Teraz jest 28 mar 2024 10:09:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
problem z połączeniem A60/komputer 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2012 19:38:36
Posty: 5
eCzytnik: boox A60
Post problem z połączeniem A60/komputer
Witam wszystkich.
Od kilku dni jestem posiadaczką Booxa A60. Kupiłam go w promocji razem z serią Millenium. Udało mi się je ściągnąć na ADE, połączyłam przez USB komputer z czytnikiem i wrzuciłam do niego książki (bez problemu) i na tym koniec. Tzn. kiedy teraz próbuję połączyć czytnik z kompem nie udaje się, wyświetla się komunikat:
"E:\ nie jest dostępny.
Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy."
Oprogramowanie to 1.5.1 20110723

Prosze Was o pomoc bo nie wiem co z tym zrobić i trochę się martwię
Pozdrawiam D


11 lut 2012 19:58:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Ja bym zrobił format pamięci (w Ustawieniach). Co prawda wszystko się skasuje, ale skoro jest na komputerze...
Można też dodatkowo wgrać nowszą wersję oprogramowania z wątku: http://forum.eksiazki.org/post85372.html#p85372
u mnie lepiej działa niż starsze.

_________________
W Obrazek też ;)


12 lut 2012 0:06:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Miałem taki sam problem (oraz kilka innych jednocześnie). Miałem tę samą wersję oprogramowania, też kupiłem z trylogią. Udało mi się wymienić na nowy w Vobisie, za co jestem sprzedawcy bardzo wdzięczny. Nowy egzemplarz (z oprogramowaniem z 18 kwietnia 2011) działa bez zarzutu, nic się nie dzieje.

Dodatkowo już w serwisie przed wymianą polecono mi aktualizację oprogramowania. Jednak na stronie artatech jest tylko wersja z 18 kwietnia (więc starsza niż ta z lipca). A na nową (w wersji beta) serwis odradził mi aktualizować.

W moim przypadku mogłem połączyć się z komputerem po resecie (z tyłu urządzenia), ale tylko raz. Jeśli nie pomoże też reset pamięci, pewnie trzeba dzwonić do serwisu. Bardzo chętnie pomagają.


12 lut 2012 12:37:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2012 19:38:36
Posty: 5
eCzytnik: boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Po sformatowaniu mogę połączyć się z kompem ale tylko do momentu aż nie "wrzucę" do booxa książek. Póki mam książki tylko na karcie pamięci wszystko jest ok (przynajmniej tak mi się wydaje na ten moment). Tylko boję się sytuacji kiedy kupię książki a nie będę mogła dodać ich do czytnika bo po prostu nie będę mogła połączyć się z komputerem. Trochę boję się ściągać tę wersję beta skoro serwis sam odradza instalację. Mam taką nieśmiałą ;) nadzieję że pan Robert wypowie się co sądzi w tym temacie - wysłałam co prawda maila poprzez stronę wsparcia ale od tygodnia cisza - a z telefonem do serwisu mam problem bo 8-16 są to akurat moje godziny pracy.
I jeszcze jedno: czy książki powinno się trzymać w pamięci booxa czy do tego służy karta - ja jestem kompletnie zielona w tym temacie - do tej pory wszyskie moje książki wystarczyło zdjąć z półki i otworzyć :D
Pozdrawiam D


12 lut 2012 15:30:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Moim zdaniem żeby pamieć dodatkowa czemuś służyła to mogą być na niej (w jakimś katalogu) własnie książki, zdjęcia, mp3 itp. Wgrywać na pamięć dodatkową można bez pośrednictwa czytnika a za pomocą czytnika kart pamięci (z reguły groszowe wydatki), potem włożyć pamięć do czytnika i OK. Dodatkowa karta pamięci nie jest stałym elementem czytnika (bo jest - dodatkowa :D ) i można nią dowolnie manipulować, lub może jest wcale nie być.


12 lut 2012 17:02:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Rzeczywiście, karta w zasadzie jest zbędna. 512MB pamięci wewnętrznej wystarcza. Natomiast o ile wiem, tylko mając kartę, można wgrać nowe oprogramowanie. No i nie trzeba podłączać czytnika kablem do komputera, tylko właśnie, tak jak napisał zetes, wkłada się kartę czytnika (jest w większości laptopów). To szybsze i wygodniejsze wg mnie, a kosztuje grosze.


12 lut 2012 17:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2012 19:38:36
Posty: 5
eCzytnik: boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
zgadza sie, dlatego ksiazki niezabezpieczone wczytywalam bezposrednio na karte pamieci, ale co z tymi zabezpieczonymi? Je moge wczytac tylko na czytnik (naprostujcie mnie jesli nie mam racji) :-)


12 lut 2012 17:58:35
Zobacz profil
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Jeśli czytnik jest zarejestrowany (autoryzowany) w ADE to książki zabezpieczone można kopiować w dowolne miejsce na karcie lub w pamięci - będą czytane, jeśli autoryzacja była do tego samego konta z którego kupione książki.

Jednak jeśli problem z pamięcią wewnętrzną się powtarza, to jest to błąd, który wymaga naprawienia. Jeśli wgranie nowego oprogramowania 1.6 z listopada 2011 (dostępne na tym forum) nie pomaga, to lada dzień będzie udostępniona nowa wersja (ze Storino i księgarnią).


13 lut 2012 12:32:45
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2012 19:38:36
Posty: 5
eCzytnik: boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
No dobrze. Moje książki mam w ADE i stamtąd na zasadzie chwyć i upuść mogę przerzucić je do czytnika. Nie znalazłam innej możliwości, więc proszę wytłumaczcie laikowi jak z ADE skopiować książkę bezpośrednio na kartę pamięci z pominięciem czytnika. :?
Pozdrawiam D


13 lut 2012 21:37:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Dołączam się do prośby. Czy aby skopiować książkę bezpośrednio na kartę, trzeba autoryzować czytnik w ADE? Jak go w takim razie autoryzować?


13 lut 2012 21:51:16
Zobacz profil
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Opis autoryzacji dowolnego czytnika jest zawsze na stronie księgarni, która sprzedaje zabezpieczone ebooki.

Generalnie polega to na zainstalowaniu darmowego programu Adobe Digital Editions, następnie założenie własnego konta w Adobe, za pomocą którego ściągamy pliki kupionych publikacji na komputer.
Jeśli podłączy się po raz pierwszy czytnik do komputera, na którym uruchomiony jest program ADE, program ten zapyta czy autoryzować to urządzenie - jeśli odpowiemy tak - czytnik jest zautoryzowany.
Najłatwiej jest przenosić pliki za pomocą myszki z biblioteki na ikonkę symbolizującą podłączony czytnik (każde ponowne podłączenie już raz zautoryzowanego czytnika, powoduje pokazanie się tej ikonki w ADE) - powoduje to automatyczne kopiowanie pliku na czytnik do katalogu "digital editions" w pamięci wewnętrznej.

Innym sposobem jest skopiowanie pliku ebooka za pomocą mechanizmów systemu operacyjnego komputera. Pobrane w ADE ebooki, przechowywane są na komputerze w katalogu "My Digital Editions", który jest podkatalogiem w "Moich dokumentach". Skopiowanie więc pliku ebooka z tego katalogu do dowolnego katalogu w pamięci czytnika czy na karcie SD, umożliwi czytanie go, pod warunkiem, że czytnik był wcześniej autoryzowany w ADE.

Jednak powtórzę jeszcze raz, że jeśli są problemy z dostępem do pamięci wewnętrznej czytnika, to jest to błąd i należy go naprawić, albo przez format tej pamięci (jest taka funkcja w czytniku), albo przez aktualizację oprogramowania, albo poprzez kontakt z serwisem.


14 lut 2012 19:10:34
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
A ja mam pytanie, czy odłączając urządzenie usuwa je pani z systemu? W zależności od windowsa, w windows xp wygląda tak http://media.wiley.com/Lux/14/79114.image0.jpg a w windows 7 tak http://media.wiley.com/Lux/80/147380.image0.jpg (ta wtyczka z zielonym kółkiem). Przed odłączeniem należy kliknąć na tą ikonkę i usunąć bezpiecznie z systemu litery przypisane do booxa i do karty w środku. Odłączanie bez tej operacji grozi uszkodzeniem systemu plików, na co wskazuje opis sytuacji.


14 lut 2012 23:36:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lut 2012 19:38:36
Posty: 5
eCzytnik: boox A60
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Cytuj:
A ja mam pytanie, czy odłączając urządzenie usuwa je pani z systemu?

Tak. Rozumiałabym gdybym odłączała czytnik bez usunięcia z systemu, ale czekam aż ukaże się komunikat o bezpieczym odłączeniu i wtedy dopiero odłączam.
Ale umyśliłam sobie, że skoro na dniach ma ukazać się aktualizacja - poczekam, zaktualizuję i może będzie ok. Jeśli nie, będę musiała skontaktować się z serwisem.

Pozdrawiam D


15 lut 2012 13:43:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 22:14:30
Posty: 45
eCzytnik: Brak
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
mam podobny problem, nie moge uzywac pamieci bez jej sformatowania. Karta SD gdy jest podlaczana przez adapter dziala prawidlowo.
post87269.html#p87269
Czyzby konieczny byl 3ci format pamieci urzadzenia w ciagu 2 dni uzytkowania -.-?


15 lut 2012 14:18:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2012 15:57:12
Posty: 2
eCzytnik: onyx
Post Re: problem z połączeniem A60/komputer
Mam ten sam problem, Onyx A60 zakupiony w grudniu z Millenium podłączony do
komputera z win7 żąda formatowania. Po podłączeniu go do komputera z systemem
winXP działa normalnie.


15 lut 2012 16:15:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: