Teraz jest 28 mar 2024 13:28:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Ściąganie e-booków z serwera HTTP 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Czy jest jakiś sposób na załadowanie do czytnika (Boox A60) e-booków serwowanych przez serwer HTTP? Ponieważ man problemy ze swobodnym podłączaniem czytnika przez USB (pisałem w innym wątku), a wyciąganie i wkładanie karty a potem przegrywanie książek do pamięci wewnętrznej urządzenia (tak jest wygodniej korzystać z Boox'a mojej żonie) jest upierdliwe, chciałbym wykorzystać do tego wbudowane WiFi. E-booki mam zeskładowane na domowym serwerze plików i dostęp do nich mam przez WWW. Ale jak pod przeglądarką wybieram e-booka, to zamiast wyświetlić jakieś okienko o możliwości zapisania pliku jest on ściągany i wyświetlany w binarnej formie tekstowej. Nie mam jak tego zapisać w pamięci, żeby potem normalnie otworzyć przeglądarką e-booków.

Ma ktoś jakiś pomysł, jak jednak wykorzystać WiFi do ściągnięcia tak zeskładowanych e-booków na czytnik? W grę wchodzą protokoły HTTP, FTP i SMB (CIFS).


18 mar 2012 22:39:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
To już prawdopodobnie problem serwera http, serwer musi wysłać odpowiedni content-type.
Gdy wrzucam na swój serwer pliki epub czy pdf czytnik automatycznie zaczyna je ściągać do katalogu download na karcie SD.

Może wkrotce ruszy wreszcze storino wtedy będiz jeszcze łatwiej. Bo pliki będzie można wrzucać w chmurze a czytnik się zsynchronizuje. O tym więcej w innych wątkach na forum.


19 mar 2012 9:47:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
No to nad content-type raczej nie zapanuję, serwer ma wbudowane oprogramowanie do którego nie ma dostępu. Zdaje się, że nie sprawdziłem, jak (jeśli w ogóle) przeglądarka w Booxie obsługuje protokół FTP. Ale to dopiero wieczorem.


19 mar 2012 10:30:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
kiedyś ktoś zrobił aplikację terminal na booksa. Jakiś wget czy curl powinien tam być ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 mar 2012 12:01:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
a) spróbuj DropBox w wersji mobilnej (na Kindlu działa)
b) ten domowy serwer to Calibre? Według tej metody?
http://manual.calibre-ebook.com/faq.htm ... ing-device


19 mar 2012 12:35:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
t3d napisał(a):
kiedyś ktoś zrobił aplikację terminal na booksa. Jakiś wget czy curl powinien tam być ;)

Jakiś terminalowy ftp by wystarczył. Tylko trzebaby toto najpierw ściągnąć i uruchomić, a z racji gwarancji nie chcę zmieniać firmware'u. Co nie znaczy, że się tego boję, ale czytnika używa głównie moja żona, a ona by mi głowę urwała, jakby coś poszło nie tak ;-)
RobertP napisał(a):
a) spróbuj DropBox w wersji mobilnej (na Kindlu działa)

Nie chodzi o Kindle tylko o Onyxa A60. A co do DropBoxa to nie chcę zakładać tam konta tylko po to, do przechowywania moich plików mam dysk w domu (stąd moje pytanie).
RobertP napisał(a):
b) ten domowy serwer to Calibre? Według tej metody?

Domowy serwer to NAS ZyXEL NSA310.


19 mar 2012 13:55:45
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Peri Noid napisał(a):
t3d napisał(a):
kiedyś ktoś zrobił aplikację terminal na booksa. Jakiś wget czy curl powinien tam być ;)

Jakiś terminalowy ftp by wystarczył. Tylko trzebaby toto najpierw ściągnąć i uruchomić, a z racji gwarancji nie chcę zmieniać firmware'u. Co nie znaczy, że się tego boję, ale czytnika używa głównie moja żona, a ona by mi głowę urwała, jakby coś poszło nie tak ;-)

Tak naprawdę, to można byłoby zrobić skrypt. Onyx obsługuje skrypty powłoki, zapisane z rozszerzeniem OAR. Zobacz tutaj: onyx-boox-f162/egazeciarz-na-onyx-boox-t10981.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 mar 2012 14:46:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
t3d napisał(a):
Tak naprawdę, to można byłoby zrobić skrypt. Onyx obsługuje skrypty powłoki, zapisane z rozszerzeniem OAR. Zobacz tutaj: onyx-boox-f162/egazeciarz-na-onyx-boox-t10981.html

O, dzieki za link. Skrypty pisać akurat umiem więc coś sobie sklecę. Jakby się udało na Looxie odpalić jakiś serwer ssh albo chociaż telnet, to już bym był wniebowzięty :-D Ale i możliwość napisania takich skryptów shell'owych to już coś.


19 mar 2012 18:00:07
Zobacz profil
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Pliki z serwera http powinny się ściągać normalnie do katalogu "downloads" w czytniku.
Ale skoro temat zszedł na skrypty, protokoły i terminale to może przydatna okaże się ta strona:
Homepage of Eduardo Terol: Onyx Boox


20 mar 2012 12:03:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Robert ArtaTech napisał(a):
Pliki z serwera http powinny się ściągać normalnie do katalogu "downloads" w czytniku.

Ale się, niestety, nie ściągają :-(

Robert ArtaTech napisał(a):
Ale skoro temat zszedł na skrypty, protokoły i terminale to może przydatna okaże się ta strona: Homepage of Eduardo Terol: Onyx Boox

Dziękuję za link, poczytam.


20 mar 2012 19:48:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Można spróbować sobie zrobić plik oar który zmienia nazwę pliku i na serwerze wrzucać pliki z innym rozszerzeniem.
Ewentualnie tego nie sprawdzałem, ale czy czytnik potrafi rozpakowywać pliki np w zipie?
Jeżeli tak to trzeba by umieszczać pliki spakowane.


21 mar 2012 13:21:46
Zobacz profil
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
hendryk napisał(a):
Można spróbować sobie zrobić plik oar który zmienia nazwę pliku i na serwerze wrzucać pliki z innym rozszerzeniem.
Ewentualnie tego nie sprawdzałem, ale czy czytnik potrafi rozpakowywać pliki np w zipie?

W naszych czytnikach można ze stron internetowych ściągać do pamięci (katalog "downloads") pliki z dowolnym rozszerzeniem - nie ma tu żadnych ograniczeń. Jeśli to nie działa, to szukałbym problemu po stronie serwera...

Plików ZIP z wieloma plikami w środku czytnik nie potrafi rozpakować, natomiast jeśli to jest archiwum ZIP z jednym plikiem ebooka to jest on rozpakowywany przez aplikacje (FBreader i Cool Reader) i traktowany jak książka.
Bardzo dobrze się pakują (do 30%) pliki RTF, HTML i TXT - można je wygodnie czytać na Booxach spakowane w ZIP.
Reszta formatów (epub, mobi) ma kompresję w specyfikacji, więc nie ma powodu powtórnie kompresować.


21 mar 2012 14:56:56
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Ściąganie e-booków z serwera HTTP
Jest powód, bo zipa taki NAS powinien wysłać w formacie binarnym a nie tekstowym.
Jeżeli serwer www dysku wysyła, plik jako typ text/plain to przeglądarka nie pobierze takiego pliku tylko go wyświetli


21 mar 2012 17:28:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: