Teraz jest 28 mar 2024 21:58:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
A możesz tutaj wkleić wynik sprawdzenia?


12 lut 2012 9:47:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2012 20:00:29
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Jedna uwaga - FBReader wbudowany w oprogramowanie BOOX-ów jest w starszej wersji (bodajże 0.10.6) i nie wszystkie opcje z nowszych wersji będą działać w czytniku.


- to chyba ważne dla dystrybutora, do szybkiego uzupełnienia na najnowszy ?
PZDR


12 lut 2012 11:29:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
czy ten sposób działa też na Onyxie C65 Afterglow?


25 lip 2014 13:01:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
W Onyx BOOX C65 AfterGlow/Storia i T68 Lynx jest nowsza wersja programu FBReader, czyli 1.6.7.
Program ma więcej możliwości i lepszą obsługę plików, ale dostęp do tych zaawansowanych opcji i pliku ui.xml jest bardzo utrudniony - sposób z pierwszego postu tego wątku nie działa.

Jeśli komuś nie wystarczają te, które są dostępne, jedynie w zrootowanym urządzeniu można dostać się do tego pliku, albo wyinstalować ten zaadoptowany do schematu czytnika i zainstalować w zamian oryginalny.

Znalazłem pewne "obejście" instalując bliźniaczy program Go Read, który korzysta z tych samych plików konfiguracyjnych i zmiana ustawień wyglądu w tym drugim programie powoduje takie samo zachowanie FBReader-a ;)
Link do programu w Play:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ch.android

_________________
W Obrazek też ;)


25 lip 2014 16:57:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
wielkie dzięki :) bo właśnie strasznie denerwuje mnie to złe dzielenie wyrazów... ale w jakieś bardziej zaawansowane opcje wolę się nie bawić, także mam nadzieję, że Go Read pomoże :)


25 lip 2014 17:18:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
W nowszej wersji FBReadera sprawa dzielenia wyrazów po polsku jest trochę skomplikowana...
W pliku epub musi być ustawiony język publikacji jako PL. Jeśli nie będzie to program automatycznie wybierze "other" i to nie będzie prawidłowo w/g polskich reguł. W innych formatach nie sprawdzałem jak to się dzieje, ale pewnie tak samo.
W zaawansowanych opcjach Go Read można wyłączyć całkiem dzielenie wyrazów, jeśli jest denerwująco nieprawidłowe.
W programie CoolReader można (i trzeba, bo są domyślnie rosyjskie) w opcjach zaawansowanych wybrać polskie reguły dzielenia wyrazów.
Osobiście używam teraz AlReadera (w T68 zwany OReader), gdzie też ustawiłem język polski (zamiast rosyjskiego) i jest wszystko fajnie :)

_________________
W Obrazek też ;)


25 lip 2014 18:05:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2014 23:04:04
Posty: 58
Lokalizacja: Głogów
eCzytnik: Onyx C65 Afterglow
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Również mam AlReader, ale jednak przytłaczają mnie jego możliwości konfiguracyjne ;)
Niestety po ustawieniu w Go Reader, aby nie dzielił wyrazów, w FBReader dalej dzieli. No nic, chyba już nic się na to nie poradzi, ale spróbuję odpalić przez CoolReadera, może pójdzie.


25 lip 2014 18:59:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
Przepraszam za dezinformację.
CoolReader ma denerwujący mnie sposób wysuwania znaku dzielenia poza linię prawego marginesu. Reszta jest całkiem w porządku.
AlReader ma skomplikowany system ustawień, ale po wyłączeniu dodatków na dole ekranu i wyróżniania inicjałów, domyślne ustawienia są całkiem dobre. Łatwiej się też poruszać po szybkiej konfiguracji w najnowszej jego wersji, która też współpracuje z systemem "ostatnio czytanych" na głównej stronie BOOX-a.

Teraz widzę też, że na T68 nie da się używać Go Readera, bo każde odwołanie do ustawień, powoduje jego zamknięcie przez system na tym czytniku.

_________________
W Obrazek też ;)


25 lip 2014 22:22:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstu
airs napisał(a):
CoolReader ma denerwujący mnie sposób wysuwania znaku dzielenia poza linię prawego marginesu.
Nie wiem jak w wersji na andka ale na PB daje się to wyłączyć (Formating Setings>Floating punctations)


27 lip 2014 2:28:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: