Teraz jest 28 mar 2024 19:59:18




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
Co nowego w firmware 1.6 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 22:14:30
Posty: 45
eCzytnik: Brak
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
prayer0 napisał(a):

Natrfilem jednak na potencjalnie powazniejszy problem.
Co raz czestsze zwiechy czytnika, scenariusz testowy jest nastepujacy:

Czy komus udalo sie trafic na ten blad?

Probowalem 3 razy usypiac czytnik i go wybudzac i wszystko dzialalo.

Podczas czytania znow mialem ten problem.

Panie Robercie, jak powinien dzialac przycisk 'power' podczas czytania epubow?
klikniecie powinno usypiac czytnik, a dluzsze przytrzymanie go wylaczyc?


28 lut 2012 12:14:16
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
prayer0 napisał(a):
jak powinien dzialac przycisk 'power' podczas czytania epubow?
klikniecie powinno usypiac czytnik, a dluzsze przytrzymanie go wylaczyc?

Tak ma zachowywać się każdy Boox w dowolnym formacie czytanej książki.
Krótkie naciśnięcie przycisku "Power" - usypia czytnik.
Dłuższe przytrzymanie (ok. 3-5 sek) - wyłącza czytnik.
Po wybudzeniu z uśpienia, książka powinna być w tym samym miejscu, w którym ostatnio była czytana.
Po włączeniu, czytnik powinien zachować się zgodnie z ustawieniem w "Ustawienia Startowe", czyli albo otworzyć we właściwym miejscu ostatnio czytany tekst, albo włączyć główny ekran startowy.


28 lut 2012 14:14:02
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Tak się złożyło, że już prawie miałem kupić czytnik ale jak to zazwyczaj bywa brakło czasu. Już miałem wybrany i62 ale naczytałem się o problemach IR (nie jestem entuzjastą tej technologii) i teraz wypadło na A60 stąd moje pytanie (pewnie do Pana Roberta).

1) Rozumiem, że upgrade dla A60 to kwetia dni lub może już godzin. Czy nowe modele sprzedawane są z najnowszym softem a jeżeli tak to ile czasu upływa od ukazania się wersji do pojawiania się czytników z nowym softem w sieci sprzedaży. Może prościej Kiedy mam zamówić (ile dni od pojawianie się nowej wersji) aby był już z nowym softem (zakładam, że Vobis nie robi gigantycznych zapasów ale zamaiwia u Was na bieżąco).

2) Trochę Off Topic ale czy M92 i A62 mają ekrany dotykowe dzięki IR czy wacom

i na doczepkę:
a) kiedy A62 w Polsce
b) czy A60 ma coś takiego jak hide margins
Dzięki


28 lut 2012 14:40:14
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Czujnik IR w modelu M90 to zupełnie coś innego niż ekran dotykowy z wykorzystaniem podczerwieni w modelu i62 (tą samą technologię dotykową stosują w swoich czytnikach inne firmy jak SONY czy Amazon) - ekran dotykowy działa wyśmienicie, choć nie można tak precyzyjnie pisać jak w przypadku technologii WACOM.

Co do wersji oprogramowania, to aktualizacja jest bardzo prosta (potrzebna tyko dowolna karta SD, lub mikro SD z ew. przejściówką). Nowe wersje są udostępniane zaraz po wprowadzeniu nowych funkcjonalności lub poprawek błędów. Choć zawsze wysyłamy do dystrybucji czytniki z najnowszą dostępną wersją firmware dla danego modelu, to nie da się uniknąć aktualizacji, jeśli chce się mieć dostęp w czytniku do najnowszych funkcji i rozszerzeń, które będziemy wprowadzać w najbliższym czasie.

ryski10 napisał(a):
czy M92 i A62 mają ekrany dotykowe dzięki IR czy wacom
W modelach serii A, X i M są stosowane ekrany dotykowe w technologii WACOM (dedykowany rysik). Seria i (i62) to czytniki wykorzystujące technologię podczerwieni (dotyk palcem lub dowolnym narzędziem).

ryski10 napisał(a):
czy A60 ma coś takiego jak hide margins
We wszystkich modelach czytników Onyx Boox, w zależności od formatu czytanej książki można regulować marginesy.
W formacie PDF dostępna funkcja "ukryj marginesy" w widoku graficznym, lub tryb reflow.
W pozostałych formatach, dostępna możliwość ustawienia wielkości marginesów lub ich usunięcia.


28 lut 2012 15:28:00
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2012 15:06:06
Posty: 21
eCzytnik: Onyx 60, Sony T1, Kobo Glo
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Panie Robercie, wiadomo coś już o dacie udostępnienia końcowej wersji 1.6? Bo już na początku lutego miała być "na dniach".
Drugie pytanie, czy program Cool Reader będzie w tym oprogramowaniu bardziej zintegrowany z samym systemem? Tzn czy otwierane nim książki będą pokazywać się w 'Ostatnio otwarte' itd?

Cytuj:
We wszystkich modelach czytników Onyx Boox, w zależności od formatu czytanej książki można regulować marginesy.
W formacie PDF dostępna funkcja "ukryj marginesy" w widoku graficznym, lub tryb reflow.
W pozostałych formatach, dostępna możliwość ustawienia wielkości marginesów lub ich usunięcia.

Jak można dotrzeć do tej opcji przy formacie epub? U mnie możliwość wyłączenia marginesów mam tylko przy PDFach. Wersja oprogramowania 1.5.1.

Czy to normalne, że pliki epub zabezpieczone watermarkiem zachowują się tak, jak te zabezpieczone ADE? Nie ma możliwości zmiany czcionki, stylu itd. (1.5.1)

Na wersji 1.6 rzuciło mi się w oczy, że aby otworzyć pliki zabezpieczone ADE należy ręcznie zmienić program na 'ten pierwszy' (Przeglądarka PDF? nie pamiętam nazwy), przy plikach epub zabezpieczonych watermarkiem także pozostaje korzystanie z tego pierwszego programu (FBReader nie wyświetla obrazków, Cool Reader rozsypuje całkowicie formatowanie).


06 mar 2012 21:04:54
Zobacz profil
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
monry napisał(a):
wiadomo coś już o dacie udostępnienia końcowej wersji 1.6? Bo już na początku lutego miała być "na dniach".
Końcowej wersji 1.6 nie bedzie ;)
Okazało się, że producent przyspieszył i przeszedł do nowszej wersji 1.7, która pojawia się w nowych aktualizacjach oprogramowania dla wszystkich modeli naszych czytników.
Dlatego zamykam ten temat, otwierając nowy pod tytułem: Co nowego w firmware 1.7 ;)

monry napisał(a):
czy program Cool Reader będzie w tym oprogramowaniu bardziej zintegrowany z samym systemem? Tzn czy otwierane nim książki będą pokazywać się w 'Ostatnio otwarte' itd?
Tak, Cool Reader ma być zintegrowany w systemie prawie tak samo jak FBReader, co już właściwie jest zrobione w nowej wersji 1.7. (Borykamy się jeszcze z poprawnym sortowaniem listy "Ostatnio otwarte", która już zawiera pliki otwarte w Cool Reader.

monry napisał(a):
Cytuj:
We wszystkich modelach czytników Onyx Boox, w zależności od formatu czytanej książki można regulować marginesy.
W formacie PDF dostępna funkcja "ukryj marginesy" w widoku graficznym, lub tryb reflow.
W pozostałych formatach, dostępna możliwość ustawienia wielkości marginesów lub ich usunięcia.
Jak można dotrzeć do tej opcji przy formacie epub? U mnie możliwość wyłączenia marginesów mam tylko przy PDFach. Wersja oprogramowania 1.5.1.
Pliki ePUB mają zapisane parametry marginesów w swoich CSS (wewnątrz pliku). FBReader, który ignoruje większość ustawień css, ma możliwość ustawiania marginesów (nie wprost) w pliku "ui.xml", który można zmodyfikować i wgrać do systemu, np. za pomocą skryptu opisanego w temacie: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Odpowiednie przykładowe wpisy pliku "ui.xml" wyglądają tak:
Kod:
<option name="TopMargin" value="10"/>
<option name="BottomMargin" value="6"/>
<option name="RightMargin" value="8"/>
<option name="LeftMargin" value="8"/>
W programie Cool Reader odpowiednie opcje regulacji marginesów są dostępne bezpośrednio w menu, w grupie Zaawansowane -> Ustawienia (Advanced -> Settings), lub w pliku konfiguracyjnym "cr3.ini" w katalogu "cr3" w pamięci wewnętrznej czytnika (Biblioteka).

monry napisał(a):
Czy to normalne, że pliki epub zabezpieczone watermarkiem zachowują się tak, jak te zabezpieczone ADE? Nie ma możliwości zmiany czcionki, stylu itd. (1.5.1)
Nie, to zależy w jakiej aplikacji je wczytamy. jeśli preferowaną aplikacją (w wersji oprogramowania 1.6 lub wyższej) dla plików epub będzie "Przeglądarka PDF" to właśnie tak ona pracuje, jeśli przełączymy na FBReader lub Cool Reader to pojawią się opcje zmiany czcionki, interlinii i inne.
Watermark nie jest zabezpieczeniem, które wpływa jakoś na format pliku, więc takie pliki są obsługiwane przez wszystkie przeglądarki plików, w przeciwieństwie do DRM, które potrafi "czytać" tylko "Przeglądarka PDF", czyli Adobe Mobile Reader.

monry napisał(a):
Na wersji 1.6 rzuciło mi się w oczy, że aby otworzyć pliki zabezpieczone ADE należy ręcznie zmienić program na 'ten pierwszy' (Przeglądarka PDF? nie pamiętam nazwy), przy plikach epub zabezpieczonych watermarkiem także pozostaje korzystanie z tego pierwszego programu (FBReader nie wyświetla obrazków, Cool Reader rozsypuje całkowicie formatowanie).
Inne wyświetlanie plików epub, przez te 3 przeglądarki wynika z różnego interpretowania kodów formatowania zawartych w plikach eksiążek, oraz ze zgodności tych kodów ze standardem.
FBReader ma problem z wyświetlaniem obrazków w plikach o "zagnieżdżonej strukturze katalogów", jeśli chcemy w nim czytać konkretna książkę, to aby to ominąć, trzeba niestety wczytać taki plik epub do programu Calibre i dokonać konwersji epub na epub (tak!), z zaznaczoną opcją "spłaszcz strukturę pliku ePUB" w grupie opcji "Wyjściowy ePUB".
Jeśli chodzi o Cool Reader to (nie trzeba dla niego nic konwertować), ma on o wiele lepszą interpretację kodów formatujących, zawartych w pliku ePUB i jeśli zawartość książki "rozsypuje się" to znaczy, że plikowi brakuje zgodności ze specyfikacją, czyli jak autor zrobił, tak widzimy. Przeglądarka PDF (Adobe) ignoruje więcej kodów niż Cool Reader.


Robert ArtaTech: Zgodnie z zapowiedzią zamykam temat. Następna wersja omówiona tu: Co nowego w firmware 1.7

Wersja testowa oprogramowania 1.7 dostępna tu: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60


Ostatnio edytowano 14 wrz 2012 18:02:15 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 2 razy

Aktualizacja



14 wrz 2012 18:02:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: