Teraz jest 28 mar 2024 17:07:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Informacje o Boox M92 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 16:52:02
Posty: 9
eCzytnik: sony t1, boox m92
Post Informacje o Boox M92
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Od niedawna jestem (również), jak narazie szczęśliwym, posiadaczem boox'a m92 (kupiony w czasie zagranicznej podróży). Narazie jeszcze nie ma go w sprzedaży w PL, ale zapewne wkrótce...
W ramach małej promocji mam prośbę/pytania zwłaszcza do Roberta ArtaTech o kilka informacji które mi ułatwią życie, a niezdecydowanym ostateczną decyzję o zakupie:
1. W moim egzemplarzu jest chiński i angielski tts
a) jak zainstalować ivonę? Metoda z m90 (z forum) u mnie nie działa (plik tts3 na sdhc?)
b) czy mogę "odinstalować" niepotrzebne tts (chiński jest mi raczej średnio potrzebny, nie mogę się zmusić do nauki...)?
2. Jak zastąpić standardowe "screensavery" (obrazki z Onyxa w trybie standby) wlasnymi (gdzie umieścić, jaki format pliku)?
3. Trochę się boję, że mogę w drodze zgubić dołączony rysik: gdzie kupić zapasowy (albo lepiej trochę większy od oryginalnego)?
4. Potrzebuję jeszcze innych słownikòw stardict (zwłaszcza pol-deu, deu-pol, nl-pl, pl-nl, fr-pl, pl-fr). Czy ktoś wie gdzie znaleźć albo kupić?

P.S. Z zakupem Reader'a 9,7 czekalem od prawie roku. Z Boox'em tez się wahałem (rysik, jetbook ma juz kolor itp.). Po tygodniu użytkowania stwierdzam ze te "wady" okazały się zaletami, a czytnik radzi sobie znakomicie z pdf'ami które zwykle czytam (przydało by się tylko lepsze automatyczne redukowanie marginesów, co czasem trzeba robić na piechotę tkwi rysikiem)

P.S2 Przyszłym użytkownikom odradzam folię ochronną 3m (kupiłem tę dla pocketbooka 903) - daje refleksy światła jak tablet


02 sty 2012 18:26:12
Zobacz profil
Post Re: Informacje o Boox M92
rafi2012 napisał(a):
1. W moim egzemplarzu jest chiński i angielski tts
Tak jest w oryginalnym oprogramowaniu do czytników Onyx Boox dystrybuowanym zarówno przez Onyx International jak i w BeBook-ach. IVONA została przez nas zakupiona i wbudowana w oprogramowanie do czytników z naszej dystrybucji, czyli dostępnych w Polsce.

rafi2012 napisał(a):
a) jak zainstalować ivonę? Metoda z m90 (z forum) u mnie nie działa (plik tts3 na sdhc?)
Jak pisałem wyżej, TTS IVONA działa tylko w polskim oprogramowaniu. Niestety licencja nie obejmuje czytników zakupionych od innych dystrybutorów.

rafi2012 napisał(a):
b) czy mogę "odinstalować" niepotrzebne tts (chiński jest mi raczej średnio potrzebny, nie mogę się zmusić do nauki...)?
Teoretycznie można usunąć z systemu plik odpowiedzialny za chiński TTS, ale nie warto - to tylko 1 pliczek dla każdego języka o wielkości ok. 1,5 MB.

rafi2012 napisał(a):
2. Jak zastąpić standardowe "screensavery" (obrazki z Onyxa w trybie standby) wlasnymi (gdzie umieścić, jaki format pliku)?
Nie mamy jeszcze w dystrybucji modelu M92, więc nie wiem na 100%, ale powinno to być podobnie jak w modelu M90. Trzeba najpierw wydobyć z systemu oryginalne obrazki i zrobić swoje o takiej samej rozdzielczości (i właściwościach) a później wrzucić do systemu (za pomocą skryptu).

rafi2012 napisał(a):
3. Trochę się boję, że mogę w drodze zgubić dołączony rysik: gdzie kupić zapasowy (albo lepiej trochę większy od oryginalnego)?
Rysik oczywiście można u nas kupić, są również dostępne w: czytio.pl

rafi2012 napisał(a):
4. Potrzebuję jeszcze innych słownikòw stardict (zwłaszcza pol-deu, deu-pol, nl-pl, pl-nl, fr-pl, pl-fr). Czy ktoś wie gdzie znaleźć albo kupić?
Były tu na podpowiedzi gdzie szukać słowników w tym formacie (głównie przez Google).
Jeden z przykładów tu: cale-mnostwo-slownikow-do-boox-ow-t10540.html


03 sty 2012 14:20:40
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 16:52:02
Posty: 9
eCzytnik: sony t1, boox m92
Post Re: Informacje o Boox M92
Robert ArtaTech napisał(a):
Tak jest w oryginalnym oprogramowaniu do czytników Onyx Boox dystrybuowanym zarówno przez Onyx International jak i w BeBook-ach. IVONA została przez nas zakupiona i wbudowana w oprogramowanie do czytników z naszej dystrybucji, czyli dostępnych w Polsce.


To jasne i zrozumiale

Robert ArtaTech napisał(a):
TTS IVONA działa tylko w polskim oprogramowaniu. Niestety licencja nie obejmuje czytników zakupionych od innych dystrybutorów.


To co mam zrobic aby rownież w moim czytniku działała IVONA t.j. jak i gdze kupic te licencje jednostkowa? Oczywiście przeżyję bez niej, ale nie poto wydałem kupę kasy żeby mieć nie w pełni funkcjonalny device .

Robert ArtaTech napisał(a):
Teoretycznie można usunąć z systemu plik odpowiedzialny za chiński TTS, ale nie warto - to tylko 1 pliczek dla każdego języka o wielkości ok. 1,5 MB.


Dobra, nie bede sobie zawracac głowy, może kiedys chiński tlumacz sie przyda...

rafi2012 napisał(a):
2. Jak zastąpić standardowe "screensavery" (obrazki z Onyxa w trybie standby) wlasnymi (gdzie umieścić, jaki format pliku)?


Robert ArtaTech napisał(a):
Nie mamy jeszcze w dystrybucji modelu M92, więc nie wiem na 100%, ale powinno to być podobnie jak w modelu M90. Trzeba najpierw wydobyć z systemu oryginalne obrazki i zrobić swoje o takiej samej rozdzielczości (i właściwościach) a później wrzucić do systemu (za pomocą skryptu).


Dobra, tu poczekam na poradę, jak już otrzymacie sprzęt (bo napewno umieścicie na forum tę informację, prawda ?) ;)

Robert ArtaTech napisał(a):
Rysik oczywiście można u nas kupić, są również dostępne w: czytio.pl.


To wcale nie było takie oczywiste, bo z powodu brakujących rysików wstrzymano podobno pod koniec ubiegłoego roku europejską dystrybucję Pocketbooka 912 (początkowo miałem kupić ten model). Dzięki niedługo zamówię rezerwowy.


rafi2012 napisał(a):
4. Potrzebuję jeszcze innych słowników stardict (zwłaszcza pol-deu, deu-pol, nl-pl, pl-nl, fr-pl, pl-fr). Czy ktoś wie gdzie znaleźć albo kupić?


Robert ArtaTech napisał(a):
Były tu na podpowiedzi gdzie szukać słowników w tym formacie (głównie przez Google). Jeden z przykładów tu: cale-mnostwo-slownikow-do-boox-ow-t10540.html


Niestety link z tego wątku nie działa (już ......?), a wujek Google podaje nieprecyzyjnie (sprawdziłem 3 strony linków google i nie znalazłem nic sensownego)

P.S. Edytor odpowiedzi na forum nie działa za dobrze. Też zauważyliście że nie można w cytowaniach wybrać koloru? Poza tym edytor sam wraca na początek odpowiedzi, co bardzo utrudnia edycję dłuższego tekstu.....


03 sty 2012 17:28:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Informacje o Boox M92
rafi2012 napisał(a):
To co mam zrobic aby rownież w moim czytniku działała IVONA t.j. jak i gdze kupic te licencje jednostkowa? Oczywiście przeżyję bez niej, ale nie poto wydałem kupę kasy żeby mieć nie w pełni funkcjonalny device .
Myślę, że chcąc być w porządku z licencją to trzeba by wykupić głos EWA od ivona.com (zapytać, czy można używać na różnych platformach) i poczekać na polskie firmware do M92. A jeśli będzie jakaś blokada na wgranie oprogramowania, to poprosić serwis ArtaTech o przeflashowanie czytnika. Chyba, że polski dystrybutor udostępni do tego czasu możliwość kupowania dodatkowych głosów (różnych języków) do BOOX-ów.

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2012 20:18:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sty 2012 16:52:02
Posty: 9
eCzytnik: sony t1, boox m92
Post Re: Informacje o Boox M92
rafi2012 napisał(a):
4. Potrzebuję jeszcze innych słownikòw stardict (zwłaszcza pol-deu, deu-pol, nl-pl, pl-nl, fr-pl, pl-fr). Czy ktoś wie gdzie znaleźć albo kupić?
Były tu na podpowiedzi gdzie szukać słowników w tym formacie (głównie przez Google).[/quote]

Robert ArtaTech napisał(a):


A propos stardict, to mimo wszystko znalazłem co chciałem. Najlepiej w google poszukać "huzheng stardict". Faktycznie sporo wyników.


03 sty 2012 23:18:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Informacje o Boox M92
Poniżej link do strony gdzie można znaleźć słowniki na Booxa m.in w formacie StarDict.

http://xdxf.revdanica.com/down/index.php


04 sty 2012 14:45:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Informacje o Boox M92
Mam pytanie, czy wiadomo coś na temat pojawienia się Onyx M92 na polskim rynku? Wydaje się on ciekawszy od M90 głównie ze względu na fizyczne przyciski oraz lepszy procesor, dodatkowo z tego co czytam wydaje się, że będzie on dłużej trzymać na baterii właśnie dzięki zrezygnowaniu z tych „udogodnień” wersji M90.


08 sty 2012 14:32:34
Zobacz profil WWW
Post Re: Informacje o Boox M92
zwierzak napisał(a):
czy wiadomo coś na temat pojawienia się Onyx M92 na polskim rynku? Wydaje się on ciekawszy od M90 głównie ze względu na fizyczne przyciski oraz lepszy procesor

Procesor jest taki jak w i62 czyli 800MHz

Co do planów dystrybucji (już tu gdzieś pisałem), to (po chińskim święcie) koniec lutego lub początek marca.


09 sty 2012 16:25:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Re: Informacje o Boox M92
Robert ArtaTech napisał(a):
Co do planów dystrybucji (już tu gdzieś pisałem), to (po chińskim święcie) koniec lutego lub początek marca.

Ale jest to pewna informacja? Bo jak na polski rynek wchodził M90 to był on wielokrotnie przestawiamy przez polskich sprzedawców detalicznych. Wiem, że nie możecie za nich odpowiadać, ale problemem chyba nie była ich opieszałość, tylko po prostu brak tego czytnika w dystrybucji.


11 sty 2012 0:58:38
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Informacje o Boox M92
Cena M90 poleciała w dół (w Vobis już 1369) więc na razie będą pewnie wyprzedawać zapasy obecnego czytnika. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 sty 2012 10:50:51
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Informacje o Boox M92
"po chińskim święcie" brzmi trochę jak "za ruski rok" :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 sty 2012 11:24:47
Zobacz profil WWW
Post Re: Informacje o Boox M92
Nie będzie tak długo ;)
To inna kultura, oni świętują tydzień (Chiński Nowy Rok, na początku lutego), przygotowują się też trochę, ale potem biorą się do pracy i mają efekty.


12 sty 2012 20:41:23
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Informacje o Boox M92
Ja też potrafię świętować przez tydzień, ale potem przez kolejne 2 muszę się zbierać.


13 sty 2012 1:22:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 12:45:15
Posty: 4
Post Re: Informacje o Boox M92
Witam,
Mam pytanie bo znalazłem niemiecką stronę na której onyx m92 jest już dostępny i ma już sporo pozytywnych opinii.
http://ereader-store.de/de/33-onyx-boox ... postback=1
Co z tym u nas w Polsce bo ja już się nie mogę doczekać i chyba będę zmuszony zakupić go za granicą w takim wypadku?
Proszę o szybką odpowiedź...


27 sty 2012 12:39:25
Zobacz profil
Post Re: Informacje o Boox M92
Mieliśmy światową premierę modelu i62, ale z M92 zamówienie czeka.
Szybką odpowiedzią może być link do pewnej strony, swoją drogą ciekawa lektura:
Chiński Nowy Rok – koszmar importera


27 sty 2012 16:02:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron