Teraz jest 28 mar 2024 22:02:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Problem z piórkiem. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Problem z piórkiem.
Witam. Na początku się przywitam gdyż jestem tu nowy ;).
Co do problemu to od występuje on od czasu "poprawki" do oprogramowania 1.5. Wygląda on tak że gdy wyłączę czytnik z jakimś pdfem(aktualnie czytanym) w tle, to po odpaleniu go ekran bardzo ciężko(lub w ogóle) nie reaguje na piórko. Po jakimś czasie problem jakby się naprawia, lecz występuje za każdym razem jak wyłączę go z pdfem(przetestowane na różnych pdfach i na innych formatach). Ma ktoś jakiś pomysł o co może chodzić ? Jest to dość uciążliwe.


13 sty 2012 20:49:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Problem z piórkiem.
Pewno nie bardzo odkrywcze, ale może kalibracja ekranu?


13 sty 2012 23:05:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
Próbowałem. Ekran czasem się nie daje skalibrować, a jak się uda to po resecie (już też bez pdfów) się robi to samo. Zauważyłem że w szkicowniku piórko zostawia ślad dopiero gdy rysuje nim pod sporym kątem.


13 sty 2012 23:30:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z piórkiem.
Fiill napisał(a):
Próbowałem. Ekran czasem się nie daje skalibrować, a jak się uda to po resecie (już też bez pdfów) się robi to samo. Zauważyłem że w szkicowniku piórko zostawia ślad dopiero gdy rysuje nim pod sporym kątem.

Dziwne :? Może coś z oprogramowaniem się dzieje - próbowałeś powtórnie wgrać najnowsze firmware ?
Albo coś z tym panelem dotykowym WACOM się popsuło co jest pod spodem, pod ekranem e-ink...

_________________
W Obrazek też ;)


14 sty 2012 2:02:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
Problem się nasilił jest tak po prawie każdym uruchomieniu. Najdziwniejsze jest to ze umiem to naprawić o.O. Wystarczy włączyć szkicownik i porysować trochę pod kątem tym piórkiem(wtedy je łapie) i obrócić je do pionu i zaczyna działać normalnie. Biorąc to pod uwagę z dotykiem wszystko jest ok. Co do wgrywania softu to tak wgrywałem :) póki nie wgrałem tego 1.5 poprawionego to nie miałem tego problemu(ponowne jego instalacje nic nie pomagają)


14 sty 2012 14:08:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
Poprawka: problem ustępuje zazwyczaj gdy mocniej dociśnie się piórko (po takim zabiegu ekran działa normalnie)


15 sty 2012 18:46:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Problem z piórkiem.
To może w takim razie coś z piórkiem nie tak?
Tam w nim jest jakaś elektronika i może się rozwarstwiło, czy coś...
Trzeba w takim razie spróbować docisnąć nie za mocno jakimś innym przedmiotem i później sprawdzić czy ekran reaguje dobrze (jeśli tak to coś nie styka w ekranie) a jeśli nie to raczej piórko :idea

_________________
W Obrazek też ;)


15 sty 2012 19:40:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
Jak dociśnie się piórko mocno o coś (np stół) to zaczyna działać normalnie ;p dziwne.. ale uciążliwe chyba nie pozostaje mi nic jak zgłosić się do serwisu :)


15 sty 2012 22:51:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Problem z piórkiem.
Fiill napisał(a):
Jak dociśnie się piórko mocno o coś (np stół) to zaczyna działać normalnie ;p dziwne.. ale uciążliwe chyba nie pozostaje mi nic jak zgłosić się do serwisu :)

Czyli na 90% nie jest wadliwy czytnik tylko mogło ci się uszkodzić piórko podczas transportu. Tego najszybciej dowiesz się albo kupując zapasowe albo pożyczając od kogoś sprawne. Prawdopodobnie będzie działać dowolne piórko Wacomowe.


16 sty 2012 1:28:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
a gdzie można kupić zapasowe ?
oraz czy przyjmą mi to na gwarancje :)?


16 sty 2012 2:12:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Problem z piórkiem.
[url]http://www.czytio.pl/product/50/-/rysik-zastępczy-Boox-X60-/-M90.html[/url]

Czy przyjmą? To kwestia tego, że można to uznać za jego zużycie, bo np. za mocno przyciskałeś do urządzeni lub źle go przetrzymywałeś.


16 sty 2012 2:23:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Problem z piórkiem.
Fiill napisał(a):
a gdzie można kupić zapasowe ?
oraz czy przyjmą mi to na gwarancje :)?


Można kupić w serwisie Onyxa - Artatech. Dzwonić , pytać.


16 sty 2012 10:32:49
Zobacz profil
Post Re: Problem z piórkiem.
Fiill napisał(a):
a gdzie można kupić zapasowe ?
oraz czy przyjmą mi to na gwarancje :)?

Mamy piórka zapasowe, można też kupić jeśli ktoś zgubi (u nas lub w sklepach).
Jeśli piórko nie ma mechanicznych uszkodzeń to oczywiście obejmuje go serwis gwarancyjny i może być wymienione.
Proszę skontaktować się z naszym serwisem, najlepiej telefonicznie.


16 sty 2012 13:51:16
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Problem z piórkiem.
Robert ArtaTech napisał(a):
Jeśli piórko nie ma mechanicznych uszkodzeń to oczywiście obejmuje go serwis gwarancyjny i może być wymienione.
Proszę skontaktować się z naszym serwisem, najlepiej telefonicznie.

Jeżeli jest tak na prawdę u was, to bardzo pozytywne podejście. Po reklamowaniu rzeczy u niektórych producentów (a dokładniej polskich przedstawicieli producentów) człowiek czuje się jak złodziej, bo wszędzie go tak traktują i nie raz usłyszy się, że sprzed nosi znamiona używania, a więc użytkownik źle go używał, a więc niech kupi element warty np. 1/2 ceny produktu.


16 sty 2012 21:10:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: Problem z piórkiem.
zwierzak napisał(a):
Fiill napisał(a):
Jak dociśnie się piórko mocno o coś (np stół) to zaczyna działać normalnie ;p dziwne.. ale uciążliwe chyba nie pozostaje mi nic jak zgłosić się do serwisu :)

Prawdopodobnie będzie działać dowolne piórko Wacomowe.


Nie będzie. Sprawdziłem przed chwilą na dwóch piórkach (Graphire, Intuos 3) i żadne, przynajmniej z OnyxBook x60, współpracować nie ma zamiaru.

_________________
Dusiołek


17 sty 2012 14:54:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: