Teraz jest 28 mar 2024 21:30:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Boox i62 - problem z ładowaniem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Boox i62 - problem z ładowaniem
Witam, mam problem z naładowaniem do pełna baterii w i62. Bez względu na rodzaj połączenia - czy to przez usb do komputera, czy bezpośrednio do prądu, nie udało mi się jeszcze ani razu naładować do pełna baterii. W opcjach zasilania stan baterii pokazuje np. 96%, by za kilka chwil pokazać stan np. 88% (oczywiście podczas ładowania). Nigdy nie zgasła mi pomarańczowa lampka i nie zaświeciła na niebiesko, wskazując pełne naładowanie. Czy Wam się udaje pełne naładowanie, czy tylko u mnie jest problem?


19 sty 2012 13:17:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Boox i62 - problem z ładowaniem
awujotka napisał(a):
Witam, mam problem z naładowaniem do pełna baterii w i62. Bez względu na rodzaj połączenia - czy to przez usb do komputera, czy bezpośrednio do prądu, nie udało mi się jeszcze ani razu naładować do pełna baterii. W opcjach zasilania stan baterii pokazuje np. 96%, by za kilka chwil pokazać stan np. 88% (oczywiście podczas ładowania). Nigdy nie zgasła mi pomarańczowa lampka i nie zaświeciła na niebiesko, wskazując pełne naładowanie. Czy Wam się udaje pełne naładowanie, czy tylko u mnie jest problem?
Nowa maszyna po 4-5 cyklach pełnego ładowania i rozładowania baterii ukaże się w normalnej pracy. To nie jest awaria.
Аппарат новый через 4-5 циклов полной разрядки и зарядки аккумулятор выйдет в рабочий режим. Это не поломка.


19 sty 2012 13:42:20
Zobacz profil
Post Re: Boox i62 - problem z ładowaniem
awujotka napisał(a):
Witam, mam problem z naładowaniem do pełna baterii w i62. Bez względu na rodzaj połączenia - czy to przez usb do komputera, czy bezpośrednio do prądu, nie udało mi się jeszcze ani razu naładować do pełna baterii. W opcjach zasilania stan baterii pokazuje np. 96%, by za kilka chwil pokazać stan np. 88% (oczywiście podczas ładowania). Nigdy nie zgasła mi pomarańczowa lampka i nie zaświeciła na niebiesko, wskazując pełne naładowanie. Czy Wam się udaje pełne naładowanie, czy tylko u mnie jest problem?

To jest błąd procesu, który pokazuje w % stopień naładowania, czyli błąd oprogramowania występujący w niektórych egzemplarzach. Trudny do wykrycia, bo czytnik długo pracuje na 1 ładowaniu.
Podczas ładowania, po dojściu do 100% wskazuje później coraz niższe wartości, jednak proces ładowania przebiega prawidłowo.
Proszę się nie martwić, będzie to naprawione w aktualizacji firmware.
Na razie można założyć, że czytnik jest naładowany po dojściu do 100% (5 kresek w ikonce baterii), lub zostawić czytnik podpięty do ładowania na noc.


19 sty 2012 14:10:18
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Boox i62 - problem z ładowaniem
Ale gdyby to był tylko błąd oprogramowania, to czy pomarańczowa kontrolka po naładowaniu do pełna powinna zgasnąć i zaświecić na niebiesko, czy również ów błąd obejmuje diodę? Już raz zdarzyło mi się rozładować czytnik do zera od Bożego Narodzenia, ale faktem, że dużo czytam. Co prawda tylko wieczorami, ale zawsze...


19 sty 2012 15:44:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: