Teraz jest 28 mar 2024 13:58:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Wieszanie się A60, aktualizacja. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2011 20:27:06
Posty: 25
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Wieszanie się A60, aktualizacja.
Witam. Mam problem z wieszaniem się A60. Mianowice po włączeniu/wybudzeniu kiedy chcę go ponownie uśpić zawiesza się i nie da się go ani wyłączyć, ani przewrócić strony. Napisałam do serwisu gdzie polecili mi abym zaktualizowała Boox'a. No i tak się zastanawiam, bo ja mam wersje softu z 23 lipca 2011, a na stronie jest z kwietnia, czy jak zaktualizuję o czy nie będzie to oprogramowanie gorsze?

_________________
Monte
Książki to kino w głowie. J.F.


02 mar 2012 13:13:56
Zobacz profil
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
Monte napisał(a):
Napisałam do serwisu gdzie polecili mi abym zaktualizowała Boox'a. No i tak się zastanawiam, bo ja mam wersje softu z 23 lipca 2011, a na stronie jest z kwietnia, czy jak zaktualizuję o czy nie będzie to oprogramowanie gorsze?

Było by to cofniecie się do starszego, ale być może stabilniejszego oprogramowania.
Mogę polecić na próbę wersję 1.6 dostępną tu na forum: http://forum.eksiazki.org/post85372.html#p85372
Zawsze można wrócić do tej starszej...
Za kilka dni udostępnimy nową wersję 1.7 na te modele czytników.


02 mar 2012 18:12:36
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
Robercie, zdradź jakiś patent na zwiększenie czcionki w menu, listach itd dla X60. Latka lecą a oczy nie młodnieją, min po to przeszedłem na czytniki aby podregulować sobie wielkość liter - niemożliwe w analogowych książkach. Menu jest dla mnie zdecydowanie za drobne. Linux mi nie straszny, jakby co.
JetBook jest, niestety, czytelniejszy

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


02 mar 2012 21:38:00
Zobacz profil
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
Niestety, istotne zwiększenie rozmiaru czcionki w menu skutkowało by rozpadnięciem się całego układu graficznego.
Jedyny sposób jak na razie, to wgranie do systemu czcionki o szerszej budowie, pogrubionej i włączenie jej jako domyślnej. jest to rozwiązanie połowiczne, gdyż ja również w takim wypadku nie widzę bez okularów podpisów pod ikonkami, gdy wywołam menu podczas przeglądania katalogów... Jedyny sposób to nauczenie się wyglądu ikonek.

Być może producent, jak już ogarnie nowe oprogramowanie na wszystkich modelach, to pomyśli nad wprowadzeniem jakiegoś udogodnienia w tym zakresie.


05 mar 2012 21:26:23
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 17:32:54
Posty: 24
eCzytnik: jetbook, Onyx X60
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
Podrążę trochę, Robercie, może "zdradzisz", który program robi za managera plików, może chociaż tutaj coś podpowiesz :^

_________________
Stefan
echo "1" > /proc/control/brain


05 mar 2012 21:46:36
Zobacz profil
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
stefans napisał(a):
który program robi za managera plików
Wyświetlaniem katalogów i plików, oraz operacjami na nich (otwórz, kopiuj, zmień nazwę itd.) zajmuje się "explorer". Powinien być w: "\opt\onyx\arm\bin".
Natomiast nowy ekran główny, z zegarkiem itd. to "gui_shell" (też w tym samym miejscu), który częściowo przejmuje funkcje tamtego.


07 mar 2012 15:19:50
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Wieszanie się A60, aktualizacja.
stefans napisał(a):
jakiś patent na zwiększenie czcionki w menu, listach itd
Proponuję czcionkę "HelveticaNeueWGL" (z Nooka), która jest naprawdę masywna ;) Na starym forum (http://f.onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/893-rone-czcionki-dla-boox-a?limit=6&limitstart=24#1812) wrzuciłem kiedyś screenshot-y z różnymi czcionkami, ale je "wcięło"...

_________________
W Obrazek też ;)


12 mar 2012 0:21:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: