Teraz jest 28 mar 2024 21:47:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
X61S i i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2012 0:46:57
Posty: 6
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post X61S i i62
Witam wszystkich forumowiczów!
Poszukuję czytnika do czasopism w formacie pdf (między C5 a A4) z "edytowalną" czcionką. Tu mam do was pytanie, a nawet dwa:
1. Czy funkcja reflow jest dla mnie rozwiązaniem dogodniejszego czytania (nie ciągłego skalowania) większych niż ekran pdf-ów?
2. Czy obydwa ww modele posiadają tę funkcję? (bo informację o tej funkcji w modelu A61S znalazłem tylko na stronie
http://onyx-ereader.pl/pl/specyfikacjaboox61s i nie ma jej nawet na http://artatech.pl/pl/produkt-1-4)
Wi-fi i ekran dotykowy nie są dla mnie koniecznością, ale chętnie dowiedziałbym się na temat waszych odczuć co do używania
powyższych modeli do czytania pdf-ów. Z góry dziękuję za wszelkie informacje.


22 mar 2012 2:13:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: X61S i i62
Na i62 "książkowe" PDF czyta się całkiem przyzwoicie. Reflow się sprawdza i nie odczuwam potrzeby konwertowania pdfa do innych formatów. Nie wiem jak z czasopismami, jakoś nie miałem okazji spróbować.


22 mar 2012 8:35:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: X61S i i62
Na X61S czytanie książek w PDF również nie stanowi problemu. Oczywiście są wygodniejsze formaty, ale w sytuacji, kiedy z różnych powodów nie mogę skonwertować takiego ebooka, to dzięki funkcji reflow daje radę również PDF. Jeśli chodzi o czasopisma, to moim zdaniem czytnik 6-calowy niespecjalnie się do tego nadaje. Wprawdzie da się czytać, ale o wygodzie takiej jak w przypadku książki można zapomnieć.


22 mar 2012 9:51:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: X61S i i62
Chyba, że owo czasopismo ma poprawnie złożonego pdfa, wtedy reflow bardzo ładnie zadziała.
Ale bez sprawdzenia na żywym pliku raczej tego się nie da powiedzieć. Najlepiej wziąć takiego pdfa i udać się do sklepu celem sprawdzenia.


22 mar 2012 14:30:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 mar 2012 0:46:57
Posty: 6
Lokalizacja: Bydgoszcz
Post Re: X61S i i62
hendryk napisał(a):
Najlepiej wziąć takiego pdfa i udać się do sklepu celem sprawdzenia.

Po pierwszych dwóch wypowiedziach doszedłem do tego samego wniosku :D i obdzwoniłem całą Bydgoszcz, niestety z negatywnym skutkiem. Inne modele tak, te dwa nie. Chciałem nawet Was prosić o pomoc, abyście obejrzeli taka publikację, ale doszedłem do wniosku, że nie ma to jak osobista ocena, gdyż liczą się w tym przypadku subiektywne odczucia. Dodatkowo namieszał mi w głowie ;) właśnie wystawiony na allegro M92.
Dziękuję za Wasze wypowiedzi.


22 mar 2012 19:59:52
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: X61S i i62
Z tego co mówi ArtaTech, to między tymi czytnikami nie powinno być różnic jeśli chodzi o oprogramowanie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 mar 2012 17:18:59
Zobacz profil WWW
Post Re: X61S i i62
t3d napisał(a):
między tymi czytnikami nie powinno być różnic jeśli chodzi o oprogramowanie.
Tak - to prawda, oprogramowanie jest bliźniacze. Poza drobnymi szczegółami, wszystko funkcjonuje jednakowo w każdym modelu Onyx Boox.

Konkretnie największą różnicą w X61S/E jest brak przeglądarki "MS Office" dla procesorów Marvell, czyli nie obsługują one plików docx, ppt/pptx i xls/xslx (pliki DOC i reszta są obsługiwane), oraz znany błąd (zgłoszony do producenta), czyli wybudzanie z uśpienia dowolnym klawiszem. Zresztą nie ma w nim opcji zarządzania energią, gdyż ta konstrukcja ma tak mały pobór prądu (samoczynne zarządzanie), że nie potrzebuje dodatkowych funkcji, pozostają tylko kwestie praktyczne (zmiany stron) przy transporcie, do którego polecamy tymczasowo wyłączanie czytnika.


26 mar 2012 16:25:33
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 16:27:46
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx X61S
Post Re: X61S i i62
Witam serdecznie :)
Wczoraj dokonałem aktualizacji oprogramowania w moim X61S (pobrałem i wgrałem wedle instrukcji zamieszczonych na http://onyx-ereader.pl ). Wszystko poszło gładko. Jedyny problem to po dokonaniu aktualizacji zniknął mi pasek postępu, który wcześniej był widoczny podczas czytania czy przeglądania dokumentów. (pasek z informacją o postępie w ilości przeczytanych stron, wskaźnik baterii czy zegar).
Ma ktoś pomysł co się mogło z nim podziać i jak go ewentualnie przywrócić? Przewertowałem całą instrukcję obsługi oraz wszystkie ustawienia w samym czytniku i nic nie znalazłem, coby mogło 'wskrzesić' pasek ;)
Z góry dziękuję za pomoc.


08 kwi 2012 16:34:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: X61S i i62
Może trzeba wyłączyć tryb pełnoekranowy?


08 kwi 2012 17:39:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 16:27:46
Posty: 2
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx X61S
Post Re: X61S i i62
awujotka napisał(a):
Może trzeba wyłączyć tryb pełnoekranowy?

Dzięki!! Pomogło, sorki za zamieszanie ;-)


08 kwi 2012 17:57:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron