Teraz jest 28 mar 2024 18:38:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Kindle na Grouponie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 14:16:16
Posty: 6
Post Re: Kindle na Grouponie
Witam, jestem tu nowy.

Ja także kupiłem Kundelka na groupon'ie, czego właściwie następstwem jest moja obecność tutaj. Do mnie jeszcze nie dotarł i stąd moje zapytanie. Czy lepiej sprawdzić przy kurierze czy czytnik działa, czy lepiej odczekać tą godzinkę czy półtora żeby odtajał? Pytam się bo jeśli czytnik odmówi współpracy do samego początku, to wydaje m się, że sprzedawca może mieć wonty co do tego, czemu nie sprawdziłem przy odbiorze.


07 lut 2012 13:29:36
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle na Grouponie
Błogosławieni ci, którzy zamawiali jedyną oficjalną drogą z Amazonu i nie mają takich wątpliwosci. :)

Jeśli przyjdzie zmrożony to raczej nie powinieneś go włączać. Ale niby dlaczego ma przyjść uszkodzony?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 lut 2012 13:48:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Kindle na Grouponie
A co ma Amazon do tego? Jeśli coś się stanie to jest wina kuriera a nie Amazonu czy firmy z Groupona


07 lut 2012 14:04:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Kindle na Grouponie
Spoko teraz jest trochę cieplej (powyżej -10 stopni) i będzie tak co najmniej do piątku.
A kindle ma temperaturę przechowywania właśnie do -10 stopni.


07 lut 2012 14:23:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle na Grouponie
mglatki napisał(a):
Witam, jestem tu nowy.

Ja także kupiłem Kundelka na groupon'ie, czego właściwie następstwem jest moja obecność tutaj. Do mnie jeszcze nie dotarł i stąd moje zapytanie. Czy lepiej sprawdzić przy kurierze czy czytnik działa, czy lepiej odczekać tą godzinkę czy półtora żeby odtajał? Pytam się bo jeśli czytnik odmówi współpracy do samego początku, to wydaje m się, że sprzedawca może mieć wonty co do tego, czemu nie sprawdziłem przy odbiorze.


Jedyne co może kurier rozwalić to położyć na Kindlu szafę, ale to zobaczysz od razu bo będzie pogniecione pudełko, wtedy jak najbardziej sprawdzaj, jęsli pudełko będzie ok, to nie masz za bardzo co sprawdzać i jeśli dostaniesz felerny egzemplarz to i tak będziesz musiał z gwarancja się pobawić.


07 lut 2012 14:46:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 paź 2011 22:15:33
Posty: 26
Post Re: Kindle na Grouponie
Primo:
Nigdy nie włączać "zamrożonej" elektroniki. W miarę możliwości dać jej spokojnie (a nie metodą "siłową", np. kładąc na grzejniku ;)) dojść do temperatury pokojowej i odparować ewentualną skroploną wilgoć.

Secundo:
Kuriera nie interesuje zawartość a jedynie stan opakowania. Jeśli nie będzie uszkodzone raczej nie zmusisz go do czekania aż sprawdzisz stan zawartości przesyłki. Nie mają takiego obowiązku.

Tertio:
Sprawdzić zawartość (a więc rozpakować przesyłkę) będzie Ci wolno i tak dopiero po jej odebraniu.

Quatro:
Z punktów 2 i 3 wynika, że w wypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania najprościej odmówić przyjęcia przesyłki. O ile rzecz jasna wybrałeś płatność przy odbiorze.

Quinto:
W ramach pracy własnej poczytaj regulaminy firm kurierskich. Generalnie:
a) nadawca odpowiada za właściwe zabezpieczenie przesyłki.
b) jeśli coś się "rozpadło" to najwyraźniej przesyłka nie była właściwie zabezpieczona.
Kłania się Paragraf 22. ;)


07 lut 2012 14:54:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 21:12:40
Posty: 9
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kindle na Grouponie
jak pisałem wcześniej, mój kindle dotarł z groupona właśnie i pudełko było nie naruszone, wszystko z kurierem było ok, jednakże sprzęt był strasznie zimny, a mieszkam na polskim biegunie zimna więc miałem nie małe obawy, jednak dałem mu czas na ogrzanie i wszystko działa bez zarzutu


07 lut 2012 16:03:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 14:16:16
Posty: 6
Post Re: Kindle na Grouponie
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź ;)

Pozwolicie jednak, że regulaminy będę studiować dopiero po zakończeniu sesji. Wykładowcy z matmy i badań własności mechanicznych stwierdzili w tym roku, że skoro są ferie i nie mamy zajęć to na pewno nam się nudzi.


07 lut 2012 17:47:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 22:10:00
Posty: 8
Lokalizacja: Skawina
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle na Grouponie
Witam!
Kolego Ofeck, ile Kolega czekał na dostawę od momentu potwierdzenia przyjęcia zamówienia?

Pozdrawiam Gothrukk


08 lut 2012 9:32:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 lut 2012 21:12:40
Posty: 9
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kindle na Grouponie
zamówiłem w środę ok północy, a dostałem w poniedziałek ok 11


08 lut 2012 11:40:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 22:10:00
Posty: 8
Lokalizacja: Skawina
eCzytnik: Kindle 4 Touch
Post Re: Kindle na Grouponie
Dzięki wielkie. W takim razie, najdalej pojutrze powinienem się spodziewać kuriera. :D


08 lut 2012 15:46:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 18:41:49
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle na Grouponie
Gothrukk napisał(a):
Dzięki wielkie. W takim razie, najdalej pojutrze powinienem się spodziewać kuriera. :D

Jeżeli wybrałeś przesyłkę kurierską to otrzymasz maila z informacją o nadaniu i numerem listu przewozowego.
Ja właśnie takiego maila dostałem i jutro Kindle będzie u mnie (żegnaj malutki ekranie telefonu) :D
Z rozmów z ta firmą wiem, że starają się wysyłać jak najszybciej ale zamówień mają od groma więc kilka dni od złożenia zamówienia trzeba poczekać. W każdym razie starają się wysłać wcześniej niż 7 dni roboczych.


08 lut 2012 17:48:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 14:16:16
Posty: 6
Post Re: Kindle na Grouponie
Jeszcze jedno pytanko:

W warunkach było wypisane pogrubioną czcionką Przesyłka "Płatna dodatkowo", ale wypisane były tam tylko płatność przy odbiorze i przesyłka kurierska. Czy prawidłową interpretacją jest stwierdzenie, że przesyłka priorytetowa (niepobraniowa) jest darmowa? Chyba napisze do niech z zapytaniem, bo trochę niejasne to moim zdaniem.


08 lut 2012 19:19:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Kindle na Grouponie
Pewnie chodziło o to, że podstawowa to z wpłatą na konto a za pobraniem 'dodatkowo'


08 lut 2012 19:32:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 18:41:49
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Kindle na Grouponie
W tej ofercie przesyłka zawsze jest płatna:
- jeżeli wybierzesz dostawę pocztą musisz zapłacić 17zł
- jeżeli wybierzesz wysyłkę kurierem musisz zapłacić 24zł
W obu przypadkach płacisz w momencie odbioru przesyłki.

Kwota którą zapłacisz za kupon (czyli gruponowi a oni to rozliczą ze sklepem) to sam koszt urządzenia.


08 lut 2012 21:59:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron