Teraz jest 28 mar 2024 16:51:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Problem z pierwszym ładowaniem baterii 
Autor Wiadomość
Post Re: Problem z pierwszym ładowaniem baterii
Coś z tym egzemplarzem nie jest w porządku, skoro po wymianie baterii ma problemy.
Zresztą to mogło być przyczyną padnięcia poprzedniej...


30 sty 2012 20:28:29
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Problem z pierwszym ładowaniem baterii
Dzwoniłem do serwisu.
Serwisant kazał mi test przeprowadzić: Załadować czytnik i odpalić w pętli (pokaz slajdów) jakiegoś pdf, żeby sprawdzić, czy odświeża właściwą liczbę stron. Nauczyłem się już jak odpalić pokaz slajdów. Zastanawia mnie jak zliczyć liczbę odświeżeń. Jest tu gdzieś zaszyty licznik, czy muszę czas mierzyć i ręcznie obliczyć przybliżoną liczbę stron?


30 sty 2012 21:28:49
Zobacz profil
Post Re: Problem z pierwszym ładowaniem baterii
Rafik napisał(a):
Serwisant kazał mi test przeprowadzić: Załadować czytnik i odpalić w pętli (pokaz slajdów) jakiegoś pdf, żeby sprawdzić, czy odświeża właściwą liczbę stron.

Ta procedura była opisywana na naszym starym forum (http://f.onyx-ereader.pl/forum/), ale to było jakieś 1,5 roku temu. Generalnie wygląda to tak (cytat):
Cytuj:
Naładowana bateria w BOOX'ach starcza, przy normalnej pracy z urządzeniem, na około 8000 odświeżeń. Liczbę tę można przeliczyć na dni w zależności od tego jak dany użytkownik szybko czyta.

Aby się przekonać ile urządzenie (na baterii naładowanej przy użyciu ładowarki) może wykonać odświeżeń ekranu wystarczy przeprowadzić prosty test:
O określonej godzinie w dokumencie (np.: instrukcja obsługi) uruchamiamy pokaz slajdów i zostawiamy czytnik.
Jeśli nie przegapimy momentu rozładowania, ilość odświeżonych stron można łatwo obliczyć.
Strony odświeżają się co około 4 sekundy.
Wynik - liczbę godzin pracy zamieniamy na sekundy dzielimy przez 4 i otrzymujemy przybliżony wynik ilości odświeżonych (przeczytanych) stron.

Przy dokładnych wyliczeniach wyszło, że w pokazie slajdów strona odświeża się co 3,3 sek. (nie sprawdzałem tego ostatnio), więc obliczenie ilosci "pageflip" na danym egzemplarzu jest wykonalne.

@Rafik Warto by było zwrócić uwagę, czy w trakcie takiego automatycznego wyświetlania stron, czytnik też wykazuje chwilowe "zamrożenia", jeśli tak, to też jest nieprawidłowe zachowanie i świadczy o niesprawności.


31 sty 2012 19:12:07
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Problem z pierwszym ładowaniem baterii
Dzięki.
Po pełnym naładowaniu baterii czytnik pracował około 12 godzin (przy złożeni 3 sekundowego odświeżania (tak przy pokazie slajdów miałem ustawione) to około 14 tys stron.
Dwukrotnie włączył mi się "wygaszacz" - nawet teraz, ale zauważyłem ze w opcjach zasilania miałem zahaczone "nigdy" przy wyłączeniu i nic nie zaznaczone przy uśpieniu - może zatem tak powinno być. Teraz ustawiłem "nigdy w obu opcjach - zobaczymy jak teraz to pójdzie.
Może problem leży po stronie włączania / wyłączania czytnika.
Wiadomo ile takich cykli powinna wytrzymać bateria?


31 sty 2012 22:01:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Problem z pierwszym ładowaniem baterii
W końcu znalazłem czas na policzenie ile razy udało mi się włączyć/wyłączyć e-booka.
Czytnik wytrzymał zaledwie 20 takich cykli. nie bawiłem się samym włączaniem/wyłączaniem, ale jednocześnie korzystałem z czytnika.
Wyłączenie było automatyczne po 5 min. bezczynności.
I tyle. Ferie się kończą, będzie mniej czasu na czytanie a więcej na konsultacje i negocjacje z serwisem.


09 lut 2012 23:04:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: