Teraz jest 24 kwi 2024 19:11:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Czytnik
Witam Szanowne Grono uzytkowników e-Czytników. Od pewnego czasu rozglądam się a czytnikiem. Mam dość specyficzne wymagania, mianowicie zależy mi na tym żeby spełniał wymagania:
1) słuchanie audiobooka (słuchawki) z jednoczesnym śledzeniem tekstu (pomoc w nauce języka).
2) odczytywanie pdf (mam dosyć dużo książek w pdf), szczególnie literatura techniczna z wzorami.
3) beletrystyka (po polsku ) nie gra roli w jakim formacie - zawsze mogę przekonwertować.
Beletrystyka vs techniczne pdf 50/50 %.
4) nie zależy mi na internecie (zawsze mogę skorzystać z laptopa.
5) mozliwość dodawania własnych notatek;
6) raczej jestem przeciwny ekranom dotykowym.
7) Myślałem nad czytnikiem 6''.
8 ) cena - myślę że max 700zł.
Wiem, że pewnie będa głosy : ... skorzytaj z opcji szukaj..., ale przyznam się szczerze, że od 3 dni grzebię w necie i mam coraz większy mętlik. kolega kupił z rok temu iPada 2 (fajna zabawka), jednak ja potrzebuę coś do czytania. Żona czyta bardzo dużo literatury codziennie (ok. 2h) (beletrystyka) i zapewne chciałaby z czytnika również korzystać. Dziękuję za zrozumienie ipozdrawiam serdecznie
Seba


10 mar 2012 0:59:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Czytnik
Jeśli notatki, bez ekranu dotykowego i 6" - to Kindle 3.
Jeśli notatki i 6" to Onyx Boox 60.

Jeśli notatki i duże PDFy - to Onyx Boox M92.

Jeśli słuchanie audiobooka (nie TTSa) ze śledzeniem tekstu - to pewnie jakiś komputer i odpowiedni program.

Jeśli wszystko razem i do 700 zł - to daj znać, jak znajdziesz ;) Bo na razie te wymagania wyglądają na naprawdę mało realistyczne. Kolega, jak piszesz, kupił sobie iPada 2 - ale stawiam, że w budżecie 700 zł się nie zamknął ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


10 mar 2012 1:49:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytnik
Najlbliższym oczekiwaniom z uwzględnieniem przedziału cenowego będzie Prestigio 5162 ale z kilkoma ale
. PDFy techniczne z obrazkami to raczej na żadnym 6-calowym czytniku nie będą "wyświetlane" w naprawdę wygodny sposób i Prestigio nie jest tu wyjątkiem albo byś musiał się uzbroić w lupkę
notatki można robić, ale nie w pliku powiązanym z otwartą książką tylko w osobnym txt.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 mar 2012 9:59:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Ok. Notatki można pominąć. Czy w przypadku wyboru 6" istnieje możliwośc przeglądania strony pdfa częściowo wyświetlonej? (np. 1/3)? Tak jak wspominałem mam trochę ksiażek ze wzorami i chciałbym żeby były dobrze wyświetlane. Myślałem o Kindle 3. Nie słyszałem o tym Prestigio - wydaje się ciekawa oferta. O iPadzie wspomniałem, że kolega sobie chwali (fakt fajna zabawka, ale dał za nią 3 tys. Wysiadł mu mikrofon, wysłał do serwisu i przysłali mu nową maszynke). Przyznam się szczzerze, że nie jestem gadżeciarzem. Bardzo zależy mi również na odsłuchiwaniu audiobooków, żeby śledzić tekst. W Koszalinie nie ma za bardzo gdzie obejrzeć czytników. Byłem w VOBISIE i gość powiedział, że tylko na zamówienie. W Media Markt była jakaś Manta za 299. Dzięki wszystkim za sugestie.


10 mar 2012 14:36:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytnik
W Prestigio jest możliwość wyświetlania części strony i jest też tzw. reflow, czyli zawijania tekstu w pdfie tekstowym, ale jak są jakieś rysunki, czy wzory to może się posypać. Jak chcesz to podeślij mi jakiś fragment swoich książek, to wrzuce gdzieś zdjęcia i pokaże jak radzi sobie z pdfem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


10 mar 2012 19:28:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Dzięki. Na jaki adres wysłać plik pdf?


10 mar 2012 22:32:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Witam,
prawie jestem zdecydowany na Prestigio PER5162 BEN, natomiast widzę, że w promocji na swiatczytników jest Sony PRS-T1BC i tutaj mam zagwozdkę. Tak jak wspominałem dużo dokumentów mam w pdf. Może ktoś z forumowiczów doradzi? Pozdrawiam


21 mar 2012 11:23:12
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik
Seba7207 napisał(a):
natomiast widzę, że w promocji na swiatczytników jest Sony PRS-T1BC


Hmm, czy ja o czymś nie wiem? Czy jednak miałeś na myśli inny serwis? :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 mar 2012 15:08:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Przepraszam, że dopiero teraz. Faktycznie, ze strony Światczytnikow.pl przekierowalo mnie na stronę:
http://www.redcoon.pl/B327107-Sony-PRS- ... merreviews
Pozdrawiam


21 mar 2012 22:38:32
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik
Aaaa już widzę, ktoś po prostu w jakimś komentarzu przekleił, a ja nie zauważyłem i nie usunąłem, bo w zasadach komentowania nie linkujemy do sklepów internetowych :)

Z tym Sony to się dowiedz koniecznie o gwarancję, bo same serwisy Sony nie realizują jej w Polsce dla czytników, więc niejasne jest dla mnie, jak Redcoon zamierza to zapewnić.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 mar 2012 1:44:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Witam, właśnie odebrałem Prestigio PER5162BEN. Sorry za lamerskie pytanie, ale czy ktoś wie w jaki sposób mogę zwiększyć czcionkę? W ustawieniach max. jest 10t, jednak na ekranie wydaje sie mała. Może coś źle przekonwertowałem w Calibre?

Ok, doszedłem do tego metodą prób i błędów. Mam jeszcze pytanko dotyczace formatu. Który jest lepszy fb2 czy epub? Pozdrawiam


22 mar 2012 20:20:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytnik
To zależy, co rozumieć przez "lepszy". Na Prestigio PER5162BEN przy formacie fb2 jest więcej możliwości jak TTS, opcja połącz z przypisami. Z tymże, że format fb2 w polskich księgarniach praktycznie nie występuje, jest popularny, ale w rosyjskim kręgu językowym.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


22 mar 2012 22:42:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 mar 2012 0:42:34
Posty: 8
eCzytnik: Prestigio PER5162BEN 6"
Post Re: Czytnik
Witam, jutro mija tydzień jak jestem posiadaczem Prestigio PER5162BEN. Przez 6 dni czytania (po 3-4 h dziennie) udało mi się "połknąć" 4 części Malowanego Człowieka. Czyta się bardzo fajnie. Raz zdarzyło mi się, że się czytnik zawiesił, ale po uspieniu i ponownym włączeniu nie było problemu z dalszym czytaniem. Kilkanaście lat temu czytałem kilka ksiązek w miesiącu, przez ostatnie dwa lata zdarzało się że nie czytałem żadnej książki przez 2-3 miesiące, natomiast potrafiłem w innym miesiącu przeczytać z 5-6 sztuk. Z zakupu jestem bardzo, bardzo zadowolony. Myslę, że to był strzał w 10 i do żony mówię, że to jest jeden z najlepszych zakupów dokonanych przeze mnie w ostatnich latach. Jeśli chodzi o braterię, jak go utruchomiłem to miał 3 kreski na 4, teraz są 2 kreski. Nie pamiętam ile stron mają 4 części Malowanego, w każdym bądź razie jestem pozytywnie zaskoczony. Acha, no i wzrok się nie męczy. Pred zakupem preferowałem czytanie na laptopie (pdf). Polecam ten czytnik, pomimo, że nie miałem mozliwośći porównania z innymi czytnikami. Pozdrawiam

P.S. Szczególne podziękowania należą się dla forumowicza Alcek. M.in. pośwęcił swój czas i wrzucił przesłany przeze mnie plik na swój e-czytnik. Mało tego, porobił fotki nakręcił film dot. tego czytnika. To mnie zachęciło do zakupu konkretnie tego modelu. Jeszcze raz wielkie dzięki, masz u mnie duży browarek.


28 mar 2012 21:53:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron