Teraz jest 29 mar 2024 0:48:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Reklamy na KINDLE można wyłączyć.... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Czytuje to i owo na temat mojego świeżego KT i dowiaduję się ciekawych rzeczy ;) .
Zakupiłem wersję z reklamami ale zdziwił mnie ich brak po uruchomieniu urządzenia. Nie rejestrowałem go bo nawet nie wiedziałem że trzeba i coś to daje ale okazuje się że jednak tak.
I teraz mam parę pytań. Oczywiście wykonałem JB ekran się obraca, książki wrzucam przez usb, nie mam reklam z czytnika jestem bardzo happy soft 5.0.1 . O ile dobrze rozumiem gdy go zarejestruje zaktualizuje mi się do 5.0.3 automatycznie/manualnie? jeśli mam jb to przebiegnie ten proces normalnie i rotacja ekranu będzie śmigać na 5.0.3? bez ponownych kombinacji z odinstalowywaniem jb i rotate? Jaki wpływ na gwarancje ma niby nierejestrowanie się w Amazonie?

Ostatnio powstają w sieci drobne urywki potrzebnych informacji rozbite po przeróżnych postach(aktualnych i nie) ale nigdzie nie ma tego w jednym miejscu na świeżo. Dlatego byłbym wdzięczny za pomoc w podjęciu właściwych kroków na ten czas.


06 mar 2012 17:16:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Rejestracja Kindla jest bardzo istotna dla gwarancji - na jej podstawie pracownik Amazon może dokonać identyfikacji urządzenia (określić jego lokalizację - USA/International, datę i rodzaj zakupu - promocja SO/wersja 'Pure' itp.), odblokować i włączyć go do 'systemu użytkowników', dzięki któremu można dokonywać swobodnych zakupów w 'sklepie Amazona'... a także, w razie awarii, stwierdzić czy system zainstalowany w urządzeniu nie był modyfikowany, co automatycznie narusza warunki gwarancji.
Jednak trzeba pamiętać, że rejestracja w przypadku wersji SO, oznacza automatyczne pojawienie się reklam, które można wyłączyć (o czym wcześniej pisałem), bądź 'spersonalizować' w ustawieniach konta - określając ich rodzaj wg własnych potrzeb i zainteresowań.


06 mar 2012 20:37:47
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
...ja na razie nie zarejestrowałem Kindla - i wcale mi to w niczym nie przeszkadza - swobodnie mogę czytać książki i uzupełniać jego zasoby :)


06 mar 2012 20:44:53
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Cytuj:
Reklamy na KINDLE można wyłączyć....

... tylko po co? W niczym nie przeszkadzają. Mogłaby być ta jedna pozycja więcej w menu głównym, ale mając setki ebooków, lepiej poorganizować je w kolekcje, niż przewijać milion stron. Jak dla mnie nie ma o czym myśleć.


06 mar 2012 21:49:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Ale jeśli załóżmy teraz po jb i zainstalowaniu obracania ekranu, zaczął bym się rejestrować to aktualizacja przebiegnie normalnie czy się to wysypie przez te wcześniejsze zmiany?, a jeśli się nie wysypie tylko zaktualizuje to czy jb i obracanie będzie nadal działać?
Z tego wszystkiego zależało by mi na ustawieniu godziny, kolekcjach i wysyłaniu na email ebooków.


06 mar 2012 23:09:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
podoba mi się stanowisko Kasi, która napisała w innym wątku:
'...póki mam gwarancję nie będę kombinować, liczę na oryginalny soft - aczkolwiek kusi...' :-)

- trzeba przyznać, że bardzo rozsądne podejście :-)

a propo wyłączania nie tylko reklam, ale fizycznie Kindle 4 Touch - to można to zrobić kombinacją przycisków 'Menu+Power' :-)

...albo jeśli przetrzymamy dłużej przycisk 'Power'

t3d: połączyłem posty.


06 mar 2012 23:44:20
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Reklamy to najmniejszy problem, dla mnie brak obracania ekranu dyskwalifikuje oryginalny soft a brak dotyku w wersji classic zmusza do wyboru KT, i jestem nim w tym momencie w pełni zadowolony. Nie chce teraz zaktualizować go i cofnąć się jeśli chodzi o obsługę i użyteczność :roll: bo to mija się z celem. Jednak może nowy soft nie przeszkadza jb i obracaniu i o to właśnie pytam ;) .


07 mar 2012 9:29:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
eeon

Cytuj:
...ja na razie nie zarejestrowałem Kindla - i wcale mi to w niczym nie przeszkadza - swobodnie mogę czytać książki i uzupełniać jego zasoby

Rozumiem że nie chcesz ale uwierz mi wiele tracisz - poczawszy od przesylania a skonczywszy na rejestracji w razie naprawy gwarancyjnej. Wiem ze masz swoje zdanie i je szanuje wiec nie odbieraj tego jako atak znow z mojej strony.
A przeciez i na zarejestrowanym Kindle mozesz robic jailbreak i inne mody . Pewnie ze nie mam zamiaru Cie zmuszać ale jak już ktos napisał - w ten sposob nie wykorzystujesz całego potencjału Kindle a może byłoby warto ? A reklam mozesz sie przeciez pozbyc. Pozdrawiam i miłego dnia.

P.S. eeon i malutka prośba - nie pisz proszę posta pod postem tylko edytuj poprzednie ;) .


07 mar 2012 10:38:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
kris68, no przyznam się, że postępuje trochę asekuracyjnie, ponieważ urządzenie mam od niedawna i nie poznałem w pełni jeszcze wszystkich jego możliwości a znając siebie, wiem, że łatwiej mi coś popsuć niż później naprawić. ;)

Co do rejestracji - to chętnie to zrobię (z wiadomych względów), ale póki czas nie mam dostępu do WiFi i jestem zmuszony korzystać z 'ograniczonej wersji'
urządzenia - niestety :cry: - aczkolwiek jak wcześniej napisałem w niczym mi to nie przeszkadza :-)

kris68,
PS . jeżeli masz jakieś uwagi odnośnie stylistyki, formy czy sposobu umieszczania treści na forum, bądź jakiekolwiek inne osobiste spostrzeżenia odnośnie osób aktywnie korzystających z jego zasobów, to aby uniknąć, na przyszłość, niepotrzebnych 'zgrzytów' i konfliktów, proszę napisz im to na priva a będzie wszystko OK (czytaj: 'w porządku').
Uwierz:
Nie jest nikomu fajnie jak na forum znajdzie się osoba, która 'bawi się w cenzora', i czepia byle 'pierdół', byle słówek... i czegokolwiek bądź, tak naprawdę nic poza tym nie wnosząc.
To rodzi niepotrzebne konflikty, podcina motywację, burzy spokój... chęć do jakiejkolwiek dalszej dyskusji i podejmowania kolejnych wątków. A przecież w tym wszystkim chodzi o to, żeby rozmawiać - a dobrze, jeśli rozmowa ta trzyma się 'tematu' a nie schodzi niepotrzebnie na jego margines.
Rozumiem, że masz dobre intencje, ale daj innym szansę i czas, aby 'bezboleśnie' oswoić i zapoznać się z warunkami i przyjętymi tu zasadami. Nie ma sensu 'wychowywać kogokolwiek na siłę' - chyba, że... masz misję a innym to nie przeszkadza.

Pozdrawiam i również życzę miłego dnia :-)


Ostatnio edytowano 10 mar 2012 17:32:22 przez eeon, łącznie edytowano 1 raz



07 mar 2012 14:11:29
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2012 13:22:49
Posty: 12
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Czy umie ktoś odpowiedzieć na moje pytania parę postów wyżej :) ?
Nie chce ryzykować straty zmiany orientacji, a może ktoś coś wie


08 mar 2012 17:27:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Co do reklam to jest poradnik jak je wyłączyć(dokładniej chodzi o podmianę pliku .assets w kindlu i resecie do ustawień fabrycznych). Operacja ta jest prosta, a 30$ dopłaty to jest tak jakbyś po prostu od razu zamówił wersję międzynarodowa.

Co do czegoś jak itunes dla kindla to callibre czymś takim jest, niektórym interfejs może się nie podobać, ale przyzwyczaić się da :)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


10 mar 2012 16:04:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 15:40:15
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
A czy po jailbreak'u i wywaleniu reklam jest możliwe dalsze korzystanie na przykład z subskrypcji czasopism (GW), czy kupowanie książek w amazonie?... czy może się mi amazon przyczepić, że coś jest nie tak...?


07 maja 2012 15:44:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
Polecam mój artykuł zawierający m.in. dokładny (obrazkowy :D) opis jak wyłączyć legalnie reklamy na Kindle.

Ponadto krótka rozprawka, na temat tego, że.... w ten sposób można zrobić ciekawy "myk" z gwarancją :)

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


12 maja 2012 4:35:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Reklamy na KINDLE można wyłączyć....
noisy napisał(a):
Polecam mój artykuł zawierający m.in. dokładny (obrazkowy :D) opis jak wyłączyć legalnie reklamy na Kindle.

Ponadto krótka rozprawka, na temat tego, że.... w ten sposób można zrobić ciekawy "myk" z gwarancją :)


Niestety mijasz się z prawdą pisząc "Kindle Special Offers nie jest wysyłane do Polski w żadnej postaci. Ani (...) jako zamiennik na rzecz realizacji gwarancji." Ja jestem tego przykładem, że skutecznie i bezproblemowo zareklamowałem wersję SO kupioną na Allegro i z Amazona otrzymałem wersję SO. Do Polski, bez żadnych opłat. :)


14 maja 2012 11:28:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: