Teraz jest 29 mar 2024 0:28:06




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Problem z X61S 
Autor Wiadomość
Post Re: Problem z X61S
emindflow napisał(a):
Nie używałem nigdy karty SD

Cieszy mnie taka opinia o czytniku. Niestety w tej starszej wersji oprogramowania jest błąd, który powoduje szybkie wyczerpywanie się baterii jeśli jest włożona i używana karta SD. Ta wersja również nie posiada wbudowanego programu Cool Reader (lepsza obsługa plikow ePUB, RTF i FB2). Mamy nadzieję wyegzekwować w pełni poprawnie działające nowe oprogramowanie od producenta, posiadające wszystkie nowe rozszerzenia.


25 lut 2012 16:31:06
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2012 1:08:23
Posty: 3
eCzytnik: Onyx boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Witam!
Na stronie Onyxa pojawiła się nowa wersja oprogramowania - 1.7. Niestety po instalacji (oczywiście zgodnie z instrukcją ze strony) czytnik odmówił współpracy.
Instalacja przebiegła prawidłowo, pojawił się ekran startowy z paskiem ładowania u dołu, niestety po zapełnieniu paska nic się nie zmienia - bez przerwy widać ekran startowy. Czytnika nie można wyłączyć, jedyna co mi się udało zrobić (po wciśnięciu RESET i potem POWER) to reset - ekran na chwilę robi się biały, potem znów pojawia się ekran startowy, zapełnia się pasek ładowania itd., więc niestety nie mogę nawet spróbować ponownie zainstalować oprogramowania.
Komputer nie widzi czytnika.


25 lut 2012 17:54:35
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
Każdy czytnik Onyx Boox powinien się wyłączyć po dłuższym (ok. 5 sekund) przytrzymaniu klawisza "Power", czyli włącznika.
Jeśli wgranie nowego oprogramowania nie przebiegło pomyślnie, trzeba się upewnić, że czytnik jest w pełni naładowany lub podłączyć go na czas instalacji do zasilania.
Oprogramowanie można ponownie zainstalować umieszczając plik aktualizacji na karcie SD (można wgrać na komputerze poprzez czytnik kart SD) i wciskając (przytrzymując) przycisk OK (środkowy w "krzyżyku") podczas uruchamiania lub restartu czytnika.
Jeśli nadal się nie uruchamia poprawnie, konieczny kontakt z serwisem.


25 lut 2012 22:09:15
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2012 1:08:23
Posty: 3
eCzytnik: Onyx boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Udało mi się rozwiązać problem. Czytnik nie chciał się wyłączyć nawet po 5 sekundach trzymania przycisku. Reagował jedynie na kombinację: wciśnięcie RESET i potem POWER. Po jakimś czasie doszedłem do tego, że należy wcisnąć reset, a potem POWER, trzymając wciśnięty OK - wtedy przechodził w stan aktualizacji. A w ogóle problem najprawdopodobniej się wziął z karty - użyłem niesformatowanej i jak się okazało, z dużą ilością bad-sectorów. Niestety nie miałem pod ręką innej, ale po pełnym formacie karty udało się wgrać oprogramowanie (po przejściu do trybu aktualizacji jak opisałem wyżej).
Póki co muszę powiedzieć, że wygląda ładnie, jak się sprawdzi przy używaniu to zobaczymy. Na pierwszy strzał: czytnik wybudza się z uśpienia po wciśnięciu dowolnego przycisku. Trochę też kole w oczy nieprzetłumaczona pozycja "Language" w menu Ustawienia.


25 lut 2012 23:37:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Problem z X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Niestety w tej starszej wersji oprogramowania jest błąd, który powoduje szybkie wyczerpywanie się baterii jeśli jest włożona i używana karta SD.

Czy ten problem dotyczy tylko X61S czy również X60?


26 lut 2012 0:02:43
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
adamw napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
Niestety w tej starszej wersji oprogramowania jest błąd, który powoduje szybkie wyczerpywanie się baterii jeśli jest włożona i używana karta SD.
Czy ten problem dotyczy tylko X61S czy również X60?
Właściwie powinienem napisać "był błąd", bo po aktualizacji jest OK.
To dotyczyło tylko X61S w którym jest procesor Marvell, pozostałe dystrybuowane w Polsce Booxy, w tym X60 mają procesory Freescale, w których nigdy nie było takich problemów.


27 lut 2012 11:25:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: