Teraz jest 28 mar 2024 17:43:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborze 
Autor Wiadomość
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
ryski10 napisał(a):
1) OTFM gdzieś polecano taki program do zarządzania plikami. Rozumiejąc ograniczenia wynikające z gwarancji, chciałbym zapytać czy bezpieczne będzie wykasowanie kliku fontów z systemu czytnika no i Chińskich krzaczków (słownika) ze słowników.
Czy w ogóle OTFM działa na i62. Też, któryś z forumowiczów napisał, że nawet lepiej nie instalować tego programu a jednorazowo uruchomić plik dedykowany urządzeniu.
Oczywiście nie instalować - może spowodować uszkodzenia w systemie, można sobie uruchomić odpowiedni dla swojego modelu plik oar.
Ten program jest niebezpieczny przy operacjach w systemie, proszę zachować najwyższą ostrożność.

Czcionki wbudowane są potrzebne, jednak na tą chwilę wydaje mi się, że można bezpiecznie usunąć czcionki z rodziny Bitstream (w nazwie "Vera") - nie posiadają polskich znaków. Również czcionka "Courier Std" wydaje się zbędna.
Usunięcie innych (zwłaszcza Adobe, Ryo, Symbol) powoduje problemy z działaniem aplikacji Adobe Reader.

Słownik powinien pozostać w systemie, będziemy się starać, aby to był jakiś angielski.

ryski10 napisał(a):
2) w menu słownika są znaczki pytajnika i szkła powiększającego – do czego służy zwłaszcza pytajnik?
"Szkło powiększające" to opcja szukaj. Obok w pasku wyświetlają się podpisy opcji.
Od lewej kolejno: Wyszukaj słowo, Objaśnienie, Podobne słowa i Lista słowników.

ryski10 napisał(a):
3) czy utworzenie w pamięci czytnika katalogu Discts i wrzucenie tam (a nie na SD) spowoduje, szybsze uruchamianie słownika i czy nie będzie jakiegoś konfliktu w związku z tym, że część słowników będzie na SD a część w urządzeniu.
Tak, z pamięci wewnętrznej słowniki zwykle działają szybciej.
Pliki słowników mogą być na obu nośnikach, najwyżej będą się wyświetlać dwa razy ;)

ryski10 napisał(a):
4) a może warto wgrać słownik gdzieś do systemu tym menadżerem plików o ile to jest w ogóle możliwe.
Na to niestety nie ma miejsca, proszę nie ryzykować zepsuciem czytnika.


03 kwi 2012 17:45:09
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
Robert ArtaTech napisał(a):
ryski10 napisał(a):
"Szkło powiększające" to opcja szukaj. Obok w pasku wyświetlają się podpisy opcji.
Od lewej kolejno: Wyszukaj słowo, Objaśnienie, Podobne słowa i Lista słowników.


Panie Robercie,
Dalej nie bardzo rozumiem różnicę w działaniu "pytajnika" i "szkła powiększającego". Może inaczej proszę o informację po co i w jaki sposób wykorzystuje się znaczek "pytajnika" w słowniku. Na razie wyglada on dla mnie tak jakby nie działał


05 kwi 2012 13:29:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
Gdy nie używasz dotyku/rysika a jedynie przycisków, wówczas "pytajnikiem" przechodzisz do trybu wskazywania słowa w tekście do tłumaczenia, a po potwierdzeniu wyboru słowa otrzymujesz tłumaczenie w oknie programu i program automatycznie przechodzi do "szkła powiększającego" i możesz przyciskami góra-dół przesuwać samo tłumaczenie w oknie słownika. Jak chcesz tłumaczyć inne słowo znów wybierasz "pytajnik" aby przeskoczyć do tekstu książki. Ogólnie jak masz dotyk/rysik to raczej tego używał nie będziesz.

Mnie za to nurtuje ostatnia ikona w słowniku "Open dictionary tool" ... może ktoś wie do czego służy?


05 kwi 2012 14:10:03
Zobacz profil
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
EllenRipley napisał(a):
Mnie za to nurtuje ostatnia ikona w słowniku "Open dictionary tool" ... może ktoś wie do czego służy?
Nie wiem co Chińczycy mieli na myśli dodając tą opcję, w każdym razie, nie mieliśmy jej podanej do tłumaczenia, a w nowszej wersji oprogramowania już jej nie ma.


05 kwi 2012 15:13:47
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
Dziękuję za info o pytajniku w słownikach

I jeszcze jedno pytanie dotyczące pdf-ów czy normalne jest, że i62:
- nie zmienia strony przyciskami bocznymi w pdf
- że książka w pdf (nie skan) wyświeltla się w dziwaczny sposób róznymi czcionkami (co najmniej dwoma)
- i że w pdf nie mogę zmienić kroju czcionki
- i wogóle czy w takim razie powiniem konertować ksiązki pdf do epub


05 kwi 2012 15:34:56
Zobacz profil
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
ryski10 napisał(a):
- nie zmienia strony przyciskami bocznymi w pdf
To błąd, który się pojawia, występujący czasami, zgłoszony do poprawy.
ryski10 napisał(a):
- że książka w pdf (nie skan) wyświeltla się w dziwaczny sposób róznymi czcionkami (co najmniej dwoma)
To nie jest normalne, ale zdarzają się takie pdfy - wynika to z ich złego (błędnego) przygotowania.
ryski10 napisał(a):
- i że w pdf nie mogę zmienić kroju czcionki
Tak. Adobe Mobile Reader nie umożliwia zmiany czcionki - używa tylko czcionki zawartej (lub zadeklarowanej) w pliku.
ryski10 napisał(a):
- i wogóle czy w takim razie powiniem konertować ksiązki pdf do epub
PDF jest złym formatem nieodpowiednim dla czytników. Nie był tworzony dla takich celów. Mimo, że jest obsługiwany przez czytniki, należy go w miarę możliwości unikać i jeśli jest wybór to używać innego.


05 kwi 2012 16:17:43
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2012 21:13:59
Posty: 1
eCzytnik: jeszcze nie mam
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
Witam Panie Robercie. Nabyłem niedawno i62 i jestem zadowolony. Mam jednak pytanie. Kiedy będzie dostępna IVONA czytająca po angielsku ??. Nie mogę odszukać wątku, który by o tym mówił. Przeleciała mi gdzieś informacja od Pana, że macie już przygotowane inne języki ale czekacie na załatwienie formalności, żeby udostępnić. Czy już wiadomo kiedy to nastąpi?? Czy jeszcze trzeba uzbroić się w cierpliwość?? A jeśli będzie dostępne to gdzie??


10 kwi 2012 14:26:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Opinia o zakupionym i62 - może przyda się komuś w wyborz
Robert ArtaTech napisał(a):
maruda napisał(a):
Czy syntezator Ivona oferuje rowniez glos meski czy jest to tylko glos damski? Rozumiem, ze mozna sobie ustawic predkosc czytania?
Na razie dostępny jest tylko polski głos Ewa (żeński).
Jest regulacja prędkości czytania (5 stopni).

dziękuję za odpowiedź.


12 kwi 2012 21:36:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: