Teraz jest 28 mar 2024 13:33:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2012 17:09:50
Posty: 15
eCzytnik: Sony PRS-T1
Post Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Cześć wszystkim,
to mój pierwszy post, ale naprawdę przeczytałem co mogłem i próbowałem samodzielnie ustalić co mi się przyda... i poległem :)

Do czego potrzebuję czytnika:
artykuły naukowe w formatach pdf lub html (ebsco, sciencedirect) z możliwością notowania i komentowania (ideałem byłby rysik)
polska beletrystyka w pdf'ach
anglojęzyczne książki kupowane pewnie przez amazon
komiksy w cdr
możliwość przejrzenia netu i np. sprawdzenia strony z biletami lotniczymi, czy hotelami gdy w podróży

Domyślam się że format 9" tytułem pdf jest lepszy niż 6" i nie mam z tym żadnego problemu.
Zupełnie nie znam się na różnicy między formatami książek, nie bardzo wiem o co chodzi z DRM i jak to się przekłada na zwykłego użytkownika, który czasem ebook kupi za granicą, a czasem pożyczy wersję skanowaną.

Akceptowana półka cenowa to gadżety w stylu kindle DX, boox m90 czy pocketreader 903. Przyglądałem się trzem wymionym , jak równiez oglądałem ofertę Sony, która wizualnie i pod względem deklarowanej żywotności baterii podoba mi się najbardziej.

Nie spodziewałem, się że próg wiedzy do wejścia w temat jest tak wysoki i szczerze liczę na Waszą pomoc.

Dziękuję :)

_________________
http://blazejmrozinski.com


14 lut 2012 17:20:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Zgdza się, jeśli pdf-y to 6 cali sobie odpuść. Z wymienionych wybrałbym Pocketbooka. Ale jeśli poczekasz jeszcze kilka tygodni to mogą pojawić ciekawsze propozycje (boox M92, jetbook color).

Tam gdzie ja kupuję ebooki (Apress, O'reilly, Manning) z DRM już zrezygnowano. Nie wiem jak jest w Amazonie, ale znając tę firmę to będą się trzymać DRM dopóki nie zostaną z nim sami. Zresztą, czy u nich da się w ogóle kupić e-book w otwartym formacie, który by dało się czytać na czymś innym niż Kindle?

Kupując w sklepach, które wymieniłem dostajesz książkę w różnych formatach, min. w pdf i epub. Epub jest zdecydowanie lepszy do czytania tekstu, ale w momencie gdy pojawiają się ilustracje a zwłaszcza tabelki, wykresy, listingi warto mieć w pogotowiu pdf-a, bo czasem coś gdzieś przeskoczy i zrobi się nieczytelne.

Skoro komiksy to może warto zastanowić się nad jetboook color, który ma pojawić się w sprzedaży już wkrótce? Wprawdzie nie są to żywe kolory jak na ekranie lcd, bardziej pastelowe, ale zawsze to coś.

Jeśli chodzi o deklarowaną żywotność baterii to z tym trzeba uważać. Bo jest już prawie normą, że producent "nawija" o kilkunastu tysiącach flipów i tygodniach a nawet miesiącach działania na jednym ładowaniu, a potem okazuje się, że te tygodnie to tylko w stanie uśpienia a pageflipy robione jak najszybciej, bez czytania a realne wartości oscylują gdzieś między 10 a 20% tych deklarowanych.

Próg wiedzy nie jest znowu aż tak wysoki. Jest dosłownie garstka urządzeń wartych uwagi i nazwy większości (jeśli nie wszystkich) padły już w tym temacie.


14 lut 2012 18:01:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2012 17:09:50
Posty: 15
eCzytnik: Sony PRS-T1
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Dzięki za odpowiedź!

Muszę jeszcze porównać czytniki pod względem możliwości robienia notatek, zarówno na tekście pdf jak i luźnych notek a'la zeszyt.

Cały czas, w tle przwija się też pytanie, czy rzeczywiście jest sens dopłacać drugie/trzecie tyle do 9,5 w porównaniu do oferty 6".

Czy ktoś zna jakiś sklep w Warszawie z różnorodną ofertą czytników? Jakbym podotykał trochę, łatwiej byłoby podjąć decyzję.

Dzięki

_________________
http://blazejmrozinski.com


15 lut 2012 9:53:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Cytuj:
Czy ktoś zna jakiś sklep w Warszawie z różnorodną ofertą czytników? Jakbym podotykał trochę, łatwiej byłoby podjąć decyzję.


Najlepiej wybrać się do Vobisu, różne czytniki 6'' i 9'' mieli jak byłem ostatnio w Arkadii (Booxy, Poketbooki i iRivera HD na pewno) ale myślę, że i w innych Vobisach można pomacać...


15 lut 2012 11:05:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Nie wiem, jak wygląda sprawa samego kupowania czytników i "macania", ale okładkę na mojego KT kupowałam tutaj i bardzo sobie cenię nie tylko ją, ale też obsługę klienta - bezproblemowa konsultacja osobista na Ochocie. A oni co pewien czas mają różne czytniki, więc pewnie też można się umówić na pomacanie :D


15 lut 2012 22:59:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lut 2012 17:09:50
Posty: 15
eCzytnik: Sony PRS-T1
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Dzięki za wskazówki!
Jak tylko uporam się z pracą podjadę do obydwu sklepów.

Pytanie natomiast w temacie wyboru kolejne:

jeżeli zrezygnować z opcji notatek rysikiem - dużo się naczytałem dobrego o nowym kindlu 3g z klawiaturą (a wiem też od użytkowników, że 6cali dla artykułów w pdf'ie ponoć nie jest niewygodne) - to w jakim zakresie któryś z onyxów będzie lepszy od takiego kindla (poza brakiem darmowego 3g)?
Dodam, że temat zakupów na amazonie jest mi dość bliski - przewodniki LonelyPlanet czy literaturę moją branżową kupuję tylko tam. Poza tym czytam w wolnym czasie polską beletrystykę (czyli już nie amazon...)

EDIT:
bardzo mi się podoba onyx boox i62 jako alternatywa dla kindla - gdybym się zdecydował na 6cali. Czy ktoś może się wypowidzieć na temat pdfów i robienia odręcznych notatek w booxie?

_________________
http://blazejmrozinski.com


15 lut 2012 23:37:01
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
Proponuję zainteresować się tym, czy coś z tymi notatkami da się zrobić poza czytnikiem - powiedzmy, że padnie za dwa lata i czy będzie można je przenieść, albo osadzić w pliku PDF? Przyznam, że nie wiem jak to działa.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 lut 2012 0:28:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Zagubiony nowicjusz szuka pierwszego czytnika
W oprogramowaniu do Boox i62 (v.1.7) została dodana funkcja eksportu notatek odręcznych do nowego pliku PDF wraz z oryginalną treścią PDF-a, na którym się te notatki robiło, tzw. "PDF emerge".
Jeśli pozostałe modele też otrzymają tą wersję, to pewnie będzie zawarta ta funkcja.

_________________
W Obrazek też ;)


16 lut 2012 1:13:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron