Teraz jest 28 mar 2024 19:51:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
ONYX A60 Pearl -problemy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post ONYX A60 Pearl -problemy
Jestem nowym użytkownikiem Onyxa A60.
Najpierw chciałbym się przywitać i podzielić uwagami oraz wątpliwościami co do używania tego czytnika.

Nie miałem wcześniej do czynienia z ebookami i jestem mile zaskoczony wygodą czytania i wyrazistością tekstu.
Co do A60.
Wszystkie dodatkowe funkcje działają, nawet Ivona, co do której po przejrzeniu forum, miałem najwięcej wątpliwości. Schody zaczynają się przy podstawowych funkcjach służących do czytania, a do tego, tak mi się wydaje, stworzono tego Onyxa.
I tak :
1. Po długim (ale czy 0,5h to długo?) czytaniu nie działają żadne klawisze i przycisk wyłącz, poza przyciskami następna/poprzednia strona. Onyxa nie można uśpić, ani wyłączyć. Można to zrobić jedynie używając rysika po wcześniejszym zamknięciu książki.
2. Jeśli jednak A60 da się uśpić wciskając przycisk wyłącz (nie upłynęło 30 min czytania) to po ponownym wzbudzeniu przyciski również już nie działają (poza przyciskami do nawigacji). Należy używać rysika również do otwarcia książki lub uruchomienia programu.
3. Nie działają ustawienia uśpienia po konkretnym czasie bezczynności. Nie działa również funkcja wyłączenia po określonym czasie.
4. A60 nie otwiera strony ostatnio otwartej ( było to na tym forum już poruszane)
5 Problem z zasilaniem. Po dojściu stanu baterii do 2 kresek (co następuje po 3, 4 dni normalnego czytania. Dziennie po około 4 godzin. WiFi wyłączone!!!) Onyx już się nie uruchamia bez podłączenia do ładowarki.

Prosiłbym kolegę Roberta z Arta Techa o ustosunkowanie się do moich uwag oraz informacje czy przejście na wersje softu 1.5 rozwiąże wskazane przeze mnie problemy.
A tak poza tym, to czy prace nad wersją 1.7 nie trwają zbyt długo? Według mnie jest to zwykła ignorancja i lekceważenie klienta.

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


14 maja 2012 15:04:46
Zobacz profil
Post Re: ONYX A60 Pearl -problemy
Żaden z opisanych przez Pana problemów, nie występuje w sprawnym czytniku, ze stabilną wersją oprogramowania.
Nie zawieszają się klawisze, ani nie ma problemu z uśpieniem po zadanym czasie, czytnik zapamiętuje ostatnio czytaną stronę w każdym ebooku i jeśli tak jest ustawione w opcjach, automatycznie otwiera ostatnio czytaną książkę na właściwej stronie po włączeniu.

Z problemem z zasilaniem spotkałem się w ostatniej wersji testowej - jest poprawiany u producenta.
W wersji dostępnej na naszej stronie (1.5.1), nie ma takich problemów.
Jaka jest wersja oprogramowania w Pana egzemplarzu?

Jeśli ponowne wgranie oprogramowania nie poprawi sytuacji, można użyć wersji 1.5.1 dostępnej na naszej stronie, lub poprosić serwis o najnowszą, która wyeliminuje te problemy.


15 maja 2012 15:19:01
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: ONYX A60 Pearl -problemy
Dziękuje za odpowiedź. Spróbuje wgrać jak pan sugeruje wersje oprogramowania 1.5.1.
Ale chciałbym się spytać, jeżeli istnieje jakaś nowsza wersja bez błędów, to czemu nie jest udostępniona na waszej stronie? Może źle czytałem to forum, ale zrozumiałem że wersja 1.6 stabilna nigdy nie powstała, a nad 1.7 trwają niekończące się prace, w których koniec, w jakimś rozsądnym terminie, już chyba nikt nie wierzy.
Moja obecna wersja oprogramowania to 1.6 z taką wersją kupiłem Onyxa.

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


15 maja 2012 15:41:34
Zobacz profil
Post Re: ONYX A60 Pearl -problemy
mariusz1954 napisał(a):
zrozumiałem że wersja 1.6 stabilna nigdy nie powstała, a nad 1.7 trwają niekończące się prace, w których koniec, w jakimś rozsądnym terminie, już chyba nikt nie wierzy.

Wersja 1.6 jest stabilna i umożliwia działanie wszystkich podstawowych funkcji czytnika, nie wniosła jednak na tyle istotnych zmian, żeby umieszczać ją jako oficjalną. Posiada też niestety kilka błędów występujących w niektórych sytuacjach w niektórych egzemplarzach czytników.

W wersję 1.7 my wierzymy (wniesie sporo nowego) i pracujemy nad jej odbugowaniem. Na pewno udostępnimy, gdy będzie dopracowana. Niestety rozwiązywanie problemów z zarządzaniem energią jest wyjątkowo czasochłonne, gdyż cykl rozładowywania czytnika przekłada się na tygodnie, a nie godziny jak w innych urządzeniach elektronicznych.


18 maja 2012 11:07:45
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: ONYX A60 Pearl -problemy
Dziękuje za wyjaśnienia. Mam też nadzieje na wersje 1.7.
Wgrałem wersje 1.5 lecz miałem kłopoty z odczytem formatu ePUB, a czytnik jest używany codziennie przez moją żonę. Mogę się do niego dobrać tylko późnym wieczorem. Na rano musi być sprawny, także nie pozostało mi nic innego jak wrócić do wersji 1.6. :D
Może w weekend uda mi się zająć nim bliżej. Grunt, że żona jest zachwycona tym czytnikiem.

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


18 maja 2012 16:08:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: