Teraz jest 28 mar 2024 11:37:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx przestał czytać nagle epub... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Onyx przestał czytać nagle epub...
Witam,
Czy któryś z Was spotkał się z przypadkiem, kiedy czytnik nagle przestał wam czytać/otwierać książkę (epub), którą czytaliście?

Pozdrawiam,
T.


08 mar 2012 15:45:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Na czym polega problem:
1. Czy książka ma DRM czy bez DRM?
2. Jaki jest domyslny program do czytania (dostępne w ustawieniach)?

Polecam zmienić domyślny program na inny i zobaczyć jak zachowa się czytnik.


08 mar 2012 16:43:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Bez DRM, przekonwertowana Callibre z pdf, Cool Reader.
Bardzo dziwna sytuacja ogólnie, bo stało się to nagle, bez jakichkolwiek zmian w oprogramowaniu czytnika i ustawień.

Zmiana programu pomogła (najprostsze rozwiązania czasami wypadają nam z głowy), jednak nie rozwiązuje to problemu zapamiętania miejsca czytania pozycji.
Przywróciłem ponownie Cool Readera i znowu się nie otwiera. Kłopotliwe to jest, bo traci się wszystkie zakładki zmieniając program.


08 mar 2012 16:52:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Pytanie gdzie Cool Reader przechowuje informacje na temat pliku (np miejsce gdzie skończyło się czytać, notatki) bo podejrzewam, że coś z tym się stało.
Niestety więcej nie pomogę :(


08 mar 2012 17:36:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Jest katalog ".Onyx", ale w pliku są zakodowane krzaczki :)

Dzięki i tak za pomysł ze zmianą :) Jeśli odkryję przyczynę owego stanu rzeczy, podzielę się rozwiązaniem.


08 mar 2012 20:09:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
A ja po zainstalowaniu firmware 1.7 postanowiłem ponownie dać szansę i wypróbować Cool Readera. Nie udało się otworzyć książki.
No cóż, cieszę się, że nie jestem sam.
Czekamy na kolejną poprawkę, a ja z podkulonym ogonem wracam do bezproblemowego FBRadera.


09 mar 2012 10:13:07
Zobacz profil
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Cool Reader w pierwszej wersji, trzymał dane dotyczące czytanych książek w systemowym katalogu użytkownika (wraz z kopiami roboczymi otwieranych plików.
W nowszej wersji 3.0.51-28 (ta, która ma w menu dodatkową grupę "Advanced"), te dane zostały przeniesione do pamięci wewnętrznej czytnika, do katalogu "cr3". Dzięki temu kopie robocze programu można wyczyścić, jak również jest dostęp do pliku konfiguracyjnego "cr3.ini" oraz do zakładek i adnotacji (bookmarks) robionych w programie bezpośrednio z poziomu czytnika lub komputera (po podłączeniu przez USB).
Wyczyszczenie tego katalogu, może naprawić funkcjonowanie programu Cool Reader, jak również na przykład brak miejsca w pamięci wewnętrznej czytnika może zakłócić jego funkcjonowanie.

Miałem osobiście taki moment, gdy cool Reader przestał mi czytać testowe pliki, ale nie udało nam się zreprodukować tego błędu na innym czytniku, a po wgraniu kolejnej paczki z aktualizacjami problem zniknął.
Jeśli to się dzieje przy wgranej najnowszej wersji o numerze 20120209 to proszę o informację.
Moim roboczym wytłumaczeniem problemu, który u mnie wystąpił, był brak czcionek Adobe (które usuwałem, żeby wgrać inne) w systemie czytnika (ale nie jest to potwierdzone).


09 mar 2012 16:43:42
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Cytuj:
Jeśli to się dzieje przy wgranej najnowszej wersji o numerze 20120209 to proszę o informację.

Właściwie to jest jeszcze nowsza wersja bo: boox_x61se_v17_20120301.
Fonty nie ruszane, a właściwie to ponownie wgrane po zalecanym formatowaniu pamięci wewnętrznej.
Jedyną dodatkową czynnością było wgranie i uruchomienie skryptu polskich zasad przenoszenia wyrazów.
Nie sprawdzałem od razu Cool Readera więc nie wiem czy początkowo działał. Zachciało mi się go przetestować trzy dni temu, z wiadomym skutkiem.


10 mar 2012 12:36:49
Zobacz profil
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Aured napisał(a):
Właściwie to jest jeszcze nowsza wersja bo: boox_x61se_v17_20120301.
Fonty nie ruszane, a właściwie to ponownie wgrane po zalecanym formatowaniu pamięci wewnętrznej.
Jedyną dodatkową czynnością było wgranie i uruchomienie skryptu polskich zasad przenoszenia wyrazów.
Tak, o tej myślałem (moja pomyłka).
Przy tej aktualizacji nie ma już konieczności formatowania pamięci wewnętrznej, jeśli była wgrana wersja z października (przy aktualizacji z wersji starszej niż 1.51 20111020, jest to konieczne).
Proponowałbym na chwilę, dla sprawdzenia przenieść gdzieś lub zmienić nazwę katalogu "fonts", czy nie ma tam jakiejś czcionki "nie pasującej programowi".
Druga sprawa, to czy po usunięciu (lub backup) katalogu "cr3" działanie Cool Readera nie wróci do normy.
Można też spróbować ponownie wgrać to najnowsze oprogramowanie.
Jeśli nic z tych propozycji nie odnosi skutku, trzeba zgłosić do serwisu - zostanie naprawione.
Zakładam, że te pliki epub są w porządku i są czytane prze program Cool Reader w komputerze.


10 mar 2012 22:43:33
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Udało mi się doprowadzić czytnik do tego samego stanu.
Problem pojawił się w chwili gdy zanim pojawiło się menu zacząłem wciskać na przemian dłużej i krócej ekran, w rezultacie tego pojawiało się i znikało menu. Po 3 czy 4 razem zamknąłem przyciskiem back książkę i już nie mogłem jej otworzyć.
Plusem jes to, że tą samą książkę ale wgraną w innej lokalizacji mogę bez problem utworzyć.

Jak już będę w domu sprawdzę co siedzi w cr3 i dam znać.


10 mar 2012 22:56:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2011 8:55:16
Posty: 13
eCzytnik: Onyx BOOX X61S
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Dziękuję Robercie za podpowiedź.
Wykonałem dwa z trzech podanych sposobów rozwiązania tego problemu. No i Cool Reader działa/nie działa* (*niepotrzebne skreślić).
Nie wiem czy były one potrzebne w moim wypadku. Tak naprawdę to chyba pomogło przeczytanie ze zrozumieniem ostatniego zdania:
Cytuj:
Zakładam, że te pliki epub są w porządku i są czytane prze program Cool Reader w komputerze.

Otóż sprawdzałem na pierwszych plikach epub, które mi się napatoczyły, a były to zresztą pliki dostarczane przez dystrybutora w katalogu książki Project Gutenberg's.
Kiedy po wyrzuceniu fontów i cr3 nic nie pomogło przeczytałem ponownie to niezwykle mądre zdanie, umieszczone niesłusznie na samym końcu wypowiedzi Roberta. Zacząłem szukać innych plików epub i specjalnie spakowałem rtf aby sprawdzić jeszcze raz. No i działa. Czyli na szczęście nie muszę oddawać do serwisu ukochanego czytnika. Pobawiłem się troszkę nowym programem. Działa wolniej niż FBreader, ma to czego mi brakowało czyli nagłówka z autorem i tytułem książki, no i niestety... nie zostawię go jako domyślny, bo jeśli trafię na taki plik, który się nie czyta to muszę zmieniać ustawienia aby go otworzyć albo uzdrawiać książkę za pomocą Calibre. Łatwiej jednak użyć programu, który to otwiera.
A może by umożliwić wybór programu do otwierania konkretnej książki a nie tylko rodzaju pliku. Coś takiego jak zapamiętywania dla konkretnego pliku tekstowego użytego kodowania.
Dlatego dalej czekam na udoskonalenie Cool Readera.


11 mar 2012 10:22:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Dobrze by było dodać taką opcję do menu kontekstowego pliku. czyli jeżeli dłużej przytrzyma się palcem żeby tam była poza opcjami przenoszenia itp opcja otwórz w i tutaj wszystkie programy, którymi można dany rodzaj pliku otworzyć.


12 mar 2012 12:15:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Problem był z plikiem cache, ale zanim włączyłem myślenie i to go skasowałem więc nie wiem czy problem był z uciętym plikiem czy coś w środku się rozjechało. Na pewno obydwa pliki cache dla tej samej książki miały różną wielkość.
Po skasowaniu z cr3/cache pliku z rozszerzeniem cr3 z problematyczną książką, wszystko wróciło do normy.


12 mar 2012 18:35:56
Zobacz profil
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
hendryk napisał(a):
Dobrze by było dodać taką opcję do menu kontekstowego pliku. czyli jeżeli dłużej przytrzyma się palcem żeby tam była poza opcjami przenoszenia itp opcja otwórz w i tutaj wszystkie programy, którymi można dany rodzaj pliku otworzyć.
W wersji oprogramowania 1.7 jest w menu (już wróciła, obok opcji operacji na plikach czy Widoku), grupa "Ustawienia", w której można, oprócz innych funkcji ustawień wybrać "Preferowaną aplikację".


12 mar 2012 22:27:17
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:38:21
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx przestał czytać nagle epub...
Tak wiem o tym, ale o chodzi o to, żeby w operacjach na pliku była opcja: Otwórz w FBreader, Otwórz w CoolReader itd.


13 mar 2012 10:48:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron