Teraz jest 16 kwi 2024 11:41:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
rtf na epub 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 17:54:35
Posty: 9
Post rtf na epub
Cześć wszystkim. Mam problem z prze konwertowaniem dokumentu rtf na epub i chciałbym się was doradzić ponieważ sam nie potrafię sobie niestety poradzić z problemem. Podczas konwersji oryginalnego pliku rtf na epub cały tekst zostaje podkreślony. Sprawe rozwiązuje zaznaczenie całego oryginalnego tekstu i zmienienie interlini na pojedyncza, niestety po takiej zmianie a następnie konwersji podkreślenie tekstu znika ale rozsypuje dialogi wstawiając przed nie punktor(kropka). Nie mam pojęcia jak rozwiązać ten problem. Nie wiem dlaczego podczas konwersji cały tekst zostaje podkreślony poza tym wszystko jest w porządku.


27 lis 2011 17:27:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: rtf na epub
a próbowałeś przed konwersją zapisać plik jako odt?


28 lis 2011 17:38:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Re: rtf na epub
Przepraszam, że "podpinam" się pod ten wątek ale mój problem dotyczy również konwersji rtf na epub. Konwersja dokumentu przez calibre przebiega bez problemu, widzę dokument epub w podglądzie calibre. Nie mogę go natomiast odczytać w Adobe Digital Editions. Wyświetla się tylko pierwsza strona dokumentu (autor, tytuł). W item info jest napis: "The document appears to have minor errors that might cause it to be displayed incorrectly". Jak podglądam stworzony dokument epub przez IZArc to nie widzę w nim stron xhtlm. Nie dotyczy to wszystkich plików rtf, niektóre konwertuje bez problemu. Problem jest z plikami rtf, które tworzę konwertując Convrt doc pliki doc na rtf.


24 lut 2012 17:05:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: rtf na epub
Myślę, że pomysł posredni przez ODT jest dobry...
Ja jak konwertowałem dawniej RTF na Kindla, to zapisywałem jako "Strona sieci web, przefiltrowana" i potem Calibre bez problemu robił z tego mobi (czy epub), a przede wszystkim bardzo szybko :)

_________________
W Obrazek też ;)


09 mar 2012 0:16:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron