Teraz jest 28 mar 2024 16:21:37




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
Gwaracja Amazon/ zwrot czytników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2012 0:31:04
Posty: 9
eCzytnik: kindle
Post Re: Rejestracja Kindla z wymianu Amazonu
Eltanin napisał(a):
Znalazłem coś takiego:
http://kindle.s3.amazonaws.com/AppB_07072010_Polish.pdf

"Niniejsza ograniczona gwarancja obowiązuje w
odniesieniu do wszelkich napraw, części zamiennych lub wymienionego Urządzenia przez
pozostałą część pierwotnego okresu gwarancji lub przez 90 dni, w zależności od tego, który
okres jest dłuższy"


Czyli dobrze rozumiem, jeśli wymienie kindla w ostatni dzień rocznej gwarancji, to przedłuża mi się jeszcze o 90 dni ?



Tak.

A co do zamiennika który do mnie przyszedł to nie ma już problemu z przyciskami, za to ta klapka z tyłu ma lekkie luzy -_-. Mam też dziwny problem, bo nie mogę na nim wykonać update'u do 4.0.1. Spotkał się ktoś z czymś takim? Aktualizacja przebiega prawidłowo, ale potem wchodzę w ustawienia i dalej jest 4.0...

Z ciekawych rzeczy to zamiennik przyszedł razem z nowym kabelkiem(a miał być sam czytnik), i przy pierwszym uruchomieniu był już zarejestrowany na mnie! Zapytał tylko, czy mi to pasuje, czy może chcę zarejestrować go na inne konto.
Ze starego Kindla Amazon sam nic nie usuwa, po wyrejestrowaniu wszystkie rzeczy zostają.


28 sty 2012 19:46:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2011 21:27:09
Posty: 15
eCzytnik: Kindle
Post Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem Kindle'a od paru miesięcy. Urządzenie kupiłem na Allegro (poniewczasie zrozumiałem jak duży byl to błąd). Mam model B00A z softem 3.3. Wszystko dzialało ładnie ale od jakiegoś czasu zauważylem że włacznik przesuwa się w obie strony z dużym oporem. Ostatnio nie używałem Kindla pare dni i teraz gdy sprawdziłem okazało się, ze opór przy przesuwaniu jeszcze się zwiększył... Niby nie jest to poważna wada ale przeszkadza mi, a ponadto teraz mam trudności przy właczaniu i wyłaczaniu ponieważ przycisk bardzo wolno wraca na lewą stronę gdy przesune go w prawo (jak zapewne wiecie powinien sam sie przesunąć) co powoduje, że Kindle długo mi sie włącza i czasem nawet zawiesza. Przesuwam go więc ręcznie ale jest to dośc kłopotliwe. Boje się, że sytuacja będzie się pogarszać i w ogole nie będę mógł go przesuwac a co za tym idzie właczać i wyłączać Kindle'a.

Niby mam gwarancje, ale z pewnych względów wysylanie Kindle'a do Amazona byłoby dla mnie dość kłopotliwe, po za tym, kupując przez Allegro dostałem go jako Gift więc nie wiem czy wtedy też można odesłać. Niestety nie mam dostępu do Wi Fi więc Kindle nie jest też zarejestrowany na moje konto w Amazonie. Udało mi sie co prawda zarejestrować go offline za pomocą sztuczki opisanej na MobileRead ale wątpie Kindle jest w pełni zarejestrowany i czy Amazon będzie chcial przyjąć zwrot. Dochodzi jeszcze fakt, że mam w Kindlu Jailbreak'a, spolszczenie, MPlayer'a i launchpada a nie wiem czy posiadanie ich nie łamie gwarancji...

Macie jakiś pomysł jak naprawić tą usterkę i w ogóle co powinienem zrobic w mojej sytuacji ? Pozdrawiam.

Jarek


03 lut 2012 18:21:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Co do rejestracji, to dlaczego nie zrobiłeś tego przez internet? W Manage My Kindle jest taka opcja. Co do jailbreake'a to wystarczy go usunąć. Myślę, że taka wada jaką posiada Twój Kindle podlega pod gwarancję.

Czy Twój Kindle jest wersją Special Offers?

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


03 lut 2012 22:05:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 paź 2011 21:27:09
Posty: 15
eCzytnik: Kindle
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Właśnie dziś zorientowałem się, że da sie zarejestrować Kindle'a na stronie Amazona. Kretyn ze mnie.

Raczej nie jest to wersja o której piszesz. W każdym razie chyba spróbuje zagadać do Amazona na chacie i zobacze co powiedzą. Jesteś pewny, że trzeba usuwać wszystkie hacki oddzielnie ? Nie wystarczy użyć funkcji "Przywróć ustawienia fabryczne" ?


04 lut 2012 2:10:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Powinno wystarczyć, ale zawsze możesz usuwać pojedynczo bo co jak, co ale to raczej nie zajmie więcej czasu niż 20min.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


04 lut 2012 2:55:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Jarek Bachanek " Przywróć ustawienia fabryczne " kasuje ci wszystkie hacki - jestem tego pewien bo sam sprawdzałem na swoim Kindlu 3 to koło 3 razy.Pzdr.


04 lut 2012 9:13:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Jarek Bachanek napisał(a):
Witam
kupując przez Allegro dostałem go jako Gift więc nie wiem czy wtedy też można odesłać.
Jarek


A dlaczego prezent miał by nie podlegać gwarancji? Oczywiście że możesz.

Jarek Bachanek napisał(a):
Niestety nie mam dostępu do Wi Fi więc Kindle nie jest też zarejestrowany na moje konto w Amazonie. Udało mi sie co prawda zarejestrować go offline za pomocą sztuczki opisanej na MobileRead ale wątpie Kindle jest w pełni zarejestrowany i czy Amazon będzie chcial przyjąć zwrot.


Ja mojego zarejstrowałem jeszcze przed włączeniem przez stronę Amazon, to nie jest żaden problem. możesz to zrobic w każdej chwili.

Jarek Bachanek napisał(a):
Dochodzi jeszcze fakt, że mam w Kindlu Jailbreak'a, spolszczenie, MPlayer'a i launchpada a nie wiem czy posiadanie ich nie łamie gwarancji...


Według tego co jest napisane w pomocy amazona, nie łamie gwarancji, tylko gwarancja nie obejmuje wówczas problemów z softem. Logika, każe domniemywać, że problem z włącznikiem nie ma nic wspólnego ze zmianą języka. Zresztą, oni wysyłają Kindla nim ty wyślesz im, więc i tak będziesz miał już nowego.

Chyba na siłę robisz problemy tam gdzie ich nie ma


04 lut 2012 12:50:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
avinurme napisał(a):

Według tego co jest napisane w pomocy amazona, nie łamie gwarancji, tylko gwarancja nie obejmuje wówczas problemów z softem. Logika, każe domniemywać, że problem z włącznikiem nie ma nic wspólnego ze zmianą języka. Zresztą, oni wysyłają Kindla nim ty wyślesz im, więc i tak będziesz miał już nowego.

Chyba na siłę robisz problemy tam gdzie ich nie ma


Nie wprowadzaj w błąd

Jakakolwiek ingerencja w oprogramowanie jest złamaniem umowy pomiędzy użytkownikiem a amazonem - w związku z czym mają prawo nie uznać gwarancji.


04 lut 2012 13:08:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Nie wprowadzam w błąd, kolega miał problem z jednym przyciskiem w kindle 3, napisał do supportu i na początku zaznaczył, że ma wgrane spolszczenie, odpisano mu, że jeśli problem dotyczy softu to musi się zwrócić do twórcy oprogramowania, gdyż oni nie wspierają zmian w oprogramowaniu, gdy po opisaniu problemu okazało się, że jest to defekt mechaniczny, bez problemu mu wymieniono sprzęt bez dodatkowych pytań.

Gwarancja na Kindla jest dosyć ogólna, ale to nie Polska, gdzie sprzedawca tylko szuka kruczków, żeby pozbawić cię gwarancji, gdzie gdy ci w bucie podeszwa odpada, a oni doczepią ci się do tego, że używałeś innej pasty do czyszczenia niż zalecana, choć z odpadając podeszwą nie ma to nic wspólnego.


05 lut 2012 15:02:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sty 2012 14:44:28
Posty: 142
Post Re: Problem z włącznikiem u Kindle'a.
Przecież w jedną chwile może przywrócić ustawienia fabryczne.


05 lut 2012 16:45:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2011 23:40:40
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox X61s
Post Re: Czy Emipk kocha Amazona, czylii załatwianie reklamacji p
I jak tam sie sprawa zakonczyla ?


12 lut 2012 21:47:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sty 2012 23:41:41
Posty: 32
eCzytnik: Kindle 4
Post Wysyłka Kindle'a do Amazona
Jestem już po miłej rozmowie z konsultantem Amazona i werdykt jest taki, że mam sprzęt odesłać do USA (widać gwarancja obejmuje wersję SO kupowaną na allegro). Dostałem już dokumenty dla kuriera. Teraz mam pytanie techniczne do tych, którzy już odsyłali sprzęt do Amazona. Jak mam opakować kundelka? Czy samo oryginalne pudełko wystarczy, czy też trzeba dodać jakąś folię bąbelkową?


18 lut 2012 0:22:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2012 14:18:37
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Folia raczej jest zawszę mile widziana, a koszt prawie żaden.

_________________
http://lubimyczytac.pl/profil/93658/emill


18 lut 2012 1:23:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 15:01:51
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze na kolanach
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
Ja bym się nie bawił w folie bąbelkowa. K4 bez niej w pudełku był. Zapakowaliśmy kundla do oryginalnego pudła, zakleić taśmą i tak wysłał. Nic się nie stanie.


Tapnięte z Galaxy II
Pozdrawiam
Marcin


18 lut 2012 1:36:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Wysyłka Kindle'a do Amazona
kupiles Kindle Special Offers na Allegro i Amazon przyjal reklamacje ? :)
co nie tak z twoim kindelkiem ?


18 lut 2012 11:41:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 227 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron