Teraz jest 28 mar 2024 20:07:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Sony PRS T1 - raczej dobra oferta. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 22:32:42
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS T1
Post Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Witam,

właśnie zamówiłem czytnik, nie załapałem się już na czarny ale biały też musi mi się spodobać :)


http://www.bookdepository.com/SONY-TOUC ... 1781030974

Pozdr, Filo.


09 sty 2012 22:37:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sty 2012 14:31:49
Posty: 4
eCzytnik: Sony PRS-T1
Post Odp: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Fajna oferta, przymieżam się do pierwszego czytnika i w tej cenie to chyba nic lepszego nie znajdę.
Ciekawe czy nie zostanie doliczony podatek i cło...

pozdr

Wysłane z Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk


10 sty 2012 14:45:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 22:32:42
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS T1
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Towar jest wysyłany z GB, czyli UE więc nie powinno być mowy o cle i VAT.

Pozdr, Filo.


10 sty 2012 20:53:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Filo, czy jesteś pewien, że centrum wysyłkowe mają poza wyspą Guernsey? Na wyciągu bankowym karty pewnie masz GG, a nie GB. Wyspa Guernsey ma specjalny status, nie jest integralną częścią Wielkiej Brytanii, nie należy do UE, to specjalne terytorium. Wyspa Guernsey ma zintegrowane z Royal Mail usługi pocztowe, brytyjski system kodów pocztowych itp., ale pod względem fiskalnym Guernsey jest niezależna, nawet w kontekście umów międzynarodowych, dlatego zresztą lokują się na niej różne firmy internetowe, tnąc koszty. Popodpisywali różne umowy z krajami UE, ale to nie Unia. Jak już przesyłka dojdzie, to miło by było gdybyś napisał jaki adres podali na paczce i jak ją potraktował nasz Urząd Celny.


11 sty 2012 0:07:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 22:32:42
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS T1
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Witam,

wydawało mi się, że jestem zorientowany geopolitycznie, przynajmniej w Europie a tu taki kwiatek. Masz rację ze ciekawym statusem wyspy Guernsey. Przeczytałem ich stronę i nie znalazłem jednoznacznie odpowiedzi skąd wysyłają towar, z wysypy czy z UK. Jedyne co znalazłem to poniższa informacja o VAT. Z tego co napisali rozumiem, że stosują brytyjskie (europejskie) regulacje VAT, więc mam nadzieję, że w Polsce nikt nie będzie mi chciał naliczyć drugiego VAT'u. Co do cła to zakup z przesyłką mieści się w 150 Euro, więc też go nie powinno być. No cóż zobaczymy jak to będzie, czytnik już do mnie wysłali.

"Value Added Tax (VAT)
All prices displayed on The Book Depository website are inclusive of UK VAT.
Under EU VAT legislation certain Books items (such as audio books and e-Books) are not eligible for reduced-rate VAT and in those cases the standard VAT rate will apply.

Goods sold by The Book Depository International that are shipped to addresses outside of the European Union are not subject to EU VAT. When ordering goods from The Book Depository International for delivery overseas, you may be subject to import duties and taxes that are levied once the package reaches your country. Any additional charges for customs clearance must be borne by you; we have no control over these charges and cannot predict what they may be.

Customs policies vary widely from country to country, so you should contact your local customs office for further information. Additionally, please note that when ordering from The Book Depository International , you are considered the importer of record and must comply with all laws and regulations of the country in which you are receiving the goods."


Pozdr, Filo


11 sty 2012 1:08:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 22:32:42
Posty: 6
eCzytnik: Sony PRS T1
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Bardziej skomplikowane to już chyba być nie może :)

za http://www.uniaeuropejska.org/?option=com_content&view=article&id=449&catid=88&Itemid=1

"Sygnatariuszem Traktatów jest Zjednoczone Królestwo, stąd Man, Guernsey i Jersey nie są częścią Unii Europejskiej. Mimo to uczestniczą w wybranych wspólnych politykach. Podobnie jak Zjednoczone Królestwo nie są częścią strefy Schengen i strefy euro. Walutą obowiązującą są regionalne odmiany funta szterlinga - funt manx, funt Guernsey, funt Jersey. Nie odbywają się tam wybory do Parlamentu Europejskiego, a członkowie rządów lokalnych nie uczestniczą w posiedzeniach Rady Unii Europejskiej i Rady Europejskiej, stąd też mieszkańcy tych terytoriów nie mają reprezentacji w unijnych procesach prawotwórczych. Obywatele tych wysp korzystać mogą jednak z części praw przyznanych na mocy obywatelstwa UE. Co więcej - na paszportach Jersey, Guernsey i Man widnieje napis Unia Europejska po angielsku. Manxowie i Kanałowi Wyspiarze korzystają ze swobody przepływu towarów, nie mogą korzystać ze swobody przepływu osób i usług, a ze względu na odmienny system finansowo-fiskalny – nie uczestniczą w swobodzie przepływu kapitału. Man, Guernsey i Jersey są powiązani z UE unią celną, a Man dodatkowo jest nawet w jednym obszarze VAT (na Wyspach Normandzkich nie ma podatku VAT)."


11 sty 2012 1:36:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 15:33:19
Posty: 11
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Czyli płaci się tylko za koszt czytnika, a żaden VAT i cło nie są naliczane. Dobrze rozumiem?


11 sty 2012 13:40:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
filo napisał(a):
właśnie zamówiłem czytnik, nie załapałem się już na czarny ale biały też musi mi się spodobać :)

http://www.bookdepository.com/SONY-TOUC ... 1781030974

"Unavailable"
EOT :|

_________________
W Obrazek też ;)


11 sty 2012 14:29:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2012 15:33:19
Posty: 11
Post Re: Sony PRS T1 - raczej dobra oferta.
Szkoda... Chciałam dzisiaj zamówić.


11 sty 2012 17:32:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron