2
eCzytnik: onyx A60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
Faktycznie wtyczka jest maleńka, ścisło wychodzi, ale udało się.


06 lip 2012 20:56:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: Boox A60, problem z ładowaniem
8) Właśnie utraciłeś gwarancje 8)

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


10 lip 2012 13:48:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron