Teraz jest 29 mar 2024 1:08:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
IVONA, notatnik i inne naiwne pytania... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2012 11:16:47
Posty: 19
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Właśnie przeglądałam sklep Vobis.pl i nie znalazłam X60 -- czy to znaczy, że nie dostanę tego czytnika z przedłużoną gwarancją (gdybym się na niego zdecydowała) ?


03 lut 2012 18:55:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Poniżej link i 13 ofert zróżnicowanych cenowo:

http://www.ceneo.pl/12469840?se=2XL3rkk ... tAodE1dW5g


03 lut 2012 20:23:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2012 13:52:51
Posty: 17
Lokalizacja: Szn/Krk
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
@zetes: dee79 chodzi chyba bardziej o przedłużoną gwarancję niż o sam czytnik. Bo sam czytnik X60 można w Virtualo za 800zł kupić, ale gwarancję mają roczną, nie wiem jak u innych sprzedawców.

_________________
"Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy."
A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi


03 lut 2012 23:19:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2012 11:16:47
Posty: 19
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Zetes - dzięki za link :) ale jest tak jak mówi Canthir, zastanawiam się czy jeszcze ktoś prócz Vobisu oferuje gwarancję 1+2.
Może dziś coś mi się w główce rozjaśni :) Pośmigam po sklepach - może czegoś się dowiem :)

Dziękuję WSZYSTKIM za tak ogromne zaangażowanie w odpowiadanie na moje naiwne pytanka :)) Jesteście Wielcy i Wspaniali :)
Ogromnie się cieszę, że trafiłam na to forum :)
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu :)


04 lut 2012 9:09:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2011 15:58:25
Posty: 13
eCzytnik: onyx boox m92
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Co do tematu gwarancji to pomimo, że na stronach sklepów jest podana informacja o rocznej gwarancji to zapis ten dotyczy gwarancji producenta. Jednakże kupujemy od sklepu, a on zobowiązany jest prawem do 2 lat gwarancji. Z tego powodu myślę, że nie warto dokupywać dodatkowej gwarancji, a raczej jest to ubezpieczenie i trzeba się w nie wczytać ;).


04 lut 2012 10:00:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2012 11:16:47
Posty: 19
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Eugeniuszu dziękuję :) Chyba najwyższa pora się zapoznać z prawem odnośnie gwarancji w Polsce, żeby w ewentualnym sklepie móc odbić każdą piłeczkę sprzedawcy :)


04 lut 2012 10:50:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 22:14:30
Posty: 45
eCzytnik: Brak
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Trzeba by faktycznie zapoznac sie z przepisani poniewaz gwarancja jest roczna. Pozniej mozna pewnie co najwyzej powolywac sie na niezgodnosc towaru z umowa. Jednak pol roku po zakupie sprzedawca moze byc zlosliwy a wtedy trzeba sie z nim przepychac ze o wadzie nie wiedzialo sie wczesniej.

To tak z tego co pamietam na szybko.


04 lut 2012 13:05:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2012 11:16:47
Posty: 19
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Właśnie byłam w 2 salonach Vobis. Jeden w 3 Stawach w Katowicach. Fantastyczna obsługa. Sprzedawca, który starał się odpowiedzieć na każde moje pytanie :) przez bity kwadrans bawiłam się i62 - przyjemny w obsłudze. Jednak brakuje mi możliwości jakie daje pisanie rysikiem :( Dlatego bardzo zależało mi na pobawieniu się A60 lub X60. X60 jest ogólnie niedostępna w Vobisie. Natomiast ekspedient z Vobisu w 3 Stawach poinformował mnie, że mogę podjechać do Silesii - tam jest uchwytny A60.
Pojechałam.
I spotkałam najgorszego sprzedawcę z jakim miałam kiedykolwiek do czynienia.
Po wejściu do Vobisu w Silesii - spytałam ekspedienta czy są u nich dostępne A60. Pan Tomek stwierdził, że tak, przyniósł mi jeden Onyxa. Podał mi go, próbowałam go włączyć. Nie udało mi się. Poprosiłam, by mi go włączył, bo ja nie umiem. Odebrał ode mnie czytnik. Nacisnął guzik i stwierdził: "Rozładowany, nie włączy się" i podał mi nieuruchomionego Onyxa z powrotem. Po kiego grzyba mi nienaładowany Onyx? Sprzedawca wrócił do swoich zajęć (dyskutowanie z kolegą) i nawet nie zapytał, czy mam w planach spędzić jakiś czas w Silesii - tak by on mógł naładować w tym czasie czytnik i bym mogła go sobie pooglądać. Całkowity brak profesjonalizmu. Z takim potraktowaniem potencjalnego klienta jeszcze się nie spotkałam. Odniosłam wrażenie, że w Vobisie nie jestem mile widziana i że przeszkadzam Panu Tomkowi w jego codziennych zajęciach.
Wobec powyższego wciąż nie wiem jaki faktycznie jest A60 :( Mam nadzieję, że niebawem znajdę Onyxa A60 na chodzie :)
Na chwilę obecną jestem przekonana, że zdecyduję się na A60 lub X60 - i62 odpadł. No chyba, że doczekam się A62 (w każdym Vobisie pytałam kiedy mogą się pojawić - niestety nikt, nic nie wie).

Jeśli chodzi o gwarancję. To faktycznie jest tak, jak pisze Prayer0. Rok gwarancji producenta. A potem "niezgodność towaru z umową". Dokupienie gwarancji w Vobisie na rok kosztuje bodaj 89 złotych, na 2 lata 129 złotych.


04 lut 2012 17:36:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 22:14:30
Posty: 45
eCzytnik: Brak
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
dee79 napisał(a):
Dokupienie gwarancji w Vobisie na rok kosztuje bodaj 89 złotych, na 2 lata 129 złotych.

Dodam jeszcze, ze sprawdzilbym regulamin tego wydluzenia gwarancji. Calkiem mozliwe ze jest to zwykle ubezpieczenie (np Euro RTV AGD pod haslem przedluzenia gwarancji jeszcze pol roku temu dawalo ubezpieczenie z Hestii).


04 lut 2012 17:58:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 sty 2012 11:16:47
Posty: 19
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Jeśli zdecyduję się na przedłużenie gwarancji - na pewno się zapoznam z regulaminem :) Dzięki za sugestię Prayer0 :)


04 lut 2012 20:52:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2011 15:58:25
Posty: 13
eCzytnik: onyx boox m92
Post Re: IVONA, notatnik i inne naiwne pytania...
Tak faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi o "Niezgodność towaru z umową"
Art. 10. 1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. http://reklamacjatowaru.pl/poradnik/ustawa-z-dnia-27-lipca-2002-r-o-szczegolnych-warunkach-sprzedazy-konsumenckiej-oraz-o-zmianie-kodeksu-cywilnego-dz-u-z-dnia-5-wrzesnia-2002-r/

Trzeba też zwrócić uwagę na to czego nie obejmuje gwarancja http://forum.eksiazki.org/onyx-boox-f162/awaria-ekranu-w-boox-m90-t10965.htmljestem ciekawy jak ta sprawa się skończy ;)


04 lut 2012 21:13:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: