Teraz jest 28 mar 2024 11:42:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
onyx A60 - ładowanie baterii a korzystanie z czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2009 20:22:59
Posty: 4
eCzytnik: Onyx A60
Post onyx A60 - ładowanie baterii a korzystanie z czytnika
Witam,
posiadam czytnik Onyx Boox A60 od jakiś 3 tygodni i zaobserwowałam pewne objawy, które mnie niepokoją a nie wiem czy są one normalne dla tych czytników. Mianowicie:
- czy w czasie ładowania baterii, korzystanie z czytnika tzn. dostępu do menu i funkcji jest niemożliwe? - mój czytnik w czasie ładowania staje się jakby "zawieszony", nie mogę go ani wyłączyć, ani nawigować po menu, pomaga dopiero całkowity RESET urządzenia
- po resecie i wyłączeniu czytnika z ładowania mogę normalnie czytać, ale najpierw muszę włączyć urządzenie bez zasilania oraz uruchomić jakąś książkę i dopiero wtedy podpięcie zasilania ładuje baterię a urządzenie normalnie funkcjonuje,
- pojawiający się komunikat, że należy podpiąć urządzenie pod zasilanie również sprawia, że urządzenie się zawiesza, czyli że podpięcie ładowarki powoduje że bateria się ładuje aczkolwiek komunikat nie znika i urządzenie nie działa bez Resetu.


25 sty 2012 16:16:14
Zobacz profil
Post Re: onyx A60 - ładowanie baterii a korzystanie z czytnika
magdalena napisał(a):
- pojawiający się komunikat, że należy podpiąć urządzenie pod zasilanie również sprawia, że urządzenie się zawiesza, czyli że podpięcie ładowarki powoduje że bateria się ładuje aczkolwiek komunikat nie znika i urządzenie nie działa bez Resetu.

W momencie wyczerpania baterii urządzenie się nie zawiesza, tylko wyłącza, pokazując odpowiedni komunikat na ekranie.
Po podpięciu do ładowania, po kilku minutach potrzebnych na minimalne podładowanie baterii, można czytnik włączyć (przyciskiem "Power" u dołu) i używać bez przeszkód. Zalecamy nie odłączanie zasilania przed pełnym naładowaniem baterii, co sygnalizuje zgaśnięcie niebieskiej diody.

Jeśli chcemy podładować urządzenie, na przykład przed wyjazdem, można podłączyć go do zasilania i swobodnie używać, ładowanie odbywa się w tle.

Nieco inaczej wygląda ładowanie poprzez port USB w komputerze. W momencie podpięcia, na ekranie pojawia się pytanie: "Wykryto połączenie USB. Czy chcesz połączyć się z komputerem?"
Odpowiedź twierdząca oznacza, że chcemy przenosić pliki pomiędzy komputerem a urządzeniem i wtedy czytnik jest zablokowany (odpowiednia ilustracja na ekranie, jednocześnie ładując baterię). W komputerze pojawiają się dodatkowe dyski, odpowiadające pamięci wewnętrznej i karcie SD (tak jak w przypadku PenDrive-a). Odblokowanie następuje automatycznie, po bezpiecznym odmontowaniu/wysunięciu napędów udostępnianych przez czytnik w komputerze ( w Windows: "Bezpieczne usuwanie sprzętu").
Odpowiedź "Nie", powoduje że czytnik nadal jest dostępny, można go używać normalnie, czytać, itd. jednocześnie ładując baterię w tle, do momentu odpięcia od komputera.


25 sty 2012 17:19:51
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2009 20:22:59
Posty: 4
eCzytnik: Onyx A60
Post Re: onyx A60 - ładowanie baterii a korzystanie z czytnika
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. W tej chwili czytnik jest w pełni naładowany i nic się nie dzieje :), więc zajmie mi trochę czasu nim sprawdzę w praktyce Pana radę, czyli czy czytnik uruchomi się po komunikacie i kilkunastominutowym podładowaniu baterii.


25 sty 2012 21:24:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron