Teraz jest 18 kwi 2024 14:50:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Moje recepty Calibre (GW, DI + inne) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2012 21:31:44
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Moje recepty Calibre (GW, DI + inne)
Stworzyłem kilka recept na własne potrzeby. Ponieważ używam ich już parę miesięcy na moim Kindlu zdecydowałem, że może przydadzą się także komuś innemu.

Wrzuciłem je do projektu na github'a (https://github.com/przemeq84/kindle_recipes).

Obecnie są tam recepty do:
  • Gazety Wyborczej (kilka kanałów do wyboru)
  • Dziennika Internautów
  • Blogu macieja samcika (http://samcik.blox.pl)

Recepty korzystają z wersji "drukowanej" stron (możliwe obcięcie formatowania i obrazków), dzięki czemu wyglądają lepiej na moim czytniku (Kindle 4). Recepty są w wersji beta więc wszelkie uwagi mile widziane :-)


28 sty 2012 0:32:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Moje recepty Calibre (GW, DI + inne)
Popatrz może na https://github.com/t3d/kalibrator ? To takie nasze bardziej "oficjalne" repo ;)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 sty 2012 0:46:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2012 21:31:44
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Moje recepty Calibre (GW, DI + inne)
Zaglądałem już wcześniej :-)

I z tego co wiem t3d bojkotuje GW, więc tam się recipe na nią raczej nie znajdzie. DI jest ale działa na innej zasadzie (parsuje pełne strony z artykułami a nie ich wersję do druku) i na moim czytniku rezultat czasami wyglądał nie najlepiej.

To są recipe stworzone na moje własne potrzeby. Nie wiem czy w obecnym kształcie do "oficjalnego" repo, ale może komuś się jednak przydadzą.


28 sty 2012 12:12:13
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Moje recepty Calibre (GW, DI + inne)
Soxymora mi już wjechał z 'dużym formatem', zresztą zapożyczonym z forum...
Postanowiłem to zostawić.

Aktualnie problemem jest raczej to, że GW i 'duży format' mają 4 wersje recipe. Jest recipe soxymory w "moim" kalibratorze, jest w forku kalibratora zrobionym przez luka6000, jest ta autora tego wątku i wreszcie jest coś w calibre. Może ustalcie jakoś między sobą która wersja ma obowiązywać. Ja nie mam na to siły. Możecie sobie zrobić ankietę, a ja przejmę "przegłosowaną" wersję :)

Osobiście uważam, że ta wersja tutaj linkowana jest nieco zbyt rozbudowana. Łączenie dodatku krakowskiego z DF, ekonomią, technologią, Żakowskim i nekrologami jest IMHO niezbyt dobrym pomysłem. Wątpię, żeby "zwykły użytkownik" miał ochotę to rozgryzać i sobie to konfigurować. A calibre samo w sobie nie daje możliwości konfiguracji.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


28 sty 2012 16:48:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 11:21:17
Posty: 20
eCzytnik: Nook ST, Kindle 4
Post Re: Moje recepty Calibre (GW, DI + inne)
t3d napisał(a):
Aktualnie problemem jest raczej to, że GW i 'duży format' mają 4 wersje recipe. Jest recipe soxymory w "moim" kalibratorze, jest w forku kalibratora zrobionym przez luka6000, jest ta autora tego wątku i wreszcie jest coś w calibre. Może ustalcie jakoś między sobą która wersja ma obowiązywać. Ja nie mam na to siły. Możecie sobie zrobić ankietę, a ja przejmę "przegłosowaną" wersję :)

Tak trochę podsumowując DF, to tak naprawdę są 2 możliwości: parsowanie RSS (Lukk, Sexymora i ta wersja) oraz parsowanie www wyborczej (moja wersja i ta w calibre).
Ogólnie mówiąc, wersje oparte na RSS są słabe, bo ten RSS jest kompletnie od czapy w stosunku do aktualnie dostępnych materiałów. Moja recepta pobiera 3 typy materiałów (zgodnie z zawartością drukowaną): 'artykuły', 'felieton' i 'zdarzyło się wczoraj', ale ma tę słabość, że owszem artykuły bierze z weba, tylko że używa printpage'a, który wyborcza popsuła w ten sposób, że nie zawiera grafik. Co do wersji w calibre, to artykułu wyświetla całkiem nieźle, każdy zawiera jedną grafikę, ale jest potwornie wolna. Głównie z tego powodu, że w ogóle nie odrzuca starych artykułów - pobiera swojego maksa, czyli 50. Do cotygodniowego pobierania kompletnie się nie nadaje. No i nie zawiera felietonów. Mogę posiedzieć nad poprawkami do tej wersji z calibre. Czy autor tej recepty jest gdzieś na forum?

_________________
https://github.com/luka6000/kalibrator moje recepty calibre


29 sty 2012 3:02:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: