Teraz jest 29 mar 2024 1:08:54




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi 
Autor Wiadomość
Post Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Chciałem poinformować, że ten dział forum został mianowany oficjalnym forum użytkowników Onyx BOOX ze wsparciem ze strony firmy, która jest wyłącznym dystrybutorem tych czytników w Polsce, czyli Arta Tech.
Oficjalna strona czytników to od dawna strona: onyx-ereader.pl, która ostatnio zyskała nowy wygląd.

Jednocześnie chciałem zaprosić wszystkich użytkowników BOOX-ów i osoby zainteresowane nimi do odwiedzin stron serwisów społecznościowych:
- strona Arta Tech na facebook-u
- strona Arta Tech w Google+

Z aktualności, chciałbym zachęcić wszystkich zainteresowanych do zwrócenia uwagi na nowe promocje naszych czytników w sieci Vobis, które rozpoczną się od 7 grudnia.


25 lis 2011 21:28:23
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Forum i aktualności
Ja ze swojej strony chciałbym dodać, że bardzo cieszymy się ze współpracy z firmą Arta Tech. Mam nadzieję, że Booksiarzom (Pudełkowcom? ;) Czy tylko mnie się Boox z Box kojarzy?) będzie jeszcze łatwiej niż dotychczas.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 lis 2011 0:35:07
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Forum i aktualności
A może by zrobić przekierowanie do tego działu z onyx.eksiazki.org ? Nieco lepiej by wyglądało niż taki lin z przypadkownymi cyframi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


Ostatnio edytowano 26 lis 2011 19:14:40 przez Mori, łącznie edytowano 1 raz

A proszę bardzo. http://onyx.eksiazki.org/ powinno prowadzić do tego działu.



26 lis 2011 19:14:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2011 20:39:02
Posty: 2
eCzytnik: tablet asus transformer
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Witam i z góry bardzo przepraszam za ten wpis, a właściwie za pytanie.
Z zasady najpierw intensywnie szukam odpowiedzi i najczęściej ją znajduję, więc pytać i męczyć nie muszę.
Jednak w tej chwili wyjątkowo zależy mi na czasie - bo chodzi o prezent pod choinkę, a jednocześnie nie mam niestety do świąt czasu na przeszukiwanie forum. Wiem, że taka deklaracja zazwyczaj wywołuje alergię - sama tak najczęściej reaguję i odsyłam do wyszukiwarki - jednak mama nadzieję na wyrozumiałość i odpowiedź.
Jestem zupełnie zielona w temacie czytników ebooków, a chciałabym kupić na prezent właśnie czytnik. Zainteresowałam się modelem Onyx Boox M90 9,7", ze względu na przekątna ekranu. Jednak chciałabym upewnić się, że ekran dotykowy w tym modelu oznacza możliwość nawigacji palcem, a nie tylko rysikiem. Czy taki właśnie jest ten ekran?
Raz jeszcze przepraszam za tak lamerskie pytanie, licząc na wyrozumiałość i odpowiedź.


15 gru 2011 21:31:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
magbag napisał(a):
Zainteresowałam się modelem Onyx Boox M90 9,7", ze względu na przekątna ekranu. Jednak chciałabym upewnić się, że ekran dotykowy w tym modelu oznacza możliwość nawigacji palcem, a nie tylko rysikiem. Czy taki właśnie jest ten ekran?

Ekran dotykowy w BOOX-ach (WACOM) jest pod e-inkiem. Działa tylko na specjalny, dla niego przeznaczony rysik - samym palcem się nie da.

Wyjątkiem jest nowy model Onyx BOOX i62 - który działa na palce i ma multi-touch, ale to jest czytnik z ekranem 6 cali i dostępny na razie tylko w Vobis-ie.

Swoją drogą, nie znam żadnego dużego (9 cali) czytnika e-książek z ekranem e-ink, który by działał na palec...

_________________
W Obrazek też ;)


15 gru 2011 22:22:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2011 20:39:02
Posty: 2
eCzytnik: tablet asus transformer
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Airs - dziękuję za odpowiedź - właśnie tej informacji poszukiwałam :).


15 gru 2011 22:55:21
Zobacz profil WWW
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Rok 2011 kończymy dobrym wynikiem.
Postaramy się niedługo wszystkich użytkowników, którzy mają już Boox-y, zaskoczyć nowymi możliwościami wraz z nowym oprogramowaniem - poszerzając jego funkcjonalność.

Życzymy wszystkim Dobrego Nowego Roku 2012 !


31 gru 2011 13:07:50
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Dość obszerna recenzja naszego i62
(jak wszędzie, dodam że to jest bliźniacze oprogramowanie we wszystkich modelach):

Test czytnika Onyx Boox i62


08 mar 2012 16:12:01
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012 13:02:13
Posty: 6
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Robert ArtaTech napisał(a):
Możliwość dokupienia języka angielskiego i innych jest przygotowana, ale czeka na wdrożenie, czyli jeszcze niedostępna.

Czy dobrze się domyślam, że przybliżona data tego wdrożenia jest nieznana?

Wpis w temacie "Informacje o Boox M92" sugeruje, że standardowo oprócz IVONY w M92 zainstalowany jest
angielski tts, cytat:
Robert ArtaTech napisał(a):
rafi2012 napisał(a):
1. W moim egzemplarzu jest chiński i angielski tts

Tak jest w oryginalnym oprogramowaniu do czytników Onyx Boox dystrybuowanym zarówno przez Onyx International jak i w BeBook-ach. IVONA została przez nas zakupiona i wbudowana w oprogramowanie do czytników z naszej dystrybucji, czyli dostępnych w Polsce.

Jeśli jednak źle się domyślam to czy istnieje możliwość dokupienia oryginalnego angielskiego tts-a?


30 mar 2012 17:10:45
Zobacz profil
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
orfinger napisał(a):
Wpis w temacie "Informacje o Boox M92" sugeruje, że standardowo oprócz IVONY w M92 zainstalowany jest angielski tts
(...)
Jeśli jednak źle się domyślam to czy istnieje możliwość dokupienia oryginalnego angielskiego tts-a?
W każdym modelu czytników Onyx Boox, w "oryginalnym" oprogramowaniu (udostępnianym przez producenta i niektórych dystrybutorów) jest zawarty podstawowy TTS zawierający języki: angielski i odmiany chińskiego, natomiast w naszym, polskim oprogramowaniu jest zawarty zaawansowany TTS IVONA do którego wykupiliśmy licencję na jeden polski głos "Ewa".
System IVONA (zob. ivona.com) posiada około 30 głosów, w tym brytyjskie, amerykańskie, francuskie itd.

Oprogramowanie umożliwiające używanie dodatkowych głosów IVONY w czytnikach Onyx Boox mamy gotowe, jednak do wdrożenia systemu zakupu licencji i dystrybucji nie doszło.
Mamy to w planach, jednak na razie bez określonego terminu.


30 mar 2012 18:26:11
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012 13:02:13
Posty: 6
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Dziękuję za odpowiedź.
Sam byłbym zainteresowany dokupieniem do M92 głosu "American English, Kendra" (TTS IVONA).
Jak dla mnie największą motywacją do zakupu M92 byłaby możliwość odsłuchiwania angielskich słówek.


30 mar 2012 18:51:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 13:41:07
Posty: 20
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Vobis dał ciała z dostępnością M92 w "dniu premiery", podobno moje zamówienie będzie do odbioru jutro.

A wracając do kwestii TTS:

Dla mnie TTS w dodatkowych językach byłby miłym dodatkiem, ja chętnie widziałbym jakieś głosy operujący queens english i rosyjskim w wymowie petersburskiej. Oczywiście w przystępnej cenie. Te 119PLN za głos na stronie ivona to zaproszenie do kopiowania na lewo.

@orfinger: czy do ONYXa masz jakiś program do fiszek? Czy są takie programy gotowe?

@Robert ArtaTech: czy wasz TTS w ONYX jest sprzężony z konkretnymi programami z firmware czytnika, czy też jest dostępny jako API dla osób korzystających z SDK do tworzenia aplikacji na czytnik?


02 kwi 2012 16:10:05
Zobacz profil
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
Rozpoczęliśmy wysyłkę modelu Onyx Boox M92 dla osób które kupiły go w przedsprzedaży.

ksm123 napisał(a):
czy wasz TTS w ONYX jest sprzężony z konkretnymi programami z firmware czytnika, czy też jest dostępny jako API dla osób korzystających z SDK do tworzenia aplikacji na czytnik?
TTS IVONA jest wbudowany w system i "wywoływany" przez aplikacje Adobe Mobile Reader, FBReader czy Cool Reader. Licencja na polski głos Ewa jest przez nas wykupiona dla czytników pochodzących z naszej dystrybucji. Jeśli więc na takim czytniku program odwoła się do funkcji "czytaj na głos" (z naszym oprogramowaniem, w innych dystrybucjach obecny jest standardowy TTS z głosem angielskim i chińskimi) - powinna działać.


02 kwi 2012 16:48:44
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2012 13:02:13
Posty: 6
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i promocje
ksm123 napisał(a):
czy do ONYXa masz jakiś program do fiszek? Czy są takie programy gotowe?
W tej chwili nie mam nawet czytnika ;). Też oczekuję na message od Vobis-a.

ArtaTech napisał(a):
Oprogramowanie umożliwiające używanie dodatkowych głosów IVONY w czytnikach Onyx Boox mamy gotowe,
jednak do wdrożenia systemu zakupu licencji i dystrybucji nie doszło.
Tzn. zakupu licencji programu umożliwiającego dołączanie nowych głosów czy też zakupu licencji na nowe głosy?
Jeśli to pierwsze to domyślam się, że raczej nie ma szansy na to aby źródła takiego programu zasiliły przykłady w IVONA SDK.
Zastanawiam się czy nie spróbować dodać głos samodzielnie bazując na IVONA development documentation.


02 kwi 2012 20:11:18
Zobacz profil
Post Re: Forum Onyx BOOX, aktualności i uwagi
Na naszym forum, jak widać, trochę reorganizacji i porządków.
Dzięki powstałym poddziałom, może uda się ułatwić dostęp do niektórych informacji o naszych czytnikach.
Co z tego wyjdzie, z czasem zobaczymy.
Wszelkie komentarze mile widziane.


13 kwi 2012 15:13:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: